Zásah do vztahu

Čtyři páry vyrazí na společný víkend. Pokus o "manželskou intervenci" se neuvěřitelně zvrtne poté, co jsou všechny dvojice nuceny čelit tajemstvím a obavám, které jim podle všeho brání ve společném štěstí. (HBO Europe)

silentname

"The Intervention" je filmom, na ktorý ešte tak skoro po dopozeraní nezabudnem. A je to všetko skutočne vďakou za zaujímavý, dobre napísaný film, ktorý môže dať komukoľvek lekcie o živote a láske v akomkoľvek vzťahu. Príbeh sa sústredí na štyri páry. Každý z týchto párov má svoje vlastné problémy a starosti. Peter a Ruby majú krach manželstva a všetci naokolo si myslia, že by bolo najlepšie sa rozviesť. Annie zase má problémy s alkoholom a neustále má strach z toho, že manželstvo nie je správna cesta a je nikdy doň neísť. Máme tu sestru Ruby, ktorá je lesbička a akosi má pocit trošku vzťahovej nudy a potom je tu Jack, ktorý si privedie svoju mladú priateľku a vyzerá to medzi nimi absolútne dokonale. Ale aké je to v skutočnosti? Musím povedať, že dialógy sú veľmi dobre napísané a každá postava a jej jednanie je pochopiteľné. Ruby A Peter v skutočnosti už absolútne ani netúžia bojovať o svoje manželstvo, lebo majú pocit, že všetko zhaslo. Ale niekedy treba niekoho len správne nakopnúť, pretože niekedy máme to najkrajšie priamo pred sebou a nevidíme to. Film má správnu dávku drámy a komédie. A hoci tu nie sú momenty, kde sa človek bude skutočne rehotať na plné kolo, je to tak správne. Pretože viac do človeka vsiaknu tie dramatické momenty, ktoré občas potrebujú len trošku odľahčenia. Musím sa priznať, že pri niektorých miestach mi išli slzy, pri iných som sa naopak usmial, pretože sme mali možnosť tieto postavy dostatočne spoznať na to, aby sme si k nimi vytvorili väzbu a okrem toho nám skutočne aj dávajú určité myšlienky, ktoré človeku do života niečo prinesú. A dokonca by som si pokojne tento film pozrel aj kedykoľvek znovu. P.lus je super opäť vidieť Natashu Lyonne. Som veľmi rád, že som film videl, myslím si, že si nájde miesto medzi obľúbenými filmami za tento rok a teším sa, až si ho niekedy pozriem znovu. Hodnotenie: A ()

Jizni Tlapa

Z počátku mě tahle parta moralistů a Mirků Dušínů lezla na nervy a přál jsem si, aby to nebylo další pokračování BH90210 v čele s Brandonem. Naštěstí se z toho po několika minutách vyklubal zajímavý snímek, pitvajicí vztahy až do morku kostí, nutící k přemýšlení a srovnávání s vlastním životem... hodně zde nepochopený snímek.. ()

V.Silver

No, popis "Komedie/drama" úplně nesedí - je to pokus o drama a komedie tam moc nenajdete. Spíš než film je to taková konverzačka, divadelní adaptace převedená do 3 kulis - letadlo, barák, park. To je všechno. Zápletka byla jasná skoro od začátku, ale neurazilo mě to. Jen bylo v 90 minutách příliš málo času odhalit do hloubky skutečné problémy jednotlivých postav, takže to celé bylo spíš jakési klouzání po povrchu vztahových problémů než nějaká objevná, či vůbec jakkoli zajímavá analýza. A přitom to mohlo být hodně zajímavé! 50 % ()

sochoking

Som si vedomý, že toto niekomu nesadne a humor v tom neuvidí, ani keby bol priamym účastníkom tejto párty. U mňa bolo naopak všetko dokonalé! Ako už vyššie spomenutý humor, tak i výborne napísané postavy, silné emocie a výborna zápletka. Absolútne pozitívna paľba na moje vibrácie a ja nad plným hodnotením nemusím vôbec premýšľať. ()

rigby

Jako komedie mi to nepřišlo vůbec. Spíše pokus o psychologické drama. Ale všechno je tam tak křečovité a vlastně i plytké, že neudrží pozornost diváka. V podstatě jde jen o obyčejné mezilidské vztahy obyčejných lidí, nejedná se o nic zvláštního. A ten závěrečný happyend, kdy každý odjíždí spokojen, to je už snad jen reklama na nějaký ústav. 2- ()

• Cobie Smulders (Ruby) si zlomil nohu deň pred začiatkom natáčania pri hraní sa s deťmi. Jeho zlomenina vo filme je tak skutočná. (RosieMcgowa)