Brilantně napsané! Skvělá kombinace subtilní (cynické) satiry a hutné exkurze do běhu televizní korporace, skrze postavu Howarda Beala je vyjádřeno bláznovství, honba za sledovaností i masové podléhání kontroverzi ze strany diváků a skrze výborně prokreslenou a zahranou postavu Diany zase bezhlavá fascinace televizním fenoménem. Network není přímo geniální opus, ani zábavný film ve všech detailech, ale je v něm leccos moudra, pravdy a snad i vtipu, byť nahlas se u obrazovky smát asi nikdo nebude... 8/10(9.6.2010)

Scénář: Paddy Chayefsky .. Televizní stanice 21 století na tom nejsou o moc hůř.(24.11.2009)

Závažné a jinačí nepochybně. Nejspíše i zásadní a stejně tak i nazlobené, tudíž ale i ukřičené.V několika momentech úžasné, nicméně v několika jiných i nudné. To jsou přídavná jména pro dnešní den.(30.6.2014)

NFR 2000, Oscar 4 : Herec HR - Peter Finch, Herečka HR - Faye Dunaway, Herečka VR - Beatrice Straight, Scénář + 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - William Holden, Herec VR - Ned Beatty, Kamera, Střih(29.3.2004)

Zajímavé téma, skvělí herci, jistá režie, ale bohužel trocha té nudy a pocitu, že podobných filmů jsem viděl a ještě uvidím spoustu. 6/10(27.7.2015)

• - Beatrice Straight je ve filmu pouhých 5 minut a 40 vteřin, což je nejkratší doba v historii, která stačila na udělení Oscara. (Kulmon)

• - Poslední film Petera Finche. (HellFire)

• - Režisér i scenárista proklamovali, že film nebyl míněný jako satira, nýbrž odraz skutečných poměrů. (Kulmon)