Dvanáct rozhněvaných mužů

12 Angry Men

Dvanásť rozhnevaných mužov

Drama / Krimi

USA, 1957, 96 min

Výborný film. To co jsem od filmu očekával jsem dostal a stačilo k tomu jedna místnost, dokonalý scénář, výborní herci se skvělým hereckým výkonem a důkladná režie. Jeden muž proti jedenácti - jedenáct proti jednomu. Výborný závěr.(29.9.2011)

Už dlouho jsem u filmu neseděl takhle přikovaný, zvláště u díla z roku 1957. Přitom je celý film hrozně minimalistický a vše se odehraje pouze v jedné místnosti. Ovšem velmi zručná režie pana Lumeta podpořená dvanáctičleným hereckým koncertem a inteligentním scénářem, divákovi opravdu nedá možnost nudit se. Trochu mě ten film vedl k zamyšlení, jak bych se zachoval já a bohužel musím říci, že bez přesvědčovacích schopností Henryho Fondy bych toho kluka asi taky poslal na křeslo.(19.10.2006)

Jak vidno, k natočení skvělého drama není potřeba téměř žádných exteriérů. Stačí jedna místnost,dobrý scénář a pár výborných herců. Ze soudního prostředí jednička i přes svých neuvěřitelných 45 let ! Jiří Voskovec se v konkurenci nezapomenutelných hereckých výkonů ostatních rozhodně neztratil.(5.1.2003)

Pecka, že jsem o tomto před spuštěním nic nevěděl a při informaci na rok vzniku jsem se prudce vyděsil, ale naštěstí zbytečně. Film už od počátku až do konce má spád, a že se děj odehrává pouze v jedné místnosti a s 12 porotci je film nesmírně zábavný a dialogy jsou naprosto excelentní. Výborná práce, charaktery postav, vývoj děje a špičkové obsazení a po 51 letech od jeho vzniku na kvalitě nic neztrácí. Miluji překvapení a zde jsem překvapený byl, nelze jinak než 5 hvězdičkové hodnocení... Naprostá povinnost pro filmové fanoušky...(7.3.2008)

Ikeď som zhliadol originál až potom ako som videl nedávny ruský remake, ktorý bol pre mňa veľmi silným zážitkom, originál sa proste nezaprie. Remake síce spestril príbeh o mnohé zaujímave detaily, no koniec koncom iba prebral kompletnú kostru príbehu a vačšinu postáv a preniesol ich do trośku iných reálií. Plný kredit putuje preto tomuto filmu. Jeden z tých zázraćných filmov, ktorého sila a myšlienky ani porokoch nestratili nič zo svojej váhy. (10/10)(29.3.2010)