Jsem nečekal, že to bude tak dobrý. Docela jsem se zasmál. Škoda, že neudělali pokračování klidně bych si to hnedka pustil.(15.1.2012)

"Na Zemi žijí lidé... no, to aspoň nikoho u nás doma nešokuje..."(21.4.2006)

Tak prvá polovica je klenot československej komediálnej tvorby, nezabudnutelné hlášky (kopnul bych je do prdele) a geniálne karikaturistické pozdavy na domovskú planétu. Sled gagov neskôr vystrieda náznak deja, už to nie je tak svieže, ale stále nadpriemerne vtipné. Chcel by som vidieť film o filme, kolkokrát museli herci opakovať svoje absurdné repliky, to sa predsa nedalo hovoriť pred kamerou len tak bez výbuchov smiechu.(28.1.2007)

Scifi komedie v ČR. Když jsem to zjistil, nemohl jsem tomu uvěřit, ale nakonec dávám 80 %. Výborní herci Lasica a Satinský. Jinak už si toho moc nepamatuju, viděl jsem to před „dávnými“ lety a jsem rád, že tento pátek 11. 7. 2008 vychází tento film na DVD a já si oživím vzpomínky. Tak jsem to dnes 12. 7. shédl podruhé v životě a musím uznat, že je to skoro dokonalé scifi. Ted vedci kdesi v Americe mohou přemýšlet jestli ufoni létají v talířích, nebo v kontejnerech, či pivních sudech. Měním svoje původní hodnocení a ze tří hvězd posunuji na čtyři. Nejvíce se mi líbilo, jak si mimozemšťané S+L nás zaznamenávají, přišlo mi to jako, když nás vidí někde v ZOO. Hláška nakonec. „Co to děléte kolego? Pracuju. No jo, ale ono to nepracuje“ :-).(12.7.2008)

Po novém shlédnutí ubírám ještě jednu hvězdičku a zcela přepisuji svůj komentář. Největší problém tohoto filmu je to, že naprosto nedrží pohromadě a víceméně se rozpadá na sérii někdy více, někdy méně povedených skečů. Některé nápady, třeba ty s automaty jasně odkazují k Jiránkovým kresleným kraťasům, převedené do filmu však fungují poněkud rozpačitě. Film dosti nešťastně osciluje mezi zcela stylizovanou polohou (rezervace, automaty), autentickou výpovědí (zřejmě skutečně nehrané odpovědi v anketě mezi lidmi na ulici) a čímsi mezi tím, což je poloha nejobvyklejší. Také to, že film si chvilku dělá legraci z českých reálně-socialistických poměrů, chvilku z počítačů a "futuristických" vizí automatického světa v němž je všechno na tlačítka, chvilku z prosté lidské malosti a chvilku třeba z vědecké konference celistvosti filmového tvaru vůbec nevyhovuje. Navíc film působí notně nízkorozpočtově (možná ale nebyl) a notně improvizovaně. Přes všechny "kutovní hlášky" a skutečně povedené vtipy, přes velmi slušný herecký výkon Jiřího Menzela, přes kongeniální komiku Lasici a Satinského nemohu dát víc než tři hvězdičky, neboť je to dokonalý příklad toho, jak nemá vypadat dobrý film. Recept pejska a kočičky na nejlepší dort na světě vskutku není vhodnou metodou nejen v kulinářském, ale i filmovém odvětví... Zajímavé komentáře: Oskar, Libidor(10.9.2006)