Naprosto parádní snímek, který mě překvapil ve všech směrech. O filmech si předem, pokud je to možné, nezjišťuju nic, abych byl překvapený a to se tomuto snímku povedlo. Podle začátku jsem si myslel, že to bude taková vážnější komedie, ale pak jsem pochopil, že na tomhle není vtipného absolutně nic. V životě jsem v žádné televizi nepracoval, tak opravdu nevím, jak to chodí, ale upřímně bych se nedivil, kdyby to tam takhle nějak vypadalo - honba za podílem na trhu a sledovaností, pokud máš sledovanost, je jedno, co ve svém slotu děláš, hlavně přitáhni diváky, pokud ty diváky nemáš, raději rychle vypadni… Zkrátka nám tento film ukazuje, že to takhle bylo vždy, ne jen teď (když show nezaujme, je stažena po pár dílech, pokud má milióny diváků, protahuje se, jak jen to je možné). Celý film je dokonalý, ale závěr je tak mrazivý, že to už je nad hranicí geniality. Rozhodně doporučuju každému, kdo by chtěl někdy pracovat v televizi… ;-) 100 %.(16.3.2012)

Príjemné prekvapenie od nesklamávajúceho Sidney Lumeta. Jeden z mála filmov, ktorý je navýsosť aktuálny, pretože problémy v ňom nastoľované sú už aj našimi problémami, ktoré vnímame, každodenne si ich uvedomujeme, nevediac čo s nimi, ani ako to všetko skončí. Film má výborne napísaný scenár, je dynamický a diváka pohltí tak, že nemá šancu pocítiť ani náznak nudy. Herecké výkony sú skvelé, čo osobitne platí o mojej obľúbenej Faye Dunaway. Scéna s ľuďmi vykrikujúcimi z okien je zatiaľ pre našinca neuveriteľná, ale ktovie o pár rokov?(4.8.2011)

Nevěděla jsem, že už v roce 1976 natočili film o zpravodajství televize Nova.(28.3.2008)

Lumetovsky tradične silná a pútavo sfilmovaná téma ako média nádherne zarábajú na zabíjaní nudy.(9.1.2010)

Snímek, který dle mého předběhl dobu a svou relevancí dokáže zaskočit i více než 30 let poté. Tohle už není satira, to je dnes realita. Snad až na nepříliš přesvědčivý románek Christensenové a Schumachera, kde je ambiciózní manažerka trochu naivně líčena jako vpravdě monstrózní ztělesnění oné údajně neautentické a bezcitné televizní generace, je Network plný apelujících sdělení o současné vyprázdněnosti lidského ducha a společenského zřízení, kterému ze zvyku stále ještě říkáme demokracie. Že za nitky dávno tahají jiní, než naši tzv. volení zástupci, kterým jsme si zvykli pravidelně odevzdat svůj hlas a nezměnit tak vůbec nic, si ale často pořád ještě neuvědomujeme. Howard Beale je zde Hamletem, novodobým kazatelem a zároveň bláznivou loutkou masmediálního světa, která jeho šéfům nepozorovaně přeroste přes hlavu, zatímco oni mají plné oči utěšeně rostoucích koláčů sledovanosti. Konečné řešení mesiášovy otázky je pak vrcholem cynismu, kdy tento atentát v přímém přenosu obstará senzacechtivou televizí záměrně podporovaná teroristická organizace. Že vám to něco připomíná?(11.8.2009)