Modrý samet

• slovenský

Modrý zamat

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1986, 120 min

Oproti "normálnym" Lynchovinám pochopiteľný film , ktorý síce už má temer 20 rokov, ale vyzerá akoby ho točili včera. Zvrhlý, temný, pomalý s fantastickou kreáciou Dennisa Hoppera. Čo film zráža v mojich očiach je práve porovnanie s Lynch -pure movies ako Mullholland Drive , či Lost Highway. 9/10(24.10.2005)

• RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Bohužel nikoliv můj šálek kávy. Trailer: http://www.sms.cz/film/modry_samet/ukazka(15.2.2009)

Moc... moc... moc... krásna, krehká a poetická rozprávka o láske a o tom, ako dobro zvíťazí nad zlom. Emocionálna a duchovná očista, film z iného sveta.(15.3.2007)

• - Americký svaz filmových kritiků vyznamenal Modrý samet čtyřmi cenami: za nejlepší film, režii, vedlejší roli (Hopper) a kameru. (Tomket)

• - Dennis Hopper řekne slovo "fuck" téměř v každé větě. Nikoho jiného toto slovo říct ve filmu neuslyšíte, s výjimkou Deana Stockwella, který ho však vysloví na příkaz Hoppera. (don corleone)

• - Film byl časopisem „Premiere“ zařazen mezi dvacet pět nejnebezpečnějších filmů všech dob. (kostak)