Dvanáct rozhněvaných mužů

12 Angry Men

Dvanásť rozhnevaných mužov

Drama / Krimi

USA, 1957, 96 min

Filmový skvost. Naprosto zasloužené umístění v Top 10 na IMDb i na CSFD. Jedna místnost, dvanáct mužů a atmosféra, která by se dala krájet. Každý porotce je jiný, ale všichni jsou přesvědčiví a já se díky nim nenudil ani minutu.(7.5.2010)

NFR 2007, Oscar 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Scénář - A. . . . Zlatý Medvěd(29.3.2004)

Sidney Lumet nám dokázal, že k natočení kvalitního dramatu není potřeba žádný exteriér, ale jen jedna místnost pro našich 12 rozhněvaných mužů! K tomu scénář plný skvělých dialogů a různých konfrontací, několik kvalitních herců v čele s "obhájcem" Henrym Fondou a jeho hlavním "odpůrcem" Lee J. Cobbem a v neposlední řadě štěstí na režiséra, který tyhle dva základní stavební kameny dokonale poskládá, což Lumet splnil na jedničku. Film byl původně natočen pro televizi, ale nakonec byl nominován na tři Oscary!!! Na závěr určitě nezapomenout na přítomnost Jiřího Voskovce, který rozhodně nezklamal.(12.12.2007)

No. Akurát som zhliadol päťdesiatročný film, ktorý vďaka svojmu spracovaniu nestratí reálnosť a atraktivitu ani ďalšie polstoročie. Dopodrobna prepracovaný pohľad do práce porotcov. Aké to majú častokrát ťažké sa rozhodnúť aj pri naoko jednoznačnom prípade. Akurát mi vadilo, že pár fráz opakovali stále nekonečne dookola a napriek pomerne svižnému tempu to mohlo byť kratšie. 85%.(4.2.2007)

// Production Companies: Orion-Nova Productions // Miestami dosť okaté, ale aj tak sa Lumetovi podarilo sfilmovať jedinečné dielo o súdnom konaní.(20.2.2011)