poster

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

 • USA

  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

 • Velká Británie

  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Je konec jednoho velkého snu, který jeden člověk přetvořil v nádhernou sérii filmů, které znamenají kultovní záležitost. Skončila doba Hvězdných válek... Co bude dál? Doufám, že se brzy objeví fenomén podobných rozměrů, ale nikdy to již nebudou TY úžasné a krásné Hvězdné války. Třetí (seštý) díl zakončuje nekonečný cyklus, kde bojuje dobro a zlo, a to v nejlepším možném balení, které servíruje Geroge Lucas. Bavte se a uvědomte si, že je to naposledy... A long time ago, in galaxy far far away...(29.5.2005)

 • Galadriel
  *****

  Tak musím říct, že po shlédnutí tohohle filmu jsem odpustia panu Lucasovi nepovedenou Epizodu 2. Všechno do sebe zapadlo tak jak mělo, Anakinova změna v Darth Vadera je naprosto fascinující a vůbec všechny klíčové dějové zvraty proběhly tak nějak jak jsem si je představovala. Co se týče technické stránky filmu, hudby, kamery a třeba kostýmů nemá vůbec cenu cokoliv rozebírat, když Lucasova výtečná triková firma ILM dělá film pro Lucase, to by bylo aby to dopadlo špatně a když John Williams skládá hudbu k hvězdným válkám, není také co řešit. Měla bych možná pár výhrad k dialogům (zejména mezi Padmé a Anakinem, jejichž rozhovor o vzájemné lásce byl nesčíslněkrát probírán), ale ani to nedokáže srazit dojem z jinak výborného filmu. Na tohle jsme prostě všichni celou dobu čekali. "Lord Vader!" "Yes, master?" "Rise!"(23.5.2005)

 • Enšpígl
  ****

  Kdybych měl sestavot jakýsi pomyslný žebříček nových epizod a všech epizod, tak tato by byla mezi novými první a mezi všema druhá nejlepší. Pro svou temnost,také,ale především pro mě nádherný politický podtext " Tak je to vždycky -- ztráta svobody za velkého potlesku" . Nejen toto me naprosto ohromilo, Byl jsem nesmírně zvědavý jak si Lucas poradí s přechodem na původní epizody, které jsem viděl před cca 15lety a to tedy smekám.Opět se mě nejvíce herecky líbil Samuel.L.,ale v zavěsu jsou jak Christopher Lee, tak Hayden!!. Natálka, tak to je prdelka, to je jasný.Opravdu povedená pomsta Lucase všem pochybovačům.(14.8.2006)

 • Marigold
  ****

  Epizoda III je zoufalou fugou, ve které se bloudící torzo řádu Jediů snaží poslepovat, co se dá, aby skončilo v naprosté deziluzi a agónii. Lucas sice dopřává divákovi plnými hlty svou velkolepou trikovou akci, ale téměř od počátku filmu stupňuje zlou předtuchu a zesiluje temný podtón, který zvukově i vizuálně vyvrcholí ve scéně, kdy Anakin v opuštěném Chrámu Jediů činí fatální rozhodnutí – pomoci svému svůdci Palpatinovi. Ačkoli je George Lucas režisérem veskrze průměrným, právě tato scéna a několik dalších (zejména likvidace Jediů) patří k emotivně nejsilnějším v celé šestidílné sérii. V Epizodě III se mu daří udržet rytmus i tempo, které ke konci bravurně stupňuje až do divokého staccata beznadějných scén, které tvoří pomyslný vrchol nové trilogie. Je v nich nezvykle naturalismu a zcela souzní s novou atmosférou, kterou Star Wars dostaly jednak novými epizodami, především však ale sérií počítačových her. Dojem je monstrózní, naléhavý, bezprostřední. Není mnoho co dodávat – Pomsta Sithů je důkazem toho, že všechny ty zaškobrtnutí předchozích dvou filmů stály za to, neboť udělaly předmostí opravdu velkolepému finále. Výtky – akční scény jsou až příliš natahované a trpí klasickým vizuálním obžerstvím digitálního věku, jehož je Lucas vůdčím duchem. Až příliš barev a efektů ústí v nepřehlednost. Hudba Johna Williamse tak trochu ustrnula, nicméně v klíčových momentech funguje. Ano a pak několik reminiscencí na neuvěřitelně škrobené milostné dialogy. Ale velmi málo. Málo na to, aby dokázali zruinovat epizodu, která se skutečně ve společnosti Nové naděje a Impéria vrací úder nemusí stydět.(19.5.2005)

 • Lima
  ****

  To na co jsem se nejvíc těšil, nejvíc Lucas ošidil. Žádný zásadní vnitřní boj v Anakinově mysli se nekonal, jeho přechod na temnou stranu byl příliš uspěchaný, přestože na to měl Lucas celý film. Chtělo to více Anakina a jeho duševního zápasu a méně efektního Grievouse (ovšem jeho čtyři světelné meče v pazourách bylo hodně cool). Některé momenty slabší nebo vysloveně trapné (Obi-Wan na pískající ještěrce honící Grievouse, zdeformování Palpatinova obličeje, kdy se fatálně nepovedla maska při srovnání se výrazem císaře ve staré sérii), některé znamenité (celý souboj Obi-Wan vs. Anakin, krásně zahraná emocionální Obi-Wanova promluva k hořícímu Anakinovi, vyhlazení jediů), celkový emocionální dopad poměrně silný. Pořád si ale stojím za tím, že Lucas není moc dobrý režisér a měl to kormidlo svěřit někomu více zručnému. Tenhle díl není bez chyb, s proto s pěti hvězdičkami opatrně, ´Impérium vrací úder´ zůstalo králem........Ale stejně mám tuhle dnes již legendu jako celek moc rád.......(15.6.2005)

 • Jimmy Smits

 • - Hneď na začiatku filmu, ako kamera zhora sníma vojnovú loď Republiky, tak pod loďou vidíme pokojný povrch planéty Coruscant. Ale hneď na to, ako okolo lode preletia stíhačky Obi-Wana Kenobiho (Ewan McGregor) a Anakina (Hayden Christensen), tak pod vojnovou loďou už sa bojuje v plnom prúde za prítomnosti desiatok ďalších vojnových lodí. (AxelWers)

 • - Luke a Leia Skywalker sú po pôrode hraní jedným bábätkom. Je to chlapček Aidan Barton. (Ernie_13)

 • - Po svém uvedení v USA byl film pozitivně oceněn z řad kritiků, na rozdíl od předchozích dvou dílů. Těm byl vyčítán nevýrazný děj. Přesto mnoho kritiků stále poukazovalo na romantickou zápletku jako na nevhodnou. (Čiban)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace