poster

Vražda v Orient expresu

 • Velká Británie

  Murder on the Orient Express

 • Slovensko

  Vražda v Orient exprese

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1974, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL
  ***

  Agatha Christie a její život je pro mě mysteriozní. Víc její život a jak pracovala na svých povídkách, novlách či románech, než její dílo samotné. Tenhle film patří mezi ty dosud nejvydařenější, které se na motivy jedné z knih A.G. kdy natočili a já je viděl.(28.9.2010)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Totálně nudnou Agathu Christie nedokáže spasit ani Sindey Lumet. Nikdy více! 40%(19.9.2015)

 • Vančura
  ***

  Pravděpodobně moje první setkání s nějakou filmovou adaptací detektivky Agathy Christie, jejímž dílem jsem zcela nedotčen. Film mě ale bohužel příliš neoslovil, a to i navzdory hvězdnému obsazení a hezké hudbě. V první řadě mi strašně vadil Albert Finney, který mi v roli Hercule Poirota strašně připomínal Hitlera. Ale vážně, jeho obličej, knír, dikce i gesta... celou dobu jsem měl intenzivní pocit, že je to jakási směšná karikatura Ády, nemohu si pomoci. Samotný děj mě nudil a výsledné rozuzlení je dle mého soudu za hranicí jakékoli uvěřitelnosti, s čímž se jaksi u tohoto žánru nedovedu smířit. Krom toho moc nemusím tento typ filmů, jejichž kamera mi přijde přeexponovaná - ať už je to tvůrčí záměr, snažící se evokovat jakousi retro atmosféru starých zlatých časů, nebo jen dobový trend v pojetí kamery, osobně se mi na to špatně kouká, bolí mě z toho oči a ruší mě to od soustředění na film. U mě osobně nuda a menší zklamání, takže nakonec zůstávám jen u průměrného hodnocení.(5.1.2013)

 • Renton
  *****

  Scénář: Paul Dehn .. Excelentní "Agatha Christie."(8.12.2007)

 • lesumir
  *****

  LIGA MISTRŮ v čele se slizkým Albertem Finneym. Jeden z nejlépe obsazených filmů. Lumet řádí!(18.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace