Vražda v Orient expresu

Murder on the Orient Express

Vražda v Orient exprese

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1974, 123 min

Moc mi to nesedlo. Šíleně karikaturní ztvárnění a extrémně klasické vzezření zároveň k sobě pasovaly jen velmi částečně, nějak jsem se s tím úplně nevyrovnal. Jistě poctivý kousek, ale raději jít o dům dál.(12.8.2012)

Herecký "dream team" ve vydařeném filmovém zpracování jedné z nejznámějších etektivek od Agathy Christie. Uzavřené prostředí. Skupina lidí. Hádejte, který z nich je vrah? Přesně takhle to mám rád. Hercům kraluje Albert Finney - hrozně se mi líbí jakým způsobem Poirota zahrál.(6.7.2004)

Na příbězích Agathy Christie mě nejvíc fascinuje moment, kdy detektiv všechny rozesadí do jedné místnosti a všem řekne, jak přišel na to, kdo je vrah. Nebýt psychopatického Poirota (Suchet mi taky sedí víc) by to byl naprosto úžasný film, ale Finneyho podání ve mně neustále vzbuzovalo dojem, že se dívám na obtloustlejší verzi jednoho mého profesora. --- Protože jsem ale knížku nečetl a nevěděl, jak to dopadne... to byla vážně síla!(14.4.2008)

V role Hercula Poirota som zatiaľ videl len Davida Sucheta, ktorý je však podľa mňa neporovnateľne lepší ako Albert Finney. Ten sa mi ako Poirot zdal veľmi čudný a po celý čas som si na neho nemohol zvyknúť. Samotné spracovanie Vraždy v Orient exprese bolo dobré, ale predsa len sa mi viac páčilo v TV filme so Suchetom, kde to bolo napínavejšie a dramatickejšie, najmä v závere.(20.1.2012)

Vůbec mi nevadilo, že pointu znám, stejně jsem napjatě čekala na rozuzlení.(13.9.2015)