Modrý samet

• slovenský

Modrý zamat

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1986, 120 min

Dennis Hopper je taký odporný, až strácam slová.(21.12.2004)

Celé je to filmařský skvost se vším všudy, ale scéna v níž se hlavní hrdina ukryje do skříně, aby byl svědkem něčeho hrůzného, je geniální - všeobecně jedna z mých oblíbených horrorových situací.(26.2.2007)

Lynche mám mimořádně rád, ale můj vztah k Modrému sametu je nejednoznačný - začátek je fantastický, plný tajemna a husté atmosféry, ovšem v okamžiku, kdy se na scéně objevuje Hopperův padouch, se nějak začínám nudit. Nevím, jestli je to jeho šíleným přehráváním nebo čím, ale atmosféra je tatam. Ještě několikrát se na to budu muset kouknout, abych zjistil, kde je zakopaný pes. Každopádně filmy jako Sloní muž, Lost Highway, Příběh Alvina Straighta nebo Mulholland Drive mám radši. Tak asi tak.(7.8.2004)

Nevím, co mám psát. Tenhle film je opět zvrhlost, ale tak geniální a v určitých scénách tak neodolatelně kýčovitá, prostě bomba. O hercích je škoda mluvit, jen bych se zmínil, že Kyle MacLachlan je hodně nedoceněný.(23.1.2003)

Oproti "normálnym" Lynchovinám pochopiteľný film , ktorý síce už má temer 20 rokov, ale vyzerá akoby ho točili včera. Zvrhlý, temný, pomalý s fantastickou kreáciou Dennisa Hoppera. Čo film zráža v mojich očiach je práve porovnanie s Lynch -pure movies ako Mullholland Drive , či Lost Highway. 9/10(24.10.2005)