Rychlý jako blesk

• slovenský

Rýchly ako blesk

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA, 1992, 95 min

Příšerně schematický scénář, kdy už pět minut dopředu víte, co se stane (a ono se to opravdu stane) a do toho neumětel a béčkař na slovo vzatý Dwight H.Little, který v životě nepřekročil a nepřekročí hranici průměrného filmu. Akční scény jsou opět průměrné a vůbec ničím vyjímečné. Zesnulý Brandon Lee nepostrádal charisma i herecký talent, ale se zbytkem už je to horší. 60%(7.9.2010)

„Don't fear the weapon, fear the man.“ Akcí naplněná klasika 90.let, v niž se věčně polosvlečený syn Bruce Leeho má jako součást programu pro odstranění svědků co obracet. Občasná naivita patří k své době i žánru, stejně jako dabing Zounara a já osobně oceňuji mrštnost hlavního hrdiny, neboť podobnou rychlost dokážu vyvinout leda po kilu třešní a láhvi kefíru.. Povšimněte si proplešatělého poskoka bosse heroinové prádelny (Al Leong), jenž se mihl ve veletuctu snímků podobného ražení a jelikož jeho tvář nikdy neodpovídala trendům modelingu, dostal vždy jasné zadání: "Tvař se drsně, nic neříkej, předveď něco z kung-fu a smiř se s tím, že na konci bolestivě chcípneš, nebo v lepším případě dostaneš přes držku." Toto byl ten horší případ..(22.10.2012)

Nejnadupanější akční snímek Brandona Lee je Zúčtování V Malém Tokiu a nejkvalitnějším bezesporu Vrána. Tohle je slabší než první zmiňovaný kousek, ale dívat se na to dá.(17.5.2003)

Brandon ve svem mozna nejslabsim kousku ale porad dost dobrym asi je to predevsim pritomnosti jeho sameho jinak prumerna zalezitost Little uz zvladl zpunktovat lepsi kousky(9.4.2012)

Je celkom zabavne pozriet sa na film, ktory som videl naposledy v kine niekedy v roku 1992, teda naposledy pred 18 rokmi. Samozrejme, ze v tom obdobi scenar pre mna nehral ziadnu ulohu a dolezite boli pre mna bojove umenia Brandona Leeho, strielacky, nahanacky a vybuchy, ktore mi pripominali akcne filmy 80-tych rokov spolu aj s hudbou od Chritophera Younga. Film som videl na JOJ-ke a mozno aj preto mi dnes zazitok pokazil skor nekvalitny dabing, kde pri strielaniach zo samopalu, nebol pocut ziadny zvuk a vobec pri mnohych akcnych scenach akoby chybal zvuk, ale bavilo ma to aj dnes... 26.03.2010 _______ Brandon Lee - (Jake Lo) +++ Powers Boothe - (Mace Ryan) +++ Nick Mancuso - (Antonio Serrano) +++ Raymond J. Barry - (Agent Frank Stewart) +++ Kate Hodge - (Karla Withers) +++ Tony Longo - (Brunner) +++ Tzi Ma - (Kinman Tau) +++ Michael Paul Chan - (Carl Chang) +++ Hudba: Christopher Young +++(26.3.2010)

• Brandon Lee