Unfriend

Friend Request

Friend Request

Thriller / Horor

Německo, 2016, 92 min

Opäť ďalší film, ktorý zbytočne doplatil na to, že sa musel stať za každú cenu čistokrvným hororom. Spočiatku som mal z toho až prekvapivo dobré pocity, hlavná hrdinka si ma získala okamžite a všetko ohľadom facebooku tu už asi ani nemohlo byť zvládnuté lepšie, či už jeho dizajn a využívanie vlastností, ale aj posadnutosť ľudí ním a navyše je to celé tak vizuálne hravé a nápadité, že ma to skutočne veľmi bavilo. Ale od prvej hororovej scény som už vedel, že som sa tešil predčasne. Stále sa na to dá bez problémov pozerať, keďže film si udržuje viacero pôvodných kladov, ale tá hororová stránka je doslova otravná. Jedine niektoré masky sú celkom zaujímavé, ale inak atmosféra a napätie nestoja za nič a aj obsahovo sú jednotlivé hororové sekvencie úplne o ničom. A tak zo zvyšku filmu ma už zaujímali len tie neustále problémy s facebookom, kvôli čomu sa hlavná hrdinka dostávala do problémov a celkom aj to pátranie po minulosti mŕtvej spolužiačky, ale toto ma tiež časom sklamalo, čakal som niečo podstatne zaujímavejšie, väčšinou to býva zvládnuté lepšie. Obsadenie nie je najhoršie, hlavná hrdinka Alycia Debnam-Carey je výborná, tá ma bavila v každom ohľade, ale inak ma už výraznejšie zaujal vlastne len kamarát hacker, ale to nevadí, v tomto žánri ani viac neočakávam a navyše mi ani nikto neprekážal. A ako som spomínal, vizuálne je to veľmi dobrá práca a to nielen na nemeckú produkciu a vydarila sa aj hudba. Takže nakoniec môžem skutočne ľutovať len toho, že sa z toho stal horor, keby sa protivníkom nestal duch, ale napríklad nejaká trochu schopnejšia hackerka, ktorá by sa mstila, mohol byť z toho výborný thriller alebo dráma. Ale aj tak u mňa prevládajú dobré pocity, hlavne za ten úvod, hlavnú hrdinku a audiovizuál. 62%(18.9.2016)

Nejsem úplně spokojen a nevím proč. Strašně mě to nutí pustit si tento film ještě jednou. Comment under development....(15.9.2016)

Daumen in den Arsch!(31.12.2016)

Němci když si dupnou, tak umí . Ale žeby sem si z tohoto snímku vytrhla páteř, to ne. Jak found fuck footage bejvalky, tak naběhl " social network " násuv do všech žánrov. Nic nápadité, jen oukej vyfabrikovaný málem "slash " produkt, ktorý si bude užívať svoj aktuálny trend. Do tohoročnej 100ky sa ale isto vmestí.(5.8.2016)

Populárne dievča má každý deň mnoho žiadostí o priatelstvo na sociálnych sieťach. Po prijatí jednej z nich zisťuje, že zvláštne dievča od nej chce viac ako len potvrdenie žiadosti a virtuálne kamarátstvo. A to, čo od nej chce, nie je vôbec príjemné. - Perfektná kombinácia jednej z najstarších hororových tém s najmladším hororovým subžánrom. Excelentne zahraná hlavná úloha, zaujímavá mytológia, inovatívny scenár a to všetko zakončené parádnym soundtrackom. Nespočetné plusové body za to, že som sa u tohto hororu po niekolkých mesiacoch dokázal zlaknúť. Síce len raz, ale keďže môžem horory, u ktorých som sa zlakol, spočítať na prstoch dvoch rúk, velmi si Friend Request cením. A dokonca tvorcovia pracovali aj s obrazovými lakačkami, čo už sa v dnešnej dobe, kedy každý tlačí len na zvukové efekty, velmi často nevidí. Napriek spomínanej inovatívnosti sa mi záverečná tretina zdala až príliš jednoduchá, takže to na plné hodnotenie nebude. Taktiež bolo výrazne vidieť to, že je to režisérov hororový debut a že sa ešte v oblasti tohto žánru má čo učiť. V každom prípade sa však jedná o jeden z najschopnejších hororov tohto roku a mal by ho vidieť každý. + herečka z Where the Devil Hides a Fear the Walking Dead + herec z Stake Land + herec z Always Watching: A Marble Hornets Story a Amnesiac + herec z Halloween II(6.9.2016)