Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 140 min

Úžas, meče, Amidala, osud, Vader, "I hate you!", objevení imperátora a hlavně s přehledem nejlepší epizoda celé ságy. Mrazivé a i po dalším a dalším zhlédnutí geniální. Lucasův pomník.(1.7.2005)

• Subjektiv

Sědel jsem takhle jednou s kamarádem Marmangem v kině na třetím díle nových hvězdných válek a po pěti minutách říkám: "Tak se zvedej, jdem!" A on: "Teprve to začalo ..." Ale dokoukali jsme to. Jojo .. pomsta šitů... Ach, Padmé, ty jsi tak krásná. To je tím, že tě tolik miluji. Ne, to je tím, že já tolik miluji tebe... Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem Star Wars a tenhle díl se mi líbil nejméně. Hvězdné války nikdy neoplývaly hlubokými intelektuálními dialogy, ale tady se tvůrci vážně překonali. Hlavním důvodem natočení SW III je přeměna Anakina v Darth Vadera. Více bych však věřil, že si Anakin po zhlédnutí reklam koupí ten či onen prášek na praní, než že se přidá k temné straně síly po tom, co zažije v tomhle "uměleckém kusu". Přeměna je jednoduše naprosto nepřesvědčivá.(5.3.2007)

Najlepší z nových dielov, ale 4*, ktoré udelím napríklad Novej nádeji, sú stále diametrálne inde ako tieto 4*. :)(6.2.2012)

„Ak nie si na mojej strane, si môj nepriateľ.“ - „Iba Sith uvažuje čierno-bielo.“ Strhujúce uzavretie Lucasovho fenomenálneho sci-fi univerza a najlepší diel „prequel trilógie“, v ktorom sa až so strašidelnou bezmocnosťou vystresovaného diváka uzatvárajú v predchádzajúcich dvoch dejstvách (a "starej“ trilógie) naznačené udalosti, zvraty a putovnia jednotlivých postáv. Je to temné (Rozkaz 66, Mace Widu), záver logicky zacvakne do „celkového sveta Hviezdnych vojen“ (rozdelenie batoliat, odlet či skôr útek do močiarov), herecké výkony parádne potemneli (najmä Christensen sa ukázal) a vizuálna stránka je tradične u Lucasa bez diskusie. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sci-fi/287-star-wars-epizoda-iii-pomsta-sithov-100-(25.6.2005)

// Production Companies: Lucasfilm // Určite najlepšia z prvých troch častí, vynikajúce audio-vizuálne efekty, krásny temný a smutný dej.(13.2.2011)