poster

Pahorek

 • Velká Británie

  The Hill

 • Slovensko

  Pahorok

Drama / Válečný

Velká Británie, 1965, 121 min

Režie:

Sidney Lumet

Scénář:

Ray Rigby (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Oswald Morris

Producenti:

Kenneth Hyman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  *****

  Vojna není kojná a nejhorší je to když vám velí totalní guma. Perfektní chlapský film v nejčistší podobě.(22.11.2008)

 • StarsFan
  ****

  Armádní buzerace v nejryzejší podobě.(19.8.2013)

 • lebowski
  ****

  Obstojný přepis románu Raye Rigbyho, který pak napsal i pokračování, nazvané Pahorek z písku (které zatím zfilmováno nebylo) od předního režiséra převážně dramat, Sidneyho Lumeta, který oslnil svojí prvotinou Dvanáct rozhněvaných mužů. Zároveň jedna z prvních hlavních rolí Seana Conneryho mimo sérii s Jamesem Bondem.(6.1.2008)

 • Sarkastic
  ****

  Touha vzbouřit se proti útlaku je z tohoto filmu cítit ještě mnohem víc než z Přeletu nad kukaččím hnízdem. Ale i ty podmínky jsou zde horší. Děj je vcelku poutavý, herecké výkony výborné a utlačovaní si diváka brzo získají nejen na svou stranu, ale i na stejnou pocitovou vlnu. Ano, závěr filmu mě naprosto vtáhl do sebe a taky bych nejradši Williamse zmlátil neohlížeje se na fakt, že to později bude přitěžující okolnost. Trochu mi vadil ten docela uříznutý konec + velice proměnlivé chování seržanta.(7.7.2008)

 • Nettrass
  ****

  Jsem rád, že jsem o tenhle pahorek zakopnul, mladý Sean Connery, úžasný Tarzan Ossie Davis. Výborné drama, které bylo okořeněné i skvělým humorem. Snad jen trochu rozpačitý závěr, nejspíše způsobený tím, že knižní předloha má pokračování, jak píše lebowski.(1.5.2012)

 • - Sidney Lumet chtěl záměrně při detailních záběrech pokřivit tváře protagonistů. Použil tedy pro natáčení celkem tři širokoúhlé čočky, konkrétně 24mm, 21mm a 18mm. (Komiks)

 • - V německy mluvících zemích, ve Francii a v Brazílii byl snímek uváděn pod názvem, který lze přeložit jako "Pahorek ztracených mužů", v Itálii a v Mexiku pak jako "Pahorek potupy". (Komiks)

 • - Ačkoli se natáčelo v Gabo de Gata uprostřed pouště, tak tam přesto muselo být dopraveno 100 tun písku, dále pak 9 tisíc litrů vody pro vytvoření minioázy a dalších 80 tisíc metrů fošen a 500 tun štuku pro vytvoření strážních baráků a vězení. Dokonce byly dovezeny i jediné dvě palmy, které v táboře byly. (Locksley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace