Dvanáct rozhněvaných mužů

12 Angry Men

Dvanásť rozhnevaných mužov

Drama / Krimi

USA, 1957, 96 min

Jak vidno, k natočení skvělého drama není potřeba téměř žádných exteriérů. Stačí jedna místnost,dobrý scénář a pár výborných herců. Ze soudního prostředí jednička i přes svých neuvěřitelných 45 let ! Jiří Voskovec se v konkurenci nezapomenutelných hereckých výkonů ostatních rozhodně neztratil.(5.1.2003)

Výborný film. To co jsem od filmu očekával jsem dostal a stačilo k tomu jedna místnost, dokonalý scénář, výborní herci se skvělým hereckým výkonem a důkladná režie. Jeden muž proti jedenácti - jedenáct proti jednomu. Výborný závěr.(29.9.2011)

[imdb: 8.9/10] | me: Jedna miestnosť, jeden obžalovaný, 12 mužov a stovky argumentov. V celku jednoduchá predstava, ... nie však jednoduchý film. Je to dráma ako sa patrí. Vynikajúce herecké výkony a skvelé dialógy robia z tohto filmu skutočný pôžitok. Je to dôkaz toho, že ozaj skvelý film nepotrebuje obrovský rozpočet, ... ta práva ingrediencia je čosi iné. Je to proste herecké predstavenie, ktoré vyvoláva množstvo emócii a zanecháva ten príjemný filmový zážitok.(27.4.2010)

Když se nad tím člověk zamyslí, tak ten americký justiční systém s porotou je vlastně úplně k ničemu. Nu co, alespoň v tom nejsme sami..(2.9.2008)

Filmový skvost. Naprosto zasloužené umístění v Top 10 na IMDb i na CSFD. Jedna místnost, dvanáct mužů a atmosféra, která by se dala krájet. Každý porotce je jiný, ale všichni jsou přesvědčiví a já se díky nim nenudil ani minutu.(7.5.2010)

• Martin Balsam

• - Teprve v roce 2003 byl v soukromé sbírce nalezen kompletní záznam původní televizní verze filmu z roku 1954, který je nyní uložen v muzeu. (Hejtmy)

• - Režisér Sidney Lumet posadil na dlouhé hodiny všechny herce do jedné místnosti, aby si stále opakovali své dialogy a vžili se tak do situace, kdy budou zavřeni se stejnými lidmi ve stejné místnosti. (HellFire)

• - Roku 1957 bylo Dvanáct rozhněvaných mužů zobrazováno na plakátě společně s filmem 5 Steps to Danger (1957). (HellFire)