Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Výtvarná stránka opět fantastická! - (hlavně seismické nálože). Za to patří můj obdiv hlavně G.Lucasovi. Jinak nevím co bych napsal. Prostě galaktická sci-fi.(1.4.2007)

• monolog

Myslím, že ještě mnohem zbytečnější, než trojka. NA dějově jakžtakž ucházející jedničku to nemá ani omylem. Tohle je spíš jen něo jako mezihra, přestávka se základním info o pokroku situace a ne celovečerní velkofilm. Na původní filmy, ani když bysme vzali ty nejhorší scény, vystříhali je a udělali z nich nějakej sestřih, to nemá. Podle mě tohle nemělo ani spatřit světlo světa. Mimochodem, nikdo kdo to ještě neviděl se nenechte pomýlit lacinýma reklamníma žvástama o tom, že je to podobný Impériu vrací úder. Není. To bych byl na vrcholu blaha, kdyby bylo. Tohle je jen spíš stříhaná romantická polívka nejhoršího telenovelistickýho kalibru s občasnými lepšími momenty, kde se opět ukazuje ten starej Lucas. Třeba planeta klonů nebo honička na začátku apod jsou znázorněny moc pěkně a i posledních dvacet minut je celkem zajímavých, i když k tomu finálnímu boji mám pár výhrad, hlavně co se týká uvěřitelnosti (a realističnost teď dejme stranou). Přesto je to podle mě nedotažený a ničím zajímavý dílko, který kdyby nemělo tři tolik významnější a lepší bratrance (IV-VI) a jednoho bratříčka (I) mnohem lepších kvalit, přestože je to veskrze taky jen záprtek a pušperlík, propadlo by se to tak hluboko, že by to už nikdy nikdo nenašel.(15.2.2006)

Jako série úchvatných scén ze světa, který George Lucas vytvořil, je to úžasné. Už méně ale jako epizoda, která by měla zásadním způsobem posunout děj epické ságy... Nicméně podívám se kdykoliv a od srdce rád.(14.5.2005)

„Tomu hovoríš diplomatické riešenie?“ – „Tomu hovorím agresívne vyjednávanie.“.“ EPIZÓDA II sa na nič neobzerá, na nič nečaká a prípadné námietky zdravo sebavedomo neberie do úvahy. Čoraz vyladenejšie herecké obsadenie (k McGregorovi, Jacksonovi, Portmanovej a McDiarmidovi pribudol diabolský Christopher Lee), monumentálne akčné scény, láska a humor, trademarky slávnej space opery (vtipný párik popletených robotov) a jedinečná príležitosť, vidieť bojovať skupinu vznešených rytierov Jedi bok po boku (áno, je to niečo ako keby naklonovali tridsiatich bruceov Leeov a dali ich do jednej akčnej scény). Strýko Lucas nás po piaty raz berie do inej dimenzie. Atmosféra stemnieva, vzťahy medzi postavami sa komplikujú, konflikty vyhrocujú, naberajú na beznádeji a mnohé veci končia (vesmírny mier... a teda aj Jediovia). Kino Považan 2002(1.1.2005)

Lucas splnil slovo, druhý díl je výrazně temnější a vůbec celkově lepší než poněkud mdlá Ep.1 V současnosti se mi líbí ze všech dílů nejvíc, ale to je i tím, že ty staré už mám okoukané. Každopádně Ep.II je pastva pro oči, romantické scény jsou snesitelné a rozpolcený Anakin je výborná postava. Už se těším na trojku:)(23.5.2002)