poster

Dvanáct rozhněvaných mužů

 • USA

  12 Angry Men

Drama / Krimi

USA, 1957, 96 min

 • Flipper
  ****

  Film 12 v najmodernejšom prevedení (2008) od Nikity Michalkova som nechcel ohodnotiť predtím, ako si pozriem originál. Určite obe filmy sú pefektne natočené, no isté podrobnosti by som chcel podotknúť. 12 Angry men s H. Fondov bol skôr zameraný na H. Fondu. Myslím tým hollywoodsku snahu urobiť jedného hlavného hrdinu, ktorý presviedča ostatných. Michalkov to neurobil. Michalkov tiež podáva komplexný obraz o trestnom čine. To robí aj originál no chýba mu objasnenie vraha. Kto potom vlastne zabil otca, keď to syn nebol? Neni tu podaný ani jeden náznak, kto by to mohol byť. 12 Angry man tak vďaka kratšej minutáži zúžilo kostru príbehu. Herci v snímku však majú neopakovateľnú charizmu a pri niektorých scénach žasnete ako to je majstrovsky natočené. K absolútnemu vrcholu tu však trošku chýba.(19.11.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Reginald Rose .. Pozoruhodné soudní drama, neodehrávající se přímo v soudní síni, ale v malé místnosti, kde porota dvanácti mužů rozhoduje o podobě verdiktu, tj. vinně či nevinně obžalovaného. Spousta konverzačních konfrontací a výtečné herecké výkony jsou velmi silnou devízou snímku, v jejímž závěsu se drží parádní scénář a silná, dusná atmosféra. Je zajímavé sledovat boj jednoho muže proti všem, jenž postupně převáží v boj všech proti jednomu. 85%.(20.12.2005)

 • Dadel
  ****

  Skvělý příklad, jak se i z tak minimalistického námětu dá natočit vynikající film. A navíc je tam George Voskovec!(23.10.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Píseň, kterou si píská porotce č. 7 (Jack Warden) je "Tanec kukaček", který je znám z filmové série Laurel a Hardy. (Kulmon)

 • - Původní scénář Reginalda Rose určený pro televizní hru zůstal pro potřeby filmu téměř nezměněn. (HellFire)

 • - Roku 1957 bylo Dvanáct rozhněvaných mužů zobrazováno na plakátě společně s filmem 5 Steps to Danger (1957). (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace