• CageDepp
  ****

  Jsem nečekal, že to bude tak dobrý. Docela jsem se zasmál. Škoda, že neudělali pokračování klidně bych si to hnedka pustil.(15.1.2012)

 • Rudovous
  ****

  "Nekdo mi ukrad auto,nekdo mi ukrad auto!Tady bylo..., tady jee!"(1.3.2007)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Vyjadrovaním prostriedkov a drsnejšieho-inteligentnejšieho humoru je presný mojej krvnej skupine. Tá kadencia ostrosti vtipu je však prítomná v jednotlivostiach a nie v celku. A v tom sú práve Lipského veselohry ako Limonádový Joe či Jáchym všestrannejšie.(26.10.2014)

 • Šandík
  ***

  Po novém shlédnutí ubírám ještě jednu hvězdičku a zcela přepisuji svůj komentář. Největší problém tohoto filmu je to, že naprosto nedrží pohromadě a víceméně se rozpadá na sérii někdy více, někdy méně povedených skečů. Některé nápady, třeba ty s automaty jasně odkazují k Jiránkovým kresleným kraťasům, převedené do filmu však fungují poněkud rozpačitě. Film dosti nešťastně osciluje mezi zcela stylizovanou polohou (rezervace, automaty), autentickou výpovědí (zřejmě skutečně nehrané odpovědi v anketě mezi lidmi na ulici) a čímsi mezi tím, což je poloha nejobvyklejší. Také to, že film si chvilku dělá legraci z českých reálně-socialistických poměrů, chvilku z počítačů a "futuristických" vizí automatického světa v němž je všechno na tlačítka, chvilku z prosté lidské malosti a chvilku třeba z vědecké konference celistvosti filmového tvaru vůbec nevyhovuje. Navíc film působí notně nízkorozpočtově (možná ale nebyl) a notně improvizovaně. Přes všechny "kutovní hlášky" a skutečně povedené vtipy, přes velmi slušný herecký výkon Jiřího Menzela, přes kongeniální komiku Lasici a Satinského nemohu dát víc než tři hvězdičky, neboť je to dokonalý příklad toho, jak nemá vypadat dobrý film. Recept pejska a kočičky na nejlepší dort na světě vskutku není vhodnou metodou nejen v kulinářském, ale i filmovém odvětví... Zajímavé komentáře: Oskar, Libidor(10.9.2006)

 • honajz
  *****

  I z dnešního pohledu dokonalá satira tehdejšího způsobu života, z něhož jsme si do současnosti přenesli snad jen to nejhorší. Plné vtipných a tragikomických, někdy spíše tragických postřehů o naší slavné civilizaci, a plné dokonalých hlášek (Jen nudle ne, Ukradli mi auto, Vesmír je zakřiven takto, My tady normálně zahýbáme, Jsem křišťálová studánka, napij se ze mne, Nemáte sirky, pane doktore?, Sedm miliard v prdeli...). Režisér Oldřich Lipský prostě uměl, dokázal těm filmům dát určitou nadsazenou atmosféru a udržel je koncepčně od začátku do konce. Například u jeho posledního filmu, který nedokončil, je velmi zřetelně poznat ta tlustá čára, kde Lipský skončil, a kde Podskalský nedokázal úspěšně navázat. Plus zde nesmíme zapomenout na dokonalé dokumentující Jiránkovy animace.(7.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace