poster

Psí odpoledne

 • USA

  Dog Day Afternoon

 • slovenský

  Psie popoludnie

Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 1975, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Vynikající věc. Al Pacino je po Belmondově klaunovi rozhodně nejsympatičtější bankovní lupič. A Psí odpoledne je jeden z těch filmů, které mi nedají vydechnout, ačkoliv trvají přes dvě hodiny.(19.5.2009)

 • Malarkey
  ****

  Jednoho středečního odpoledne se Al Pacino probudil coby bankovní uředník, kterému se zhroutil svět. Řekl si, že na to sere, svůj stánek obživy si vykrade a nasbírané peníze rozmění někde na Kubě za doutníky, rum a jedno obydlí ze slámy, aby měl kde přenocovat. Sehnal dva spolupachatele, kde jeden uteče dřív, než začne akce a z druhého Vám je větší smutno, jak z celého zbytku filmu. Po zpackané loupeži pak zůstane párek loupežníků zavřený v bance spolu s nějakým tím zaměstnancem, banku obklíčí asi pět tuctů fízlů a rozjíždí se na plno sociální sonda do amerického ročníku 1975. A jelikož je v hlavní roli Al Pacino, tak počítejte s tím, že nudit se rozhodně nebudete.(17.10.2016)

 • Pohrobek
  *****

  Nepřekonatelné drama, skvěle vygradované, bez přestávky nabízející herecký koncert Al Pacina, se zdatně sekundujícími přihravači včetně málomluvného, dlouhovlasého Johna Cazaleho. Další dílo Sidneyho Lumeta, který jako by si přivlastnil monopol na skutečné příběhy s Al Pacinem v hlavní roli Jak se může ještě někdo snažit o natočení filmu o přepadení banky? V tomto oboru už byla právě Psím odpolednem nastavena laťka tak vysoko, že jakýkoli pokus o její překonání musí skončit zoufalým a trapným nezdarem (zvláště má-li tolik drzosti se k Psímu odpoledni ještě odvolávat - viz. Swordfish- Operace Hacker.)(10.1.2005)

 • Xmilden
  ****

  Další nezapomenutelný Al Pacino. První polovina je jedním slovem vynikající. Je neuvěřitelné jak film působí autenticky.(30.12.2008)

 • Falko
  ****

  Slusne natocena psychologicka drama s obcasnym humorom. Bolo zaujimave sledovat vyvoj dvoch lupicov v banke a hlavne komunikaciou s policajtom, pri ktorej bolo jasne, kto je macka a kto mys. Al Pacino je ako vzdy skvely herec a hlavne kvoli nemu som chcel tento film vidiet. Reziser Sydney Lumet natocil s Pacinom aj SERPICO (1973). Film Psi odpoledne ma 6 nominacii na Oscara za najlepsi film roka, reziu, herca v hlavnej ulohe Ala Pacina alebo herca vo vedlajsej ulohe Chrisa Sarandona, z toho ziskal film iba jedneho Oscara za najlepsi povodny scenar. V kategorii najlepsi film si v tom oscarovom rocniku sosku prevzali producenti Michael Douglas a Saul Zaentz za PRELET NAD KUKACCIM HNIZDEM (1975) a za reziu toho isteho filmu Milos Forman. Aj Jack Nicholson vyfukol sosku Alovi Pacinovi za uz spominany film, jedine za vedlajsiu ulohu uspesne konkuroval Chrisovi Sarandonovi George Burns za komediu VSTUPTE (1975)... 08.03.2010 _______ Al Pacino - (Sonny Wortzik) +++ John Cazale - (Sal) +++ Charles Durning - (Detektív Eugene Moretti) +++ Chris Sarandon - (Leon Shermer) +++ Sully Boyar - (Mulvaney) +++ Penelope Allen - (Sylvia) +++ James Broderick - (Sheldon) +++ Lance Henriksen - (Murphy) +++(8.3.2010)

 • - Skutečný příběh, který byl filmu inspirací, se odehrál 22. 10. 1972. Předobraz hlavní postavy Wojtowicz byl ve skutečnosti odsouzen na 20 let, odseděl si však jen 6. Inspirací k vyloupení banky byl Wojtowiczovi také snímek Kmotr (1972), kde si poté Al Pacino sám zahrál. (hendrich6)

 • - Protože chtěl režisér dosáhnout naprosté autentičnosti, natáčelo se na normální newyorské ulici, nebylo používáno žádné dodatečné umělé osvětlení, herci často své dialogy improvizovali, nebyla použita žádná filmová hudba (s výjimkou úvodní písně od Eltona Johna) a herci dokonce nosili své vlastní oblečení, za což dostávali příplatek dva dolary na den. (MrCreosote)

 • - Film je původně plný improvizovací. Sidney Lumet teprve po týdnech zkoušek s hereckým štábem výsledné konkrétní scény zapsal do oficiálního scénáře. Běžně Lumet improvizaci příliš nevítá, v tomto případě mu ale připadalo vhodné, aby lupiči, policisté i rukojmí v bance měli možnost rozvíjet své postavy. (JayZak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace