Komentáře uživatelů k filmu (165)

 • Lima
  ****

  Tragikomický příběh s ekologickým poselstvím. Výlet Jiřího Menzela do civilizací poznamenaného lesa je něco, na co se nezapomíná. Srdečný pozdrav ze smetiště posílají mimozemšťané Lasica se Satinským.(20.4.2003)

 • Tosim
  *****

  Ten film není o mimozemšťanech, ale o lidech. No nedívá se na nás zrovna pěkně. Navíc mile působí originální kreslené ztvárnění v podání Vladimíra Jiránka.(9.5.2003)

 • Djkoma
  ***

  Chvílema trochu usměvavé chvílemi trochu více trapné, celkově někde mezi :-)(27.7.2005)

 • gouryella
  ****

  Tato komedie nedosahuje kvalit jinych filmu Oldricha Lipskeho, ale presto vzdy pobavi zajimavym komentarem mimozemstanu Lasicy a Satinskeho.(25.7.2002)

 • AngelAngie
  ****

  Jedna z mých hodně oblíbených českých sci-fi...(10.7.2008)

 • Subjektiv
  ***

  Ve chvílích jemně se vznášejícího nadhledu nad nepochopitelností konání moderního člověka z opravdu vnějšího pohledu kouzelné a vtipné. V okamžicích s velkou nadsázkou ironizujících vztah dnešních lidí a přírody trefné a tragikomické. V mezičase však povětšinou tupě groteskovité a fraškovité. S výjimkou "Zprávy o stavu civilizace" šedě průměrné. Silné ***.(20.8.2009)

 • Oskar
  ***

  99% slovenských komiků si představuje humor tak, že postavě je třeba v první řadě odoperovat mozek, následně ji vybavit libovolnou vadou řeči a orazítkovat "Maďar" nebo "Záhorák". Nezbytnými rekvizitami jsou valaška, láhev borovičky a jadrná mluva. Takový humor to nemá snadné, jako nic, co se snaží prodrat k divákovu srdci hýžděmi. Pánové Lasica a Satinský byli z jiného těsta. I oni ze sebe programově dělali pitomce, ale pitomce vybavené určitým vzděláním. Byli rozkošně vtipní tím, jak si každou systémem vštípenou informaci nebo znalost vyložili zcela po svém. Takže nápad, aby právě oni hráli naivní UFOny, chodili a glosovali rutinované lidské úkony, byl ohromný. Neumím si představit lepší protagonisty. Jiná věc ale je, že Srdečný pozdrav ze zeměkoule je zbytečně překombinovaný. Chvílemi připomíná jevištní dialogy L+S, často je jiránkovskou lamentací nad stavem světa, na jednom místě se dokonce improvizuje (L+S se ptají lidí z ulice, jak by reagovali na návštěvu mimozemských civilizací), v poslední třetině je to divoká crazy... No, Oldřich Lipský natočil i vyrovnanější filmy, ale ani na tento by se nemuselo zapomenout. 60%(12.1.2007)

 • tron
  **

  Lasica/Satinský boli skvelou dvojkou, ale tento film im nesadol (až na ten kontajner prepáčte vesmírnu loď).(1.1.2005)

 • Marius
  *****

  Jsem křišťálová studánka. Napijte se prosím !(1.1.2005)

 • Boss321
  ****

  Snímek, který nám zasílá jakési ekologické poselství. Dvojice mimozemšťanů Lasica se Satinským jsou skvělý. Jinak celkem zábavný výsměch tehdejší technice a přístupu k odpadu.....(21.12.2007)

 • dobytek
  ****

  Skvělá dvojice Lasica & Satinský, Luděk Sobota asi v poslednim filmu, kde byl ještě k smíchu a né k pláči a jako bonus hláška Zdeňka Srstky "Kopnul bych je do prdele.".(1.5.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Proč doktor Jánský? Proč debil Vaněrka? Proč si nevybrali mne? Já jsem ochoten s mimozemšťany ochoten vyplnit jakýkoli dotazník, provést jakýkoli výzkum a poradit jim, kterak vyplnit hlášení, aby to ufoni pochopili. A měl bych pro ně i nějakou tu "zatracenou zkurvenou" práci, aby poznali slast ze zapojení do pracovního procesu - http://www.youtube.com/watch?v=W2OFv5E50Wg&feature=related.(12.2.2013)

 • Morien
  ***

  -"Copak asi dělají tam u nás doma?" -"Nic, však je znáte."(22.4.2011)

 • Skejpr
  ****

  Velmi příjemná komedie, i když kapánek hořká...(14.2.2009)

 • CANNIBAL
  *

  Komedie o přistání dvou přitroublých ufounů v plechovém kontejnéru (na místo talíře), na Zemi v podání Lasici a Satínského. V parodickém duchu a se skrytou utopickou propagandou, budování komunismu. Jak výstavba panelákových městských králíkáren je prý naprosto dokonalá. Jednu hvězdičku dávám jen za pěknou scénu s Luďkem Sobotou.(20.3.2012)

 • D.Moore
  ***

  "Jestliže ve vesmíru platí stejné zákony jako na Zemi, pak by eventuální obyvatelé jiných planet museli zákonitě zblbnout jako my." V tomto filmu ožil svět Vladimíra Jiránka, do té doby známý jen z kreslených vtipů a filmů. Město je jedno velké sídliště, automaty vydávají jídlo a pití všeho druhu, obří skládka dělí město od přírodní rezervace s pevnou otevírací dobou, v níž za peníze zurčí automatická křišťálová studánka a medvědi stojí frontu na jídlo. Opravdu dobré, navíc když ústřední postavy hrají Milan Lasica a Július Satinský. Typický Jiránkův humor se dobře doplňuje s Lipského bláznivinami... Jen to bývalo mohlo být kratší, aby zmizelo pár hluchých scén. Tři a půl.(23.1.2015)

 • petaspur
  *****

  Za Doktorem Jánským přijede nečekaná návštěva. Kdo by také čekal za dveřmi dva mile se tvářící mimozemšťany s hromadou dotazníků v aktovce. Tato dvě individua zděšeně poznávají pozemský život a na svou rodnou planetu posílají agentem Jiránkem šifrované animované zprávy. Podaří se jim dokonce využít mezery na trhu práce a získat zatracenou zkurvenou práci. Při ní zjišťují, že lopata ani krumpáč nemají spouštěcí tlačítko, nejsou ani řízeny centrálně, nýbrž fungují na manuální pohon. Socialistickou prací nadšení mimozemšťané během chvíle vykopou jámu o rozměrech Panamského průplavu, ale přesto život na zemi a zejména rozmnožovací akt je pro ně stále nepochopitelný.(16.6.2009)

 • Sarkastic
  *****

  Ať si říká kdo chce co chce, tento film patří ke klenotům české/československé kinematografie. Dvojice pánů Lasica a Satinský alias obludy v komedii provázané "Máme na vás jednu otázku,...", "Jsem křišťálová studánka,...", "Na Zemi žijí lidé...", "Neměl byste pro nás nějakou zasranou zkurvenou práci?" a dalšími humornými scénkami pod taktovkou pana Lipského. A jak napsal Iggy, pozornější si zde všimnou třešničky pro obdivovatele Járy Cimrmana.(18.12.2007)

 • LiVentura
  ****

  Skvělá dvojka, tihle dva...! Bohužel už jen jeden..:-((11.8.2008)

 • Ampi
  *****

  V hodnocení filmů jsem došel k číslu 1978. Proč je toto číslo důležité bude drobné tajemství. Byl jsem zvědavý na jaký film toto číslo vyjde. A vyšla náhoda a symbolika, protože v několika zaběrech se objevuje panelový dům, ve kterém jsem prožil část dětství. Navíc ukazuje jak zdejší sidliště vypadalo, i když někdy zkresleně, tak velká skládka tu nikdy nebyla i když ten kopec co hrál skládku vznikl navážkou ze základů panelových domů. A proč 5 hvězd protože Lasica a Satinský jsou výborná komedialní dvojce jako Laurel a Hardy, Voskovec a Werich, Pegg a Frost atd. Navíc ta lokalní nostalgie.(30.9.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9