poster

Dvanáct rozhněvaných mužů

 • USA

  12 Angry Men

 • Slovensko

  Dvanásť rozhnevaných mužov

Drama / Krimi

USA, 1957, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  *****

  Výborný film. To co jsem od filmu očekával jsem dostal a stačilo k tomu jedna místnost, dokonalý scénář, výborní herci se skvělým hereckým výkonem a důkladná režie. Jeden muž proti jedenácti - jedenáct proti jednomu. Výborný závěr.(29.9.2011)

 • Superpero
  *****

  Už dlouho jsem u filmu neseděl takhle přikovaný, zvláště u díla z roku 1957. Přitom je celý film hrozně minimalistický a vše se odehraje pouze v jedné místnosti. Ovšem velmi zručná režie pana Lumeta podpořená dvanáctičleným hereckým koncertem a inteligentním scénářem, divákovi opravdu nedá možnost nudit se. Trochu mě ten film vedl k zamyšlení, jak bych se zachoval já a bohužel musím říci, že bez přesvědčovacích schopností Henryho Fondy bych toho kluka asi taky poslal na křeslo.(19.10.2006)

 • golfista
  *****

  Jak vidno, k natočení skvělého drama není potřeba téměř žádných exteriérů. Stačí jedna místnost,dobrý scénář a pár výborných herců. Ze soudního prostředí jednička i přes svých neuvěřitelných 45 let ! Jiří Voskovec se v konkurenci nezapomenutelných hereckých výkonů ostatních rozhodně neztratil.(5.1.2003)

 • Hakha
  *****

  Pecka, že jsem o tomto před spuštěním nic nevěděl a při informaci na rok vzniku jsem se prudce vyděsil, ale naštěstí zbytečně. Film už od počátku až do konce má spád, a že se děj odehrává pouze v jedné místnosti a s 12 porotci je film nesmírně zábavný a dialogy jsou naprosto excelentní. Výborná práce, charaktery postav, vývoj děje a špičkové obsazení a po 51 letech od jeho vzniku na kvalitě nic neztrácí. Miluji překvapení a zde jsem překvapený byl, nelze jinak než 5 hvězdičkové hodnocení... Naprostá povinnost pro filmové fanoušky...(7.3.2008)

 • kitano
  *****

  Ikeď som zhliadol originál až potom ako som videl nedávny ruský remake, ktorý bol pre mňa veľmi silným zážitkom, originál sa proste nezaprie. Remake síce spestril príbeh o mnohé zaujímave detaily, no koniec koncom iba prebral kompletnú kostru príbehu a vačšinu postáv a preniesol ich do trośku iných reálií. Plný kredit putuje preto tomuto filmu. Jeden z tých zázraćných filmov, ktorého sila a myšlienky ani porokoch nestratili nič zo svojej váhy. (10/10)(29.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace