Rychlý jako blesk

• Nový Zéland

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

65%(9.11.2011)

Ani nedokážu přesně říct proč, ale předposlední film syna slavného otce mi v rámci žánru hodně utkvěl v paměti. Režisér Muže s cejchem smrti se opět předvedl jako velmi slušný akční béčkař, tentokrát nabízí navíc hodně vydařenou choreografii bojových sekvencí. Zápletka triviální, atmosféra výborná..(27.8.2011)

Škoda že to bylo tak vyměkle stupidní. Úplně bych vyškrt toho debilního neschopnýho policajta co ho hrál Powers Boothe (nebo bych ho nějak brutálně utratil). Brandon Lee totiž není žádnej dřevák a v bitkách mu to jde a pro takovéhle filmy je ho škoda. Ale jako dobrý pobavil jsem se.(24.4.2007)

na vhskach sa ku mne dostalo kadeco, ale rapid fire az pred par rokmi na intraku.. v devatdesiatych rokoch by som na tom zrejme ulietaval viac, ale dnes je to len akcne becko na ktore sa da celkom slusne pozerat.(9.12.2007)

Příšerně schematický scénář, kdy už pět minut dopředu víte, co se stane (a ono se to opravdu stane) a do toho neumětel a béčkař na slovo vzatý Dwight H.Little, který v životě nepřekročil a nepřekročí hranici průměrného filmu. Akční scény jsou opět průměrné a vůbec ničím vyjímečné. Zesnulý Brandon Lee nepostrádal charisma i herecký talent, ale se zbytkem už je to horší. 60%(7.9.2010)

• Brandon Lee

• - Ve scéně, kdy hlavní hrdina projede oknem motorkou a spadne na zem, má krev na pravém koutu rtů. Při detailním záběru je zranění na levé části rtu. V dalším záběru je opět na pravé straně! (FilmFan24)

• - Hlavní protagonista Brandon Lee si přál obsadit na pozici režiséra Johna Woo. Studiu si však jeho rukopis na snímku vidět nepřálo. (Monco)