Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 140 min

Triky jsou famózní, ale to mi nestačí. Představovala bych si, když to má být završení, něco emocionálnějšího, ne monotónně odříkávané fráze. Trochu víc zanícení a rozervanosti, ne že Anakinova změna změn nastane právě, když mrknu. Je mi líto. Zároveň mě zarážejí některé komentáře plné výtek, přesto nesoucí vysoké hodnocení.(14.1.2006)

Uff, série dokoukána. Musím říci, že tenhle film pozvedl po "dvojce" malinko uvadající prapor této epopeje. Příběh jakoby zase našel tu svou cestu, souvislosti byly odhaleny, charaktery dokresleny. Triky jen podtrhly celkový rámec. Star Wars jako celek určitě zaslouženě patří do filmové klenotnice, sci-fi i díky nim povýšila z kategorie "brak" na vyšší level.(21.10.2010)

• Morien

Týjo, kdysi jsem o tomhle filmu napsala několik normostran a teď s hrůzou zjišťuju, že tady není žádný komentář! To je docela ostudné, když si uvědomíme, že se jedná o film, který pro naši galaxii znamenal tolik věcí. Pro mě konkrétně třeba uvědomění, jak je těhotenské břicho sexy nebo že Hayden skutečně neumí moc hrát, jenom hezky vypadá s dlouhými vlasy. Přesto se ve mně ozývá Sílou odkojené děťátko a jakékoliv promítání tohoto filmu mě baví od začátku až do konce. Kupříkladu plnění rozkazu 66 zafunguje vždycky, stejně jako Anakinovo první nadechnutí po "reinkarnaci". Já sama u toho v kině nedýchala vůbec. --- WTF? Jak jsem kdy toto mohla napsat.(14.11.2006)

Je konec jednoho velkého snu, který jeden člověk přetvořil v nádhernou sérii filmů, které znamenají kultovní záležitost. Skončila doba Hvězdných válek... Co bude dál? Doufám, že se brzy objeví fenomén podobných rozměrů, ale nikdy to již nebudou TY úžasné a krásné Hvězdné války. Třetí (seštý) díl zakončuje nekonečný cyklus, kde bojuje dobro a zlo, a to v nejlepším možném balení, které servíruje Geroge Lucas. Bavte se a uvědomte si, že je to naposledy... A long time ago, in galaxy far far away...(29.5.2005)

Trvalo to, ale konečně jsme dospěli. Třetí díl mě do značné míry smířil s dvěma prvními, na které jsem v první chvíli dštila oheň a síru, a dokonce mě přiměl uvažovat, jestli ta předešlá dětinskost a kýčovitost nebyla do jisté míry záměrná, aby nám přerod Anakina v Darth Vadera vynikl v celé své temné kráse. Rozhodně by mě po Klonech nenapadlo chválit Christensenovo herectví, zde to ale napravuje a nutí mě věřit, že v tom klukovi pořád něco je. Skvělý protipól mu vytváří jak McDiarmid, tak představitelé Jediů a Natalie Portman. Zápletka velmi slušným způsobem vykresluje obraz Vadera - od nynějška hlavního hrdinu celé série - ne jako mrazivé kreatury, ale jako lidské bytosti. Do původní série tomu pořád ještě leccos chybí, ale můstek, který k ní PS buduje, je stabilní.(4.7.2007)

• - Droid FX-7, ktorý opravil ruku Luka Skywalkera (Mark Hamill) v Epizóde V (1980) je veľmi podobný droidovi, ktorý pracoval na Darth Vaderovi. (klayman)

• - Spoiler: Ve druhé epizodě je Anakinovi (Hayden Christensen) useknuta ruka nad loktem, v tomto pokračování má však protézu až pod ním. (Geriel)

• - Hneď na začiatku filmu, ako kamera zhora sníma vojnovú loď Republiky, tak pod loďou vidíme pokojný povrch planéty Coruscant. Ale hneď na to, ako okolo lode preletia stíhačky Obi-Wana Kenobiho (Ewan McGregor) a Anakina (Hayden Christensen), tak pod vojnovou loďou už sa bojuje v plnom prúde za prítomnosti desiatok ďalších vojnových lodí. (AxelWers)