Vražda v Orient expresu

Murder on the Orient Express

Vražda v Orient exprese

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1974, 123 min

Působivá vražda v nejslavnějším expresu, který se pohybuje po evropských drahách. Do první třídy tohoto luxusního vlaku nastoupili osobnosti světové kinematografie a společně se vydávají na putování, které naruší takový malý a ulíznutý Belgičan (nebo snad Francouz, s tím jeho vychováním, že Seane?). Bude vše sledovat, analyzovat, vyptávat se, zkoušet každého cestujícího (i toho, který neplatil lístek, divák se mu říká). Vedle všech hvězd je velmi "výrazný" Albert Finney bourající moje představy o slavném detektivovy (ach ach, vždyť já bych mu tam uvěřil i zoofila...pejsci princezny Dragomiroff v tuto chvíli jistě nastražily své uši a nebo rovnou utíkají:)). Víc podobných filmů plných vybroušenosti a herecké smetánky.(20.1.2013)

Scénář: Paul Dehn .. Excelentní "Agatha Christie."(8.12.2007)

Filmařsky nápadité, bezchybné, ale na mě možná příliš akademické, navíc ješně zbytečně dlouhé. V souboji detektivů vytvořených A. Christie a P. D. Jamesovou se přikláním v knižní i televizní (filmové) podobě víc k Adamu Dalglishovi.(22.1.2013)

Retro na hranici uvěřitelnosti. V 70. to byl zkrátka ještě problém. A tuhle verzi Poirota opravdu ráda nemám :((2.4.2009)

For ME 89%(24.1.2008)