John Wick: Chapter Two

(neoficiální název)

John Wick: Chapter Two

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2017, 122 min

Stává se to velmi, opravdu velmi zřídka, kdy je pokračování lepší než první díl, ale Johnu Wickovi se to povedlo, což znamená, že postavil laťku akčního žánru hodně vysoko a nikdo z konkurenčních značek (Raid, Bourne) mu nemůže momentálně konkurovat. S každou další akční scénou mi držka padala na zem čím dál víc, protože se člověk ani nestačí divit, jak precizně a s jakou grácií se dá akce ve filmu vlastně natočit. Cit pro práci s kamerou, střihem, choreografií, hudbou, to všechno Wick splňuje na výbornou. Proto zahřeje u srdce pocit, že je mezi filmařema pořád někdo, kdo to umí a dokáže překvapit. A kór když jde o nováčky v režisérský sféře. A Keanu v mých očích hodně stoupl. Jde vidět, že pokud mu role opravdu sedne, zahraje ji líp, než by diváci očekávali. Lidi jen nabádám k tomu, aby takovýhle filmy podporovali, jinak nás tu během pár let zahltí samý zrecyklovaný marvelovky a transformeři.(20.2.2017)

• fo_ruM

Komentár upravím za pár dní.(20.2.2017)

• Kucino

Jednotka pre mňa mala šmrnc zabili psíka pome na nich... No na druhýkrát to u mňa už nefunguje John prežje hádam všetko a tí assasini sa mu do rán až hádžu. Jedine čo ma na filme stále baví je koncept sejf hausu, kde je to vždy pokojné.(20.2.2017)

Druhý John Wick je lepší než jednička, protože je mnohem absurdnější. Některé scény zcela navážno zabíhají do surreálna, když svět nájemných vrahů koliduje s apatickou "každodenností". Což není myšleno jako výtka. Vlastně by to mohlo zajít ještě dál a byl bych rád. Navíc to krásně vypadá, byť trhavá kamera občas naplno nezužitkuje Reevesovo fyzické herectví (Tom Cruise by rozhodně trval na tom, aby mu během akce bylo aspoň vidět do obličeje). Jediný opravdový problém je stejný jako u jedničky - graduje opačně. Od nejlepších scén po ty slabší, což je samozřejmě poněkud nepříjemné. Ale bavilo mě to a překvapivě to uteklo. Zatímco po jedničce mi ta série byla tak jako jedno, teď chci kapitolu tři, která to všechno posune ještě o kus dál. Rozhodně se neobejdu bez souboje se světelnými meči mezi Johnem Wickem a Wernerem Herzogem na popředí explodujícího panorámatu Manhattanu... nebo tak.(18.2.2017)

John Wick má účes, s ktorým pripomína takú nezlomiteľnú zápalku! Brutálna akčná jazda, namakaná muzika, ale žiadne smiešne kecy, takže u mňa to bolo len na jedno pozretie.(17.2.2017)