Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

// Production Companies: Lucasfilm //(13.2.2011)

Není to sice dokonalé jako cokoliv z původní trilogie, ale i tak balzám na geekovskou duši. Pro pravověrné fanoušky Star Wars nekončící extáze z toho, že Hvězdné války oproti uslintané jednotce zvážněly. Že Síla znovu hraje prim. A že na pubertálně rebelujícího Haydena Christensena se dá dívat s menší bolestí než na Jar Jara.(27.5.2002)

Výtvarná stránka opět fantastická! - (hlavně seismické nálože). Za to patří můj obdiv hlavně G.Lucasovi. Jinak nevím co bych napsal. Prostě galaktická sci-fi.(1.4.2007)

Podle mě spolu s E5 nejlepší Star Wars. A neříkám to jen kvůli Padmé;) Víte jak jsme byli natěšení na pořádný imperiální pochod? A ten masový souboj Jediů s Droidy, slint slint...A konečně poznáte otce a syna Fettovy, což byl pro mě osobně další docela velký tahák - alespoň uvěříte, že jablko nepadá daleko od stromu. Ještě bych měl složit hold Christopheru Lee a mistru Yodovi, ale tím už asi radši skončím. Nebo ne...způsob jakým Anakin přijde o (pro příběh SW klíčovou - i když při hlubším zamyslení nepříliš logicky klíčovou) ruku, není nic jiného než vynucená dějová záležitost, a člověk se až diví, jak může po tak skvělých soubojích režisér dopustit takovýhle lapsus. Jediná vyloženě hloupá scéna, ale ta za to teda stojí.(10.2.2003)

Druhý díl je lepší než epizoda I. NE o moc, ale o dost. Je tu trochu romantiky, která by se však dala o mnoho zkrátit. Nový "Darth Vader" není moc sympatický a hraje bohužel průměrně. Ewan McGregor hraje skvěle(aspon někdo ;-)) a spolu s Ch.Lee drží film jak se dá. Občasné tupé hlášky dvojce robotů zrácejí smysl. Závěrečný souboj to je jako boj se stínem. Nechci říkat, že je špatný nápad dědeček proti učni, ale v tomto případě je to lehce přehnané ( půlka kina se smála, zbytek nechápal :o)). posledních cca 15minut čistého boje a souboje v koloseu je skvělí závěr, který se snaží dohnat co předešlé skoro dvě hodiny ztratili. K hudbě nelze nic vytknout, ale režie Lucase mi přijde dětská a pochybuji, že nejtemnější epizodu III zvládne aspon na 4*. Pokud to tak bude a celou sérii potopí vlastně klíčový díl(a její tvůrce) bude to obrovský průšvih. Bože... Ať epizoda III je lepší než epizoda I a II dohromady :) Amen...(24.6.2004)