poster

Pahorek

 • anglický

  The Hill

 • slovenský

  Pahorok

Drama / Válečný

Velká Británie, 1965, 121 min

Režie:

Sidney Lumet

Scénář:

Ray Rigby (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Oswald Morris

Producenti:

Kenneth Hyman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  *****

  Od Sidneyho Lumeta další filmová perla kinematografie, u které rok vzniku nehraje žádnou roli (vzpomeňte si na jeho nestárnoucí film Dvanáct rozhněvaných mužů), protože sílu má tento film neuvěřitelnou. Velká čest nedávno zesnulému režisérovy a pro milovníky filmu bych řekl i povinnost vidět tuto depresivní podívanou. Mé hodnocení 5 hvězdiček…(26.11.2011)

 • giblma
  *****

  Jeden z nejlepších konců vůbec. (ZF UH)(12.4.2008)

 • lebowski
  ****

  Obstojný přepis románu Raye Rigbyho, který pak napsal i pokračování, nazvané Pahorek z písku (které zatím zfilmováno nebylo) od předního režiséra převážně dramat, Sidneyho Lumeta, který oslnil svojí prvotinou Dvanáct rozhněvaných mužů. Zároveň jedna z prvních hlavních rolí Seana Conneryho mimo sérii s Jamesem Bondem.(6.1.2008)

 • movie
  *****

  Psychický terror, obzvlášť v posledních 20 minutách už je tak silný, že sem měl srdce až v žaludku. Tohle je jeden z nejsilnějších filmů co jsem kdy viděl, kdybych si nečím takovým musel projít, nejspíš bych se už nikdy nevzpamatoval. Kvality tohohle filmu jsou nezpochybnitelné.(7.1.2008)

 • gudaulin
  *****

  Celosvětový úspěch filmu nezapříčinila ani tak režie Sidneye Lumeta a filmový scénář, jako spíš kultovní literární předloha Raye Rigbyho, která vyvolala velké diskuze v Británii a stala se bestsellerem. Je to výjimečná dramatická látka, která není prvoplánově protiválečná, i když výpadů proti armádnímu systému se tam najde celá řada a hrdina snímku skončí v cele č. 8 konec konců proto, že odmítne splnit nesmyslný příkaz k útoku, který znamená masakr jeho jednotky. Spíš je to film o povaze a zvůli jakékoli moci, která není korigována veřejnou kontrolou, a snímek se tak podobá spíš těm lepším klasickým vězeňským dramatům. Film je skvěle herecky obsazený a slušně režijně zvládnutý. Byla to pro Seana Conneryho první velká herecká příležitost vymanit se z bondovské škatulky. Zajímavý je psychologický profil jednotlivých postav a z toho vyplývajících střetů. Celkový dojem: 90 %.(7.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace