Vražda v Orient expresu

Murder on the Orient Express

Vražda v Orient exprese

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1974, 123 min

V role Hercula Poirota som zatiaľ videl len Davida Sucheta, ktorý je však podľa mňa neporovnateľne lepší ako Albert Finney. Ten sa mi ako Poirot zdal veľmi čudný a po celý čas som si na neho nemohol zvyknúť. Samotné spracovanie Vraždy v Orient exprese bolo dobré, ale predsa len sa mi viac páčilo v TV filme so Suchetom, kde to bolo napínavejšie a dramatickejšie, najmä v závere.(20.1.2012)

Bezchybné herecké obsazení,bezchybná atmosféra,bezchybné rozuzlení,Bezchybná detektivka, podle bezchybné knihy bezchybné autorky...Pamutuji se jak to dávaly opůlnoci ČT a já jako sedmiletý jsem podezříval toho bledého pána(Perkins) přepnu a na satelitu dávají nějaký černobílý film (že je to Psycho, jsem zjistil až později) a zase ten pán :).(26.4.2003)

Agatha Christie a její život je pro mě mysteriozní. Víc její život a jak pracovala na svých povídkách, novlách či románech, než její dílo samotné. Tenhle film patří mezi ty dosud nejvydařenější, které se na motivy jedné z knih A.G. kdy natočili a já je viděl.(28.9.2010)

Až na hlavní postavu skvěle obsazený snímek s citlivou režií, v závěrečném rozuzlení jsem se ale postupně ztrácela. Nehledě na to, že bylo taky poměrně vtipné, přesně takhle totiž jedna moje kamarádka v polovině filmu s parodickým nádechem v hlase odhadla vraha.(16.5.2008)

Romány Agathy Christie jsem měl svého času moc rád. Vražda v Orient Expresu mi ale přijde příliš překombinovaná. Tento film bohužel zestárl, přesto má ale jistý šarm. To superhvězdné obsazení let sedmdesátých dnes už neocením, poznal jsem jen Conneryho a Yorka. Zahrané to ale bylo dobře. A Poirot mi vůbec nesedl. Mám mnohem radši Davida Sucheta. 70%(3.10.2011)

• - Pro Agathu Christie to byl velký okamžik, zvláště slavnostní banket v Claridge`s. Byla to také poslední veřejná událost, které se před svou smrtí v roce 1976 zúčastnila. Diváci i kritici jásali a i samotná autorka připustila, že i ji filmová adaptace potěšila. I tak si ale dovolila "protestovat" proti kníru Hercula Poirota. (Agatha)

• - Scéna, ve které Poirot vykládá rozuzlení příběhu byla ve scénáři na osmi stranách. (Kulmon)

• - Martin Balsam a Anthony Perkins se již setkali při natáčení filmu Psycho (1960). (Hopkins)