• slovenský

Woody Allen

Woody Allen

Gordon Willis

Susan E. Morse

Lze chameleónit donekonečna? Nelze. Zároveň se ukazuje, že jediný opravdový Transformer je Woody Allen.(27.11.2010)

Do jisté míry orginální nápad (podobně pracují s tématy i Cimrmani a pracoval i Karel Čapek) s fitkivním dokumentem. Allenův humor je zde spíše tlumený, jako hlouběji pod povrchem, a víceméně jen k pousmání. Nicméně film je to zábavný, a kdyby byl ještě o kousek kratší, byl by ještě zábavnější.(24.10.2011)

Obdivuju nápad, pár dobrých vtípků (celý ten monolog o bití) a zapálení, které Woody do tohoto snímku dal (viz. zajímavosti) ale i přes stopáž pouhých 79 minut jsem se stihl mnohokrát nudit. Zelig a jeho proměny jsou vtipné v prvních pár případech, pak mi to přišlo zbytečné a nevtipné. Nicméně film jako celek není tak špatný, jak říkám, pár vtipů mě opravdu pobavilo a Mia Farrow jako doktorka taky nebyla k zahození. Něco mi říká, že tomuto filmu "musím" dát ještě jednu šanci, takže dnes zde nechám 60 % s tím, že za pár let se k tomuto filmu vrátím. Uvidíme, co napíšu potom…(9.9.2012)

Zajímavý pseudodokument, ale jako film příliš nefunguje. Woody Allen má příležitost opravdu hrát jen v několika scénách, jinak si ho vůbec neužijete, protože zbytek filmu zachycuje atmosféru doby, proto zde nevystupuje a pokud ano, jsou záběry nasnímané v celcích a Allen nemluví ( vše nám odvypráví klasický dokumentární voiceover ). Nejde o postavy a příběh, ale především o formu a ta mě brzy omrzela.(12.11.2005)

Velký kacíř prohlašuje: dobré, ale Jára Cimrman, ležící, spící lepší!(8.11.2005)