Bryan Cranston si ve snímku z produkce HBO Films zopakoval svou divadelní roli prezidenta Lyndona B. Johnsona. Filmovou adaptaci, kterou režíroval Jay Roach, napsal Robert Schenkkan podle své stejnojmenné divadelní hry ověnčené cenou Tony. Biografické drama nabízí strhující pohled do zákulisí bouřlivého prvního roku Lyndona B. Johnsona v prezidentském úřadu. Johnson skládá přísahu bezprostředně po atentátu na JFK, podporuje eskalaci konfliktu ve Vietnamu a vyvažuje protichůdné zájmy narážející na vydání jeho klíčového zákona o občanských právech a na jeho první vítězství v prezidentských volbách. (HBO Europe)

Johnny.ARN

Iný pohľad na Johnsona ako podala Selma, obsahovo ale na podobnej úrovni. Cranston opäť skvelý. Politická kecačka s množstvom zákulisných scén, podaná tak, ako sme od HBO zvyknutý. Kto si ide tento žáner, tak sa mu to určite bude páčiť, pre historikov obohatenie čo sa prezidentovej postavy týka. 3 z 5 ()

klerik

Spielberg zaprodukoval televízny film, ktorý takmer v každom smere valcuje jeho nudného LINCOLNA. Príbeh nejde zbytočne do rekapitulácie Johnsonovho života a kariéry, ale sústredí sa na snahu o pretlačenie zákona o volebnom práve pre všetkých. Človeku až rozum zastane, čo sa pred pár rokmi v "demokratickej" Amerike dialo. Celkom sa mi páčilo pomerne reálne zobrazenie nejednoznačnosti politiky a presadzovania vlastných záujmov. Veľké plus je to, že postavy nie sú presne definované ako dobré či zlé a divák si k nim musí hľadať cestu... ()

kaylin

Bryan Cranston opět dokazuje, jak zajímavým hercem je a že mu osobnosti skutečně jdou. Doufám, že se k podobným rolím dostane ještě více, protože je prostě radost ho sledovat. Skvělý herec, který zvládne nuance postav ve všech různých emocích. Tohle je herecký koncert a ukázka toho, že Amerika má pořád co vyprávět i z nedávné historie. ()

HonzaBez

"Nic není zadarmo, ani to dobro...zejména to dobro...." Tak tenhle snímek z produkce HBO Films ukazuje kontroverzního Lyndona Johnsona v trošku jiném světle, než jakého jsem v týž den mohl vidět v jiném televizním snímku Cesta do války". Johnson v podání Bryana Cranstona není žádný suchar, má tah na branku, umí být slušně ironický a hlavně se dokáže umně pohybovat ve světě zvaném politika. Ani jsem netušil, že první Johnsonův rok v úřadě amerického prezidenta byl tak bouřlivý. Prosadit zákon o občanských právech, a to před odpor silné opozice ve vlastní demokratické straně, vybruslit z hrozícího rozkolu na předvolebním sjezdu strany kvůli snaze černošských aktivistů získat zde své zastoupení a nakonec v prezidentských volbách porazit svého republikánského soka Goldwatera, to vše se Johnsonovi daří. Ví totiž, že "politika je válka". Prostředky, které Johnson v této "válce" volí, nejsou vždy úplně "košer". Snímek však ukazuje, že to vše nakonec jisté dobro (hlavně z pohledu komunity Afroameričanů) přineslo. Z tohoto pohledu jde o opravdu přínosný film, neboť názorně ukazuje, kým by se Johnson mohl stát nebýt vietnamské války. Trošku jen škoda, že jsem si ty dva filmy o tomto americkém prezidentovi nedal v opačném sledu. ()

Arsenal83

Lyndon Johnson je mnohými považovaný za najhoršieho prezidenta USA v dejinách. Svoje renomé získal zatiahnutím krajiny do nezmyselnej vojny s Vietnamom, no jeho vláda je spojená aj s vzrastajúcim černošským hnutím za rovnoprávnosť. Film sa zameriava práve na túto otázku, preto nie je snímkom kompletne mapujúcim osobnosť Johnsona. Herecky výkon Bryana Cranstona je tu hodnoverný a uveriteľný. Scenár sa nebál ukázať prezidenta ako vulgárneho človeka, čím bol Johnson známy. Okrem iného chodil často po Bielom dome nahý, raz sa vyčúral priamo pred novinármi a Oválnu pracovňu využíval veľmi často na hrátky s bezpočtom mileniek, to sme vo filme už nevideli. Napriek tomu, že je film limitovaným zobrazením Johnsonovej vlády, je natočený dobre a zaujímavo. ()