poster

Zelig

 • USA

  Zelig

 • slovenský

  Zelig

Komedie

USA, 1983, 79 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Gordon Willis

Hudba:

Dick Hyman

Střih:

Susan E. Morse

Scénografie:

Mel Bourne

Kostýmy:

Santo Loquasto
(další profese)
 • movie
  ***

  Fiktivní dokument o muži, který se proměňuje tak, aby zapadl do každé společnosti ... Na Allena celkem povedené a dobrý nápad!(21.3.2006)

 • castor
  ****

  Určitě chvályhodný pseudodokumentárně pojatý kousek, který posunuje Allenovu práci zase o krok jinak a který pomocí věrohodných postupů vytváří alternativní historii pomocí mimořádné osobnosti – lidského chameleona Leonarda Zeliga. Přizpůsobit se všemu a zapadnout všude je fajn, stejně jako celý Allenův nápad, jen kdyby přišel jiný večer, než ve který jsem se po disku natáhl. Tři až čtyři..(10.7.2013)

 • Vitex
  ****

  Na druhé shlédnutí už tolik nebavilo. Ale ta písnička (Chameleon day) je pořád stejně dobrá - ani nevím, jestli je to původní šlágr nebo taky jen mistifikace a jenom k tomuto účelu stvořená.(31.8.2006)

 • NinadeL
  **

  Muselo k tomu někdy dojít, zkouším se nyní systematičtěji probrat Woodym. Kolekci základních 20ti DVD bych měla k ruce a samozřejmě něco k tomu už drahně let. Ale chyběl mi klíč a zájem. Nyní tedy variuji linku Mii Farrow a pokud možno, alespoň částečné retro. A jak tedy dopadl po tomto rozhodnutí Zelig? Velmi špatně. Nápad na krátkometrážní fikční dokument uplatněný v hraném celovečerním dokumentu. Děkuji, již nebudu.(18.12.2015)

 • Aluska88
  ****

  Ať se Woody pustí do jakéhokoliv žánru, dopadne to vždy stejně. Allenovsky:) Pokud za vším stojí jeho typický humor, intelekt a vševědomost, není snad ani možné, aby pochybil. Zelig je skvělý fiktivní dokument, který by mě bez jakýchkoliv pochybností dokázal přesvědčit o tom, že takový člověk skutečně existoval. Uvěřila bych mu snad i ten nos mezi očima:)(21.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace