Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Pokud byste čekali nějaké výraznější ztemnění po infantilnosti a přeplácanosti Epizody I, tak... Můžete čekat i nadále. Rozhodně to však je lepší než Epizoda I, otázka však je, zda lepší stačí, když i tak je to přeplácané popcornové nic s nejotravnější CGI postavou v dějinách.(12.3.2005)

// Production Companies: Lucasfilm //(13.2.2011)

Epická oldschool lovestory v lehce divadelním feelingu a naprosto dokonale blyštivém vizuálu. Omamná podívaná, leč tématicky a dramaturgicky lehce roztříštěná.(1.11.2003)

Čo sa týka scenára, rovnaké peklo ako Phantom Menace. Tento diel je ale aspoň dynamický a zábavný, dokonca má niečo ako cool scény.(6.2.2012)

Klony útočí jsou jen o něco málo horší než Návrat Jediho a možná dokonce sahají i k Nové naději. Hlavním důvodem toho je, že tu chybí nějaký opravdu dobrý finální souboj, který byl asi v každém dílu, souboj s hrabětem Dooku prostě na ty ostatní nestačí a hlavně je docela krátký a ničím zajimavý. Aspon že si to film kompenzuje docela zajimavou a rozvíjející zápletkou, poprvé se objevují známí kloni (btw. na té vodní planetě bych chtěl bydlet, čarokrásná), Yoda nám krásně zpixeloval, hned z něho jde ještě větší autorita než kdy předtím a hlavně stále hláškuje nejlépe z celého obsazení (holt v nové trilogii chybí Han Solo a další vtipné postavy). Pomalu nám začíná přerod Anakina ve zlobného, neustále nastvaného a neovladatelného týpka a na slova Yody z jednicky dojde již brzy. A myslím, že pak nebude Obi-Wan jediný, kdo toho bude litovat. Pěkné akční scény (honička mezi mrakodrapy, mezi asteroidy, na vodní planetě, závěr), tentokrát už dobrá atmosféra a odsunutý Binks. postavy zajimavé (Mace Windu, lovec lidí), paradoxně nejhorší postavou je Anakin samotný, děsný floutek to je. A podle toho se taky chová, nemluvě o tom, že je jasným lákadlem pro ženské osazenstvo této planety. kdyby tam Padmé nebyla a stále ho nekrotila, nejspíše bychom mohli tento díl přeskočit a natočit rovnou Pomstu Sithů.. Samozřejmě i McGregor v tom sehrál důležitou roli. Nakonec docela dobré 4, ale stále se to původní trilogii nepřibližuje.(18.10.2008)