John Wick: Chapter Two

(neoficiální název)

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2017, 122 min

Návrat Johna Wicka sa nesie v duchu jednotky len sa obalil vatou, ktorá ma vyhadzovala z rytmu. Potešil charizmatický Reeves a temná atmosféra.(5.3.2017)

Jednička byla perfektním akčním guilty pleasure, tohle se ještě jakš takš dalo, ale víc nechci, protože to už by byla, obávám se, strašná onanie. Jelikož jsme se dostali do situace, kdy je více či méně schopným killerem každý bezďák, Kocourkov je dovršen. Pozlátko to má, zbytečný dvě hodiny tak...nevím, kina nelituju, ale když se s Wickem teď rozloučíme, bude to nejlepší řešení. Což se samozřejmě nestane dle konce. 75%(16.3.2017)

Víc než spokojenost. Dva dny od zhlédnutí mám chuť si pustit jedničku a zajít na dvojku znova do kina. Vytýkat můžu snad jen relativně dlouhou pauzu po brilantním úvodu do okamžiku, než se spustí římské inferno.(26.2.2017)

Čím je druhý díl Zátahu ve vztahu k tomu prvnímu, tím je druhá kapitola Johna Wicka k té první aneb kterak se tvůrci poučili z vlastních chyb. Pěkných pár uherských let se nedalo na tuzemských plátnech kochat tak přehlednou, rozmanitou (ty tam je jednotvárnost akce z jedničky) a především nápaditou kompozicí, estetikou i choreografií poctivých kontaktních akčních scén. A když k tomu navíc i "povinný dějový rámec do počtu" vlastně není zase až tak do počtu, tak co víc ještě po nekompromisním přímočarém akčňáku ze staré školy žádat? Snad jen pomyslnou třešinku na dortu v podobě vygradování památné finální přestřelky v galerii také neméně památným soubojem jeden na jednoho; třetí kolo "Wick vs. Cassian" si o to přímo říkalo.(23.2.2017)

Všeho víc a všechno rychleji. Kouzlo originality prvního Wicka je pryč, ale kdo rád filmovou akci, bude stále nadšen. 7/10(28.2.2017)