Outcast

USA, (2016–2017), 15 h 42 min (Minutáž: 44–55 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks)

Patrick Fugit, Wrenn Schmidt, Philip Glenister, David Denman, Reg E. Cathey, Brent Spiner, Melinda McGraw, Debra Christofferson, Gabriel Bateman (více)

Série(2) / Epizody(20)

Po tom, čo Kyle (Patrick Fugit) napadol svoju manželku a od súdu dostal zákaz priblíženia, sa vráti do svojho rodného mestečka Rome v Západnej Virgínii. Obyvatelia si ho pamätajú ako osamelého chlapca, ktorého jedinou blízkou osobou bola jeho matka, až dovtedy, pokým ju neovládla zvláštna choroba, ktorá u nej spôsobila záchvaty agresie a doviedla ju takmer až do hrobu. Veriaci obyvatelia Rome veria tomu, že nešlo o chorobu, ale o posadnutie diablom. Kyle stále netuší, na ktorú stranu sa má prikloniť, a aj to je jeden z dôvodov, prečo sa do Rome vrátil. Snaží sa nájsť odpovede, ktoré by mu pomohli napraviť zruinovaný život, ale namiesto toho nachádza stále viac otázok. Rozhodne sa otvoriť duchovnému svetu a spojí sa s reverendom Andersonom (Philip Glenister), ktorý ho zasvätí do každodenného boja medzi dobrom a zlom. (Marceloo)

Marceloo

Po tom, čo Kyle (Patrick Fugit) napadol svoju manželku a od súdu dostal zákaz priblíženia, sa vracia do svojho rodného mestečka Rome v Západnej Virgínii. Obyvatelia si ho pamätajú ako osamelého chlapca, ktorého jedinou blízkou osobou bola jeho matka, až dovtedy, pokým ju neovládla zvláštna choroba, ktorá u nej spôsobila záchvaty agresie a doviedla ju takmer až do hrobu. Veriaci obyvatelia Rome veria tomu, že nešlo o chorobu, ale že Kylovu matku posadol diabol. Kyle stále netuší, na ktorú stranu sa má prikloniť a aj to je jedným z dôvodov, prečo sa do Rome vrátil. Snaží sa nájsť odpovede, ktoré by mu pomohli napraviť zruinovaný život, ale namiesto toho nachádza stále viac otázok. Rozhodne sa otvoriť duchovnému svetu a spojí sa s reverendom Andersonom (Philip Glenister), ktorý ho zasvätí do každodenného boja medzi dobrom a zlom. - Prvou vecou, ktorá ma na Outcast zaujala, bolo to, že miestom natáčania je West Virginia. To pre mňa znamená premárnený potenciál pre ideálny Hixploitation hororový seriál, keďže sem patria horory ako Wrong Turn, Timber Falls a Tucker and Dale vs Evil. A téma strašidelnej legendy o Flatwoods Monster by tiež nebola najhoršia. Outcast je však ďalším seriálom s témou exorcismu. V prvej epizóde dokáže Adam Wingard napriek TV obmedzeniam vytvoriť kvalitný dojem, ale to nie je prekvapením, keďže už je naozaj skúseným hororovým režisérom. Nesklamali však ani Leigh Janiak, ktorý sa v poslednej dobe rozbehol a ani Loni Peristere vo finálnej epizóde. Napriek tomu však u Outcast cítite, že tomu chýba niečo, čo by to urobilo špeciálnym. Možno trochu intenzívnejší entuziazmus, ktorý by z toho urobil niečo nezvyčajnejšie a nie len mnoho krát videnú zápletku obsahujúcu niekolko scén s exorcizmom. Outcast neponúka takmer žiadne informácie o postavách, čo je velkým problémom, keďže sú všetky postavy v negatívnom štádiu života a človek netuší, čo sa predtým stalo. Už pred poslednou epizódou mi bolo jasné, že po dopozeraní zostane mnoho nezodpovedaných otázok, ale našťastie už je ohlásená druhá séria, ktorá, pokial dokáže ponúknuť výraznejšie objasnenia, by nemusela dopadnúť najhoršie. Outcast je pre mňa miernym sklamaním, ale napriek tomu dávam celkom vysoké hodnotenie, pretože ma dej celkom pohltil, čomu je zrejme na vine to krásne prostredie amerického malomesta. + herec z Legion of Fire: Killer Ants! + herečka z Preservation + herec z Shutter + herec z Neon Joe, Werewolf Hunter + herec z Annabelle + herec z Hostel: Part III + herečka z You're Next, V/H/S a The Sacrament ()

Morholt

Koncept mi připadal trochu podobný jako u Supernatural. Maník s knězem řeší exorcistické případy a celým seriálem se pak táhne jako nit osobní příběh hlavního hrdiny. Jenže narozdíl od Supernatural je tohle nuda k ukousání. Pokud nepočítám tu šmrncovní zrzku, tak jsou herci nevýrazní, samotné vymítání stojí za starou bačkoru a ani atmosférou, byť tady občas solidní náznaky jsou, Outcast nedokáže zaujmout. Víc než pět dílů jsem nezvládl. 30% ()

LeitoSE

Má to niektoré dosť silné a dobré spracované scénky, kde som si povedal, že nejako takto si predstavujem znepokojujúci hororový seriál. Dokým sa však na ne dostane, tak sa ma Outcast snažil skôr unudiť k smrti, než vystrašiť. Po vizuálnej stránke mi to pripomínalo seriál Helix od Syfy s tým rozdielom, že tu herci tak výrazne neprehrávali. Ďalej ale ako tie tri epizódy však rozhodne nehodlám pokraćovať. Drop 3/10 – 55% ()

Magika82

Pilotní díl byl poměrně zdařilou vějičkou. A to navzdory přítomnosti "knihovníka" z příšernosti známé jako Buffy: Přemožitelka upírů... Ale další díly dávají samotnému seriálu silné rány na solar. Obávám se, že poslední díl první série, bude zvednutým pravým hákem, jenž snímku uštědří K.O.... Inu, 20%, jedna hvězda a 4- . Smutné to vysvědčení pro seriál, který mohl mít velký potenciál. ()

kenkaku

Seriál vykazuje mnoho nadstandardních prvků. Prvků, které z něho dělají originální a propracovanou podívanou. Bohužel tím čím seriál je (drama/hororem o vymítání nadpřirozených sil) si podřezává pod sebou větev. Díky temnému nádechu a rozvláčnému tempu se tam zase tak moc neděje (i toho vymítání není zase nejvíc) a to může působit nudně. Za sebe oceňuji opravdu chytlavý přístup a kameru. Také sex bez podprsenky (tedy ne typický americký pod dekou ve tvaru Z nebo oblečení), trošek přiměřené krve a v rámci možností i logiky (ono v seriálu o nadpřirozenu je nutné brát tu logiku s rezervou). Také jsme celkem hodně vnímal kolísavou kvalitu jednotlivých epizod. První byla pecka... ta druhá byl celkem propad... atd. ()

• Seriál je vytvorený na základe komiksu s rovnakým názvom. (Marceloo)
  • Mestečko Rome v Západnej Virgínii v skutočnosti neexistuje. Seriál sa natáčal v mestečkách Rock Hill, York a Chester v Južnej Karolíne. (Marceloo)