poster

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

 • USA

  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Temný díl, který mě bavil... rozhodně k němu mám blíže než ke starším...(1.6.2008)

 • monolog
  odpad!

  Dodíval jsem se na to jen ze setrvačnosti! A to ze setrvačnosti už od Nové naděje, která mi vydržela opravdu neuvěřitelně dlouho! Když si člověk odmyslí triky, mnohem lepší bratříčky a . . . . vlastně už nic, co mu zůstane? Plytkost! Plocha! Tabula rasa! Čekal jsem psychologickou (ne až tolik, prostě jen populistickej pohled na psychologii) studii proměny člověka, co jsem dostal? Jeden řekne, že tihle lidi jsou zlí, že ho chtějí zabít(nebo kdovíco udělat), a druhej mu to sežere i s podpěrkou prutu. Čekal jsem dobrej souboj nakonec, dostal jsem ohánění se mečem a skákání jak na trampolíně. Promiňte, to už tu bylo. Čekal jsem, že to bude dobrý film a dočkal jsem se jen dalšího trikového mámení fandů. Vlastně spíš jen fanatiků, protože komu se to může líbit, ten je podle mě zažranej až po krk do starých dílů. Škoda, z možného dobrého filmu vznikl jen podprůměrný scifáč (a nemyslete na triky, které při velikosti peněz vložených a očekávaných prostě opravdu MUSÍ být skvělé a mega).(5.12.2005)

 • POMO
  *****

  Peter Jackson prehlásil, že prvé dva diely Pána prsteňov vznikli preto, aby mohol existovať ten tretí. Na Star Wars to však sedí viacej. Je až prekvapujúce, ako sa v snímke zmení jej tvár - začína celkom v duchu nevinných popcornových zábaviek Epizód I a II, napokon sa začne prelaďovať na štýl originálnej trilógie a končí tak, že máte silnú potrebu pustiť si Epizódu IV. Tento prechod dokazuje, prečo boli predchádzajúce dva diely dramaticky také chabúčke a potvrdzuje, KTO je hlavným "hrdinom" celej ságy a ČO je najdôležitejší prvok výpravného fantasy filmu ako takého. U Jacksona to bol Sauron, u Lucasa je to Vader. Po filmárskej stránke je Epizóda III lepšia než predchádzajúce dva diely iba v posledných 20-tich minútach (ktoré dosahujú dramatickej úrovne IMPÉRIA). Zvyšok filmu je pútavejší nie preto, že by bol s väčším umom napísaný alebo nakrútený, ale preto, že je o niečom. Čím by bolo už aj Spoločenstvo Prsteňa, keby v ňom nebol spomenutý a ako najväčšie a najmocnejšie zlo vykreslený Sauron? Epizódy I a II zostrihať do jedného dvojhodinového prequelu, ináč sú zbytočné a sága, ktorú všetci milujeme, začína až POMSTOU SITHOV. May the Dark Side be with you, Anakin! :)(21.5.2005)

 • genetique
  *****

  Veľkolepé, pompézne, temné, akčné, nerušiaca porcia romantiky, úžasné efekty, dokonalá hudba. Dokonalé uzavretie príbehového kruhu celej ságy. A to som si už myslel, že piatu hviezdičku neudelím ani jednému filmu série. Lucas ma však vyviedol z omylu a daroval mi dokonalý zážitok, stelesnenie filmového umenia. Za všetko hovorí fakt, že bezprostredne po skončení filmu som mal obrovskú chuť pustiť si celú sériu odznova (rozumej Epizódu IV), no keď som si spomenul akým sklamaním bola pre mňa pôvodná trilógia, tak som si to radšej rozmyslel a uchovám si v pamäti tento diel ako posledný videný. 90%.(15.11.2009)

 • kleopatra
  ***

  Triky jsou famózní, ale to mi nestačí. Představovala bych si, když to má být završení, něco emocionálnějšího, ne monotónně odříkávané fráze. Trochu víc zanícení a rozervanosti, ne že Anakinova změna změn nastane právě, když mrknu. Je mi líto. Zároveň mě zarážejí některé komentáře plné výtek, přesto nesoucí vysoké hodnocení.(14.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace