Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Nové SW jsou přeci jen o něco slabší, než ty staré, a to hlavně po dějové stránce. Není to sice žádný průšvih, ale samotné efekty všechno nezachrání - i když jde o pastvu pro oči.(23.8.2012)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. I když nejsem fanouškem Star Wars, tyto nové díly mne uchvátily svým dokonalým filmařským provedením. Krásná fantasy pro dospělé. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6170-star-wars-epizoda-i-skryta-hrozba-star-wars-episode-i-the-phantom-menace/videa/(18.3.2009)

Když pominu poněkud překomplikovaný děj, tak nemám větší výhrady. Ale Jar Jar Binks šlapající do hovna.......George Lucasi PROČ???(25.5.2002)

Jestliže tahle sága měla někdy nějaké charisma a kouzlo (kouzlo sci-fi pohádky pro dospělé), tak v nových dílech ho definitivně ztratila - respektive bylo nahrazeno dokonalými počítačovými efekty a filmovými triky. Z dospělácké pohádky se stala vizuálně dokonalá filmová infantilnost...(10.7.2007)

Po skončení všech 6 epizod během dvou dnů a dvou dnů na vstřebání mohu říci, že první epizoda patřila mezi ty nejlpeší. Krásné představení galaktického světa, vizuální mistroství je zde nezpochybnitelné.Lieam Neeson je v téhle epizodě jednoznačně největší hvězda.Stejně jako triková část, mě nadchla ta hudební - Williamsova .(14.8.2006)

• - Spoiler: Ve 127. minutě filmu, kdy Qui-Gona spalují, mu vůbec nehoří vousy ani vlasy. (chleba24)

• - Skupinu mimozemšťanov pripomínajúcich votrelca (Alien, 1979), je možné zazrieť v Galaktickom Senáte krátko po tom, ako kráľovna Amidala vyhlási nedôveru voči kancelárovi Valorumovi. (klayman)

• - Rozpočet filmu byl 115 000 000 amerických dolarů. K 24. 09. 2012 činil jeho celosvětový výdělek 1 027 044 670 amerických dolarů, což ho řadilo na 11. pozici nejvýdělečnějších filmů historie. (chelseaman22)