poster

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • USA

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

 • Slovensko

  Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $115miliónovTržby USA $474,544,677Tržby Celosvetovo $1,027,044,677║ //adept na pokorenie miliardovej hranice"1999"// /videl v kine, pôvodná premiéra v roku 1999: 85%/Tržby za predaj Blu-ray Star Wars Prequel Trilogy v USA $49,645,139 //počet predaných kusov 1,418,875 ║ ____ Naposledy som videl tento film ešte pri jeho kino premiére v roku 1999, odvtedy som sa akosi k nemu nedostal a o to viac som si ho znova užil, bol som nadšení. Musím uznať že vizuálne ma znova očaril, akcia a hudba výborné, možno miestami prišlo na dlhšie dialógy kde išlo o nejaké tie úvahy, filozofovanie či politické rozpravy, ktoré nemusia každému sadnúť ale v rámci boli deja konzinstenčné, príbeh aj s občas otravným Jar-Jar Bingsom som v pohode strávil a začínam si na toho nezmara zvykať, je to taká o niečo viac smoliarska obdoba C3PO. V rámci 3D sa moc hovoriť nedá, bolo tam zopár zaujímavých záberov takpovediac smerujúcich do priestoru ale ináč nič čo by strhlo, prinútilo reagovať na poletujúce objekty k vám, na druhú stranu film je urobení tak že nejaké 3D ani moc nepotrebuje, lebo čo sa týka priestorové spektra je využité v maximum, hlavne pri rozsiahlych záberoch na vesmírne koráby či honosné do detailu prepracované mestá na rôznych planétach, tieto veci v danom prevedení mi až vyrážali dych. Slovenský dabing mi sadol, nemal som s ním problém. /videl v kine 3D verziu: 90%/ __Prehodnocujem hodnotenie a musím ho zdvihnúť, podľa mňa je to to pravé blockbastrové osvieženie, ktoré má neskutočnú silu v kine.(27.6.2005)

 • Lima
  ****

  Když pominu poněkud překomplikovaný děj, tak nemám větší výhrady. Ale Jar Jar Binks šlapající do hovna.......George Lucasi PROČ???(25.5.2002)

 • genetique
  ****

  Začiatok. Pre mnohých to bol však koniec. Šestnásťročné čakanie sa mohlo pre mnohých fanúšikov a fanatikov pôvodnej trilógie stať čímsi neúnosným. Nový koncept, s ktorým prichádza tentokrát Lucas sám a nesie na ramenách obrovskú ťarchu nesklamať verných a potešiť nezasvätených, je naozaj znamenitý. A pre mňa znamenal osvieženie. Celú šeticu filmov som sa totiž rozhodol pozrieť za menej ako jeden týždeň, takže som do sveta medzigalaktických vojen Dobra a Zla nestihol vstúpiť ako zarytý fajnšmeker, ale ako nezávislý pozorovateľ a filmový labužník. Možno preto som s týmto výsledkom tak spokojný. Muchy, ktoré som pôvodnej trilógii vyčítal tvorcovia spoľahlivo vychytali, čo je ale samozrejme spôsobené pokročilým štádiom vyspelej techniky vo filme použitej. A tá tentokrát dala prednosť tomu, čím si získali divákov pôvodné časti. Ale ja mám rád zábavu, akciu, dobrodružstvo, takže som si to naozaj užíval. Dosýta. 80%.(11.11.2009)

 • Gemini
  ****

  Nebijte mě za to přirovnání, ale Jar Jar je naprosto jasně předurčen k roli srovnatelné s Glumem, až na to že Jar Jar je idiot a nechápu proč si to Lucas musel vymyslet zrovna takhle...jinak by na to asi nešly malé děti, které už dneska R2 moc nenadchne, že? Ale dost kydání špíny, komerce tady je a nic s tím nenaděláme. Tradičně pompézní výprava pro mě osobně není ničím ve srovnání s Natalií Portman a na druhé straně s Darth Maulem, tihle dva stačí k tomu, abych oželel tu opěvovanou závodní scénu se vznášedly...ale i po těžkém boji si Phantom Menace ode mě odnáší ****. To ti droidi a obchodníci z Federace s ruským přízvukem, víte?:) No dobrá, a pak ještě Williamsův Duel Of Fates...výsledek 70%. Ono to celkem potěší, když konečně nevidíte jak se na sebe kupí podivuhodně vysvětlené scénky, které mají sloužit jen k posunutí příběhu. Co ale taky chcete zbodat na úplném začátku, že?;)(14.9.2003)

 • gudaulin
  *

  Jedna z filmových legend říká, že mezi třemi nejvlivnějšími filmaři 70. let, tzn. mezi Spielbergem, Coppolou a Lucasem byl zásadní rozdíl v přístupu ke světu filmu. Zatímco Spielgerg a Coppola filmem doslova žili, do vysílení sledovali ve filmových klubech představení uznávaných filmových klasiků, hluboko do noci vášnivě diskutovali s podobně postiženými o kinematografii a snažili se svět filmu někam posunout, Lucas byl nadšeným čtenářem pokleslých komiksů, divákem televizních space oper 50. let a filmová teorie mu byla bytostně cizí. Zato dokázal lépe než kdokoli jiný vystihnout podstatu popkultury a proměnu filmového diváka od 40. do 70. let minulého století, kdy se věk průměrného návštěvníka kinosálu stále snižoval. Zároveň docházelo díky sociologickým procesům a zbohatnutí společnosti ke změně pohledu na film. Plně se projevila infantilizace a vítězil koncept rodinného filmu zprůměrovaného k nižšímu standardu, aby ho pochopily co nejširší vrstvy potenciálních diváků. Tak vznikly Hvězdné války, kdy se pohádka obalila kosmickou technikou a žvásty tehdy populárního hnutí New Age. Lucas to celé natočil co možná nejvíc barvotiskově v infantilním duchu a naivně a právě proto to mělo tak pronikavý úspěch. To, co má úspěch, přitahuje pozornost a snahu o napodobování a v jisté fázi, kdy se stane kultem, už je prakticky nezpochybnitelné a samo o sobě to má punc kvality bez ohledu na podstatu. Viděl jsem první tři filmy slavné série ve věku, kdy už mi přišly motivy i zpracování a zejména ta "myšlenková nadstavba" k smíchu. Jinak to má ten průběh, že poprvé to vidíte tak v 8-9 letech a pak se železnou pravidelností, která se blíží někdejšímu vysílání ruského Mrazíka v naší televizi, opakovaně, takže s tím vyrůstáte a má to pro vás emocionální a nostalgickou hodnotu. I kdybych na tom vyrůstal, stal bych se prakticky s jistotou spíš příznivcem seriálu Star Trek, který přes svou šablonovitost, naivitu a myšlenkovou základnu, která vychází z multikulturalismu, představuje poctivý kousek žánru sci-fi. Hvězdné války mají s žánrem sci-fi společné jen ty vesmírné kulisy. Je to pohádková fantasy, která není ani chytrá ani objevná ani skvěle zrežírovaná. Pozdější 3 díly série jsou nabité triky, bombastické, ale stejně a spíš víc infantilní a navíc v nich ani není ten sebevědomý ironický nadhled, který čiší z každého šklebu Hana Sola. Ten v podání Harrisona Forda trošku připomíná daleko výrazněji uplatňovaný nadhled Indiany Jonese. Osobně mi celá série nemá co nabídnout a i když mezi jednotlivými filmy jsou pochopitelně významné nuance, to, co mi vadí, jako je zběsilé máchání zářivkami, žvatlání o síle a roztomiloučcí plyšáci okolo coby mimozemšťané, jsou typické pro všechny díly. Proto tento komentář platí pro všechny kousky série Hvězdných válek. Celkový dojem: 20 % za kulisy.(22.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace