poster

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • USA

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

 • Slovensko

  Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  **

  To, co bylo v původních epizodách roztomilé, je tady infantilní, to, co bylo v původních epizodách napínavé, je tady infantilní, to, co bylo v původních epizodách okouzlující, je tady infantilní. Jiřík Lucasů prostě sešil plyšového medvídka za velké prachy, napatlal do něj spoustu přihlouploučkých epizůdek, které se pekelně rozcapují, dementního ušatého plaza, který mě vytáčí více než jakýkoli jiný hrdina a jakoby mimochodem rozprostřel po filmu okamžiky, které jsou hodné Hvězdných válek. Těší mě jen obsazení (avšak ne herecké výkony) a výtečný souboj s Darth Maulem. Jako celek ale takřka dokonalý propadák, s Epizodami IV a V raději neporovnávat, jinak hrozí nebezpečí zástavy srdeční...(27.1.2004)

 • Tosim
  ***

  George Lucas má rád prachy. Nestydí se ovšem využít jakési série-kultu, která se kdysi snažila cosi říct (i když mě ne), a to je ještě horší. Když to ale vezmu kolem a kolem, nenudil jsem se tak moc, jako u těch starých Válek. Asi tak...(20.9.2003)

 • Lima
  ****

  Když pominu poněkud překomplikovaný děj, tak nemám větší výhrady. Ale Jar Jar Binks šlapající do hovna.......George Lucasi PROČ???(25.5.2002)

 • Lateef
  ****

  Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii se přede mnou otevřel kompletně nový svět. A navíc úplně od začátku. Čekání bylo předlouhé. Technologie mezi oběma trilogiemi znatelně pokročila, až natolik, že zde možná zastínila samotný koncept světa Hvězdných válek, příliš toho bylo hrané na efekt. Samozřejmě, že jsem ale při závodech kluzáků nebo při závěrečné bitvě droidů nebyl schopen vydat jedinou hlásku. Vše je rychlejší, dynamičtější, světelné souboje mají výbornou choreografii a Darth Maul kolem sebe nádherně tajemnou a zároveň záviděníhodnou auru. Nechci věřit tomu, že z malého Anakina, nadupaného midichloriany, se stane největší hrozba vesmíru. Lucasovi se comeback hodně podařil, ale srdce mi prozatím přirostlo více ke starým filmům... 115 miliónů dolarů(rozpočet)/924 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/347 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(27.6.2006)

 • Boss321
  *****

  Jsem spokojen!! Nebudu porovnávat kvalitativně s původní triologií, ale určitě se jedná o důstojné zahájení jednoho z největších příběhů v dějinách kinematografie! Předem musím Lucasovi poděkovat, že vybral takhle skvělé obsazení (hlavně Liam Neeson byla trefa do černého). Co mě nejvíce uchvátilo je vizuální stránka snímku! Opravdu zde byly použity ty absolutně nejlepší a nejúžasnější triky své doby!! Kam proboha dali páni z Akademie oči, že snímek neověnčili Zlatými soškami (podobný šok se mi přihodil minulý rok se Zlatým kompasem, který si odnesl sošky na úkor Transformers :(((()! Jak jsem již napsal na začátku, jsem spokojen a to tak, že velmi :)! Nebudu ztrácet čas jdu na Epozidu II :)........(6.2.2009)

 • - Spoiler: Na konci filmu hovorí Mace Windu o sithskom Pravidle dvoch. Darth Plagueis (o ktorom Sidious rozpráva v Epizóde III) je majstrom Dartha Sidiousa. Vie sa, že Sidious zabil svojho majstra noc predtým, ako bol zvolený za senátora. Takže Plagueis bol zabitý počas priebehu prvého dielu. A keďže mal Sidious v tomto filme už za žiaka Dartha Maula, bolo toto pravidlo porušené. (Hudino)

 • - Rozpočet filmu byl 115 000 000 amerických dolarů. K 24. 09. 2012 činil jeho celosvětový výdělek 1 027 044 670 amerických dolarů, což ho řadilo na 11. pozici nejvýdělečnějších filmů historie. (chelseaman22)

 • - Arénu, v níž probíhá závod podů, vytvořil výrobce modelů Michael Lynch jako miniaturu, kterou zaplnil 450 000 různě zabarvenými šťourátky do uší. Větráky pod nimi poté způsobily, že se šťourátka pohybovala a působila jako aktivní publikum. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace