Moulin Rouge

Moulin Rouge!

Moulin Rouge

Muzikál / Romantický / Drama

Austrálie / USA, 2001, 123 min

Film založený na kvalitní hudbě, hercích a příběhu o lásce. Plno barev, světel, kostýmů a tance až oči přecházejí. Podání je opravdu umělecké a příběh dojemný. Přestože čistou romantiku úplně nemusím, musím uznat, že tady mi slza ukápla. Moulin Rouge je jedinečný.(26.4.2011)

• mandes

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $177,677,823(15.12.2006)

"Jsem kurtizána. Platí mi, že říkám mužům to, co chtějí slyšet." Tak to se u mě děvče stav a kdybys v tom neměla jasno, tak jsem krásný, urostlý, bohatý a zábavný nadsamec, který umí se svým nádobíčkem zázraky. Dobře se to nauč a neflákej se s tím chudákem Christianem, který se do prostředí dekadentní Paříže moc nehodí. Zato já se tam hodím perfektně, protože umím ve fraku a s cylindrem parádně pařit na Smells Like Teen Spirit a užívat si hudby, tance i báječných choreografií. V čem mám rezervy, tak to je "velká" láska, v té jsem zkrátka slabý, takže dávám přednost takové té průměrné, té, co nezabíjí a dá se udržet celý život. Takovou však v Moulin Rouge nenajdete.(14.2.2017)

Zdá se, že je to jeden z těch filmů, co je třeba vidět víckrát, aby v něm člověk odhalil to nejlepší! Zkrátka se nebojí experimentovat s neslučitelným a výsledek stojí za to!(5.1.2004)

Kankán na Nirvanu v úvodu, T.Rex a "Děti revoluce" na závěr a mezi tím Roxanne jako tango, z jehož choreografie a střihu mám husí kůži ...... něco tak drzýho, nevkusnýho a nádherně odvazovýho se jen tak nevidí.(3.1.2006)

• - Jméno Vévody z Monrothu (Richard Roxburgh) bylo během psaní scénáře Count Von Groovy. (jajush)

• - Zápletka filmu je směs tří oper/operet. Mladý spisovatel s bohémskými přáteli, který se zamiluje do nevyléčitelně nemocné dívky, je "La bohème" založená na novele Henriho Murgera "La Vie de la Boheme". Kurtizána, která se dozvídá, že láska může být také pravá a idealistická, pochází z "La traviata" dle novely Alexandra Dumase Camille a také zahrnuje nevyléčitelnou chorobu. A třetí dějová linie o spisovateli, který se vydává do "podsvětí" Moulin Rouge, aby našel lásku a pokusil se jí dostat zpět, pochází z díla "Orpheus in the Underworld" Jacquese Offenbacha, jež má původ v řecké mytologii. (jajush)

• - Do role Toulouse-Lautreca se uvažovalo nad Rowanem Atkinsonem a Alanem Cummingem. (HellFire)