Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Tahle epizoda je pro mě i jako pro fanouška Star Wars docela velkým zklamáním. Samozřejmě jde sice o nadprůměrnou sci-fi, ale prostě chybí tomu jakýsi duch původní trilogie, dialogy jsou občas příšerně křečovité a trapné (vím, že to byly vždycky, ale tak nějak přirozeně, sem se mi prostě nehodí). Oceňuju sice, jaký dokáže být Yoda mrštný chlapík, ale přišlo mi to z velké většiny dělané hrozně na efekt... Naštěstí se pan Lucas poučil a vše napravil Epizodou III. Ale vlastně když si pustím všechny díly chronologicky a dvojku beru opravdu jenom jako romanticko-akční spojovací díl, tak si nemůžu stěžovat.(23.5.2005)

Nejsem si jisty, jestli mi nekdy pri Star Wars jezdil mraz po zadech, ale u AOTC se mi to stalo. Druha epizoda je temnejsi nez ep. 1, vizualni efekty jsou az na jednu drobnost dechberouci, digitalni postavy uz hraji i oblicejem. A jsem neskonale vdecny Lucasovi, ze obsadil Haydena Christensena, ktery je jako Anakin bezchybny. Ale abych nepel jenom ody, tak je treba zacit se bat, co provede Lucas s Williamsovou hudbou ve treti epizode. Protoze to, co predvedl v epizode dva tim, ze v posledni pulhodine filmu vymenil cast Williamsovy hudby slozene k AOTC za hudbu z TPM a tu, kterou tam nechal, jeste prestrihal, nema obdoby. Snad dostane Lucas v tomhle smeru rozum, protoze vysledek jeho strihani hudby muze byt katastrofalni (viz nepochopitelne se objeveni Yodova motivu ve chvili, kdy bojuje Anakin v tovarne na vyrobu robotu a Yoda je v te chvili parseky vzdaleny).(25.5.2002)

• xxmartinxx

Zrůdný omyl ještě o kousíček horší než jednička. Nesmyslná romantika bez emocí si v ničem nezadá se Stmíváním. Nelogický děj, jehož hloupost se dá doslova pitvat. Veskrze špatné, tupé. Vizuálně odpudivě umělé. Nechápu smysl toho všeho. Fuj!(9.12.2009)

Po průměrné I.epizodě se Lucas kvalitou přiblížil původní trilogii - méně Jar Jara, výtečný Hayden Christensen a o hodně temnější scénář. Cítím se, jako když mi bylo dvanáct. Lucas strikes back.(26.10.2002)

|| Scenár: George Lucas | Hudba: John Williams | Produkcia: Rick MacCallum | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Lucasfilm | Rozpočet: 115 miliónov $ | Tržby: 649,398,328 $ || Dejovo a herecky podobne plytké, ako Skrytá hrozba, ale Klonovaní útočia má omnoho väčšiu dynamiku, záživnejšie boje, a hormonálne sa vyvýjajúceho Anakina v páru s nadržanou Padmé. Jediné, čo je v nových dieloch omnoho lepšie, než v tých starých, sú súboje so sveteľnými mečmi, a to po vizuálnej, i choreografickej stránke.(12.12.2012)

• - Hayden Christensen bol jediným hercom, ktorý si nemohol vybrať dizajn svojho svetelného meča, čo bola vždy tradícia. Christensen musel mať meč, ktorý Obi-wan daruje Lukovi v Epizóde IV. (klayman)

• - Dizajn clone trooperskej zbrane je založený na nemeckom samopale MG-42. (klayman)

• - Spoiler: Přestože je hrabě Dooku (Christopher Lee) zmiňován v úvodních titulkách a je hlavním "padouchem" filmu, poprvé se objeví až po 76 minutách. (Decim28)