Psí odpoledne

• slovenský

Psie popoludnie

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1975, 125 min

(1001) Pořád jsem si říkala nic moc, další ukradneme-moc-peněz-aby-o-tom-někdo-mohl-natočit-film film, co mi to tak může přinést nového, ale najednou jsem zjistila, že sedím jako přikovaná a sleduju Al Pacina, jak pobíhá za doprovodu policistů před zástupem hipíků a vykřikuje "Attica! Attica!" jako smyslů zbaven. A v tom okamžiku jsem propadla kouzlu Psího odpoledne. A ještě jedna věc: John Cazale je zlatíčko. ♥♥♥(22.8.2010)

Z vynikající komedie se postupně stane ještě lepší hutné drama, kterému kraluje Al Pacino. Vynikající kousek, moc příjemné překvapení.(15.5.2009)

Dneska plochá, leč v té době velmi uvědomělá společenské satira v neokoukatelném atraktivním provedení bankovní loupeže. Je neuvěřitelné, jak filmy za těch několik desítek let vnitře neskutečně nabobtnaly a "zchytřely". Tady ty rádoby rafinované odbočky na gay sexualitu a politické kejkle jsou s odstupem času tak okaté a jednoduché, že to divákovu pozornost úplně neudrží a když tak se značným úšklebkem na tváři. Ale Lumetovi se nedá upřít jisté autenticita a hlavně snaha o to, aby do sebe vše perfektně zapadlo. Jedna věc se však za celou tu dobu až do dnes nezměnila vůbec. Herecký koncert Al Pacina.(2.12.2015)

Jeden z mnoha filmů a přepadení banky, kde se něco zvrtne a nastane vyjednávání s policíí. Tenhle druh filmů mám rád. A Dog Day Afternoon patří mezi TOP. Ihned vpadneme do děje a jede se bez přestávky, žádné nudící a čekací okamžiky. Prostě 124 minut se něco děje a několika hodinová událost je výborně dramaticky vyprávěna. Do děje jsou zařazeny absurdní okamžiky, kterým lze těžko uvěřit, zda se opravdu staly. Ale odvedly dobrou práci. Je vidět, že 70. léta opravdu patřila Al Pacinovi.(25.9.2008)

Když člověk očekává žánrovku jak poleno a nakonec se mu dostane netradičního Sidneyho Lumeta, který na žánr kašle a vydává se do atmosféry doby, je pak jasné, že bude zklamán. Přiznávám se, chyba byla na mé straně.(22.8.2008)