Dvanáct rozhněvaných mužů

Dvanásť rozhnevaných mužov

12 Angry Men

Drama / Krimi

USA, 1957, 96 min

NFR 2007, Oscar 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Scénář - A. . . . Zlatý Medvěd(29.3.2004)

Jediný člověk nehodlá poslat na elektrické křeslo člověka okamžitě po jednom hlasování a rozpoutá tím souboj slov, faktů, důkazů, ovlivňování a moralizování, ve kterém je sice důležité, jestli se mu podaří nebo nepodaří přesvědčit zbylých 11 mužů o možné nevinně, ale kde je hlavně zajímavé to, jakým způsobem se ke konečnému rozhodnutív ohnivé diskuzi dopracují. Film, který nestojí na ničem jiném, než na geniálním scénáři (jeden dlouhatánský, skvěle napsaný rozhovor 12 porotců v uzavřené místnosti) a brilantních hereckých výkonech všech zúčastněných a tím spíš si zaslouží obrovské ovace za to, jak je strhující.(24.9.2007)

Perfektná konverzačka, v ktorej má každé slovo svoje potrebné miesto a dokáže vyviesť z rovnováhy všetkých jedenástich porotcov, ktorí nie sú spočiatku ochotní prijímať kompromisy. Zábavné, vtipné, vynaliezavé.(26.2.2010)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Jak velmi napínavý snímek se dá natočit v jedné místnosti s dvanácti převážně sedícími muži! Trailer: http://www.csfd.cz/film/6178-dvanact-rozhnevanych-muzu-12-angry-men/videa/(24.1.2009)

Dvanáct rozhněvaných mužů v uzavřené místnosti argumentačně dokazuje, že k natočení geniálně napínavého snímku není třeba astronomický rozpočet, několik trikových studií ani barevný film. Nikdy jsem neviděl tak skvělý film ze soudního prostředí, nikdy bych nevěřil ve svůj fascinovaný pohled na hádající se chlapy, do této doby jsem ještě nikdy film v půlce nevypnul, abych si ho dal hned znovu od začátku a poprvé jsem viděl, že počáteční stav 1:11 se dá za hoďku a půl bez velkých obtíží otočit.(19.7.2011)