Vražda v Orient expresu

Murder on the Orient Express

Vražda v Orient exprese

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1974, 123 min

Hodně chytrá detektivka. Agathu Christie jsem nikdy nečetl a zjistil jsem, že je to trošku jiný inteligentní level, :)(28.1.2013)

Detektivky od Agathy Christie zbožňuji a ne neprávem je Agatha nazývána Královnou detektivek. A k tomuto musím hned také dodat, že Hercula Poirot [:Erkyl Poaró:] snad nedokázal nikdy nikdo ztvárnit lépe, než David Suchet. A proto ke každému filmu podle Christiiny předlohy, kde nehraje Suchet přistupuji velmi opatrně. Ale zde to nebylo vůbec třeba. Až na pomalejší rozjezd byla detektivka naprosto super. Mrazivá atmosféra, podezřívání, lži a naprosto překvapivý konec, který mě prostě dostal. A to jak v knize, tak ve filmovém přepisu.(7.7.2004)

Kdysi dávno viděno na TV. Vynikající klasická krimi / detektivka. Nechybí napětí, nenudí, diváka přiková.(30.8.2008)

Špičková adaptace špičkové knihy, ale proč ta Bergmanová dostala Oscara, to fakt nechápu, nic ve zlém. Vůbec mi nepřišlo, že by svým výkonem nějak vybočovala oproti ostatním hercům nebo že by té své uťápnuté komorné vdechla nějaké opravdu famózní fluidum. Asi mají páni Američani holt jiný názor.(18.4.2008)

• jojinecko

Uf, no neviem neviem-mám rád detektívky, tie old-school asi najviac, ale Vražda v Orient Expresse ma nudila aj rozčulovala, čo je pre mňa samého malým šokom zvlášť z toho dôvodu, že režisérom je borec menom Sidney Lumet!!! Vadila mi tá prehnaná teatrálnosť všetkých postáv a najviac mi liezol na nervy samotný Albert Finney, ktorý mi pripomínal skôr nejakú karikatúrku alebo niečo medzi psychopatom, detektívom a Adolfom Hitlerom (v niektorých pasážach:) Áno , Hercule je excentrik, ale napr. v podaní Petra Ustinova si zachováva aj isté dekórum a nevyzerá ako šašek. Pod vplyvom všetkých negatívnych aspektov a vnemov mi začala vadiť aj tá vykonštruovanosť príbehu aj konečné rozuzlenie a už ma celé to negatívne nastavenie neopustilo:) Som sakra sklamaný a dôvody prečo tak nízke hodnotenie nech vyrieši Poirot!!!(9.12.2007)