poster

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba

 • USA

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

 • Slovensko

  Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1999, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  ***

  Ono by to nebylo tak zlé, ono je to takové hezké a barevné, ale když ono je to takové dětinské. Ne až tak špatný film, ale z pohledu původní série je to propad docela znatelný. Ale díky Neesonovi mě to aspoň dojalo, což se počítá.(1.7.2007)

 • ScreamJay
  ****

  Kouzlo Hvězdných válek, těch původních, jest dlouhá léta ukryto v mém srdci a tady se pod tou záplavou počítačových superefektů pomalu vytrácí. Skrytá hrozba je něco jako Planeta opic po 20ti či více letech. Snaží se držet původního děje, ale stovky nových postav dělají s jasné kresby mazaninu. Efekty samostatně jsou skvělé, obzvlášť mě zaujal design měst. Jenže když kouknete na oblohu, koráby jsou seřazeny jako angličáky na poličce. A pak hodně pokulhává spojení reálného prostředí s tím digitálním. Takže máte chvílemi silný pocit plastičnosti záběrů, kdy počítačové postavy trocha vystupují ze svého pozadí. Ovšem slušnou devizou jsou souboje rytířů Jedi a taky slušně zakomponovaný homor, který z jinak toporné sci-fi udělal slušnou akční podívanou. Jen se s ním naučit trocha zacházet, aby ho zas nebylo moc jako v případě Jar Jara. Zkrátka Epizoda 1 je něco jako jediná kvetoucí kytka na louce, krásně vypadá, ale pokud ste alergici asi se z ní ukejcháte k smrti. Takže 3 a pů hvězdičky především za vizualitu a bez komentování děje. Amen(27.7.2004)

 • Enšpígl
  ****

  Po skončení všech 6 epizod během dvou dnů a dvou dnů na vstřebání mohu říci, že první epizoda patřila mezi ty nejlpeší. Krásné představení galaktického světa, vizuální mistroství je zde nezpochybnitelné.Lieam Neeson je v téhle epizodě jednoznačně největší hvězda.Stejně jako triková část, mě nadchla ta hudební - Williamsova .(14.8.2006)

 • Marigold
  **

  To, co bylo v původních epizodách roztomilé, je tady infantilní, to, co bylo v původních epizodách napínavé, je tady infantilní, to, co bylo v původních epizodách okouzlující, je tady infantilní. Jiřík Lucasů prostě sešil plyšového medvídka za velké prachy, napatlal do něj spoustu přihlouploučkých epizůdek, které se pekelně rozcapují, dementního ušatého plaza, který mě vytáčí více než jakýkoli jiný hrdina a jakoby mimochodem rozprostřel po filmu okamžiky, které jsou hodné Hvězdných válek. Těší mě jen obsazení (avšak ne herecké výkony) a výtečný souboj s Darth Maulem. Jako celek ale takřka dokonalý propadák, s Epizodami IV a V raději neporovnávat, jinak hrozí nebezpečí zástavy srdeční...(27.1.2004)

 • sportovec
  *****

  Klady a přínosy jedné z nejzářivějších filmových sci-fi ještě více vyniknou v 3D verzi, kterou jsem nedávno zhlédl. Působí to až neskutečně: dialogy i záběry jsou totožné, ale přesto se nelze zbavit dojmu, že člověk viděl dva zcela různé filmy. Ten dvojrozměrný, který je vzdálený a uvědomujeme si ho jako to, čím skutečně je: tj. jako pohádku, která je zajímavá obsahem a strhující výpravou a stavbami (filmovou architekturou, trikovými prvky). Ten druhý je důvěrnější: chvílemi jako bychom se pohybovali mezi starými přáteli, společně s nimi sdíleli jejich radosti i strasti a - poučeni znalostmi dalších pěti dílů - tušili hrozné konce většiny těch, kteří nám tolik přirostli k srdci. Také komerce má - povede-li se - co říci, rovněž ona dokáže vděčného diváka přivinout do své mateřsky teplé náruče. Nová technologie může být i objevným pohledem.(18.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace