poster

Zelig

 • USA

  Zelig

 • slovenský

  Zelig

Komedie

USA, 1983, 79 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Gordon Willis

Střih:

Susan E. Morse
(další profese)
 • Shadwell
  ****

  Lze chameleónit donekonečna? Nelze. Zároveň se ukazuje, že jediný opravdový Transformer je Woody Allen.(27.11.2010)

 • Aky
  ****

  Do jisté míry orginální nápad (podobně pracují s tématy i Cimrmani a pracoval i Karel Čapek) s fitkivním dokumentem. Allenův humor je zde spíše tlumený, jako hlouběji pod povrchem, a víceméně jen k pousmání. Nicméně film je to zábavný, a kdyby byl ještě o kousek kratší, byl by ještě zábavnější.(24.10.2011)

 • viperblade
  ***

  Obdivuju nápad, pár dobrých vtípků (celý ten monolog o bití) a zapálení, které Woody do tohoto snímku dal (viz. zajímavosti) ale i přes stopáž pouhých 79 minut jsem se stihl mnohokrát nudit. Zelig a jeho proměny jsou vtipné v prvních pár případech, pak mi to přišlo zbytečné a nevtipné. Nicméně film jako celek není tak špatný, jak říkám, pár vtipů mě opravdu pobavilo a Mia Farrow jako doktorka taky nebyla k zahození. Něco mi říká, že tomuto filmu "musím" dát ještě jednu šanci, takže dnes zde nechám 60 % s tím, že za pár let se k tomuto filmu vrátím. Uvidíme, co napíšu potom…(9.9.2012)

 • Rob Roy
  ***

  Zajímavý pseudodokument, ale jako film příliš nefunguje. Woody Allen má příležitost opravdu hrát jen v několika scénách, jinak si ho vůbec neužijete, protože zbytek filmu zachycuje atmosféru doby, proto zde nevystupuje a pokud ano, jsou záběry nasnímané v celcích a Allen nemluví ( vše nám odvypráví klasický dokumentární voiceover ). Nejde o postavy a příběh, ale především o formu a ta mě brzy omrzela.(12.11.2005)

 • Fingon
  ****

  Velký kacíř prohlašuje: dobré, ale Jára Cimrman, ležící, spící lepší!(8.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace