• Francie

• slovenský

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

Francie / USA, 1997, 135 min

Ani tentokrát nemůžu dát plný počet. Lynch umí navodit atmosféru a nenechat diváka v klidu. Stejně mám ale pocit, že jsou jeho filmy zbytečně komplikované a fakt, že je to tak supersložité, až z toho jde hlava kolem, neberu automaticky jako plus. 70%(22.5.2010)

Tohle byla hodne husta zalezitost. Sice se prvni pul hodinu dej prakticky odehrava jen v jednom pokoji, ale v momente, kdy je Pullman zatcenej, se film rozjede a cim dal tim vic vas vtahuje do deje. Fakt asi nema smysl premejslet nad pribehem, staci si uzivat tu dokonalou atmosferu. Sice kdyz budete pozorny, vsimnete si spousty detailu, ktery do sebe hezky zapadaj, ale ve vysledku vam to k nicemu nebude, protoze to stejne nepochopite. Herci hrajou docela slusne, ale nejhustsi je Robert Blake. Ale o herce tu zas az tak nejde, tady de skutecne o tu atmosferu, kterou Lynch postupne buduje a stale zvysuje napeti, navic podporenou skvele vybranou hudbou a vybornou kamerou. Nektere sceny jsou skoro jak z hororu. Sice jsem to ze zacatku na 5* nevidel, ale po skonceni filmu nic jinyho nez 5* nejde, protoze to byl fakt desnej masakr.(12.11.2006)

Další film od Lynche s jeho typickou režií a jedním z nejoriginálnějším filmovým zpracováním. Stejně jako Mullholand Drive, tak i Lost Highway je hodně komplikovaný snímek, na který si myslím neexistuje jediné rozumné vysvětlení a o jeho konci se dají vést nekonečné dialogy. Pokud se vám ale Lynchův styl líbí a báví vás tajemno a hutná atmosféra typická pro jeho filmy, tak vám ho nelze něž doporučit. I když jsem ho asi jako každý přede mnou ne zcela pochopil, bavil mě a je jedním z nejzajímějších filmů, které lze vidět.(10.4.2008)

Schizofrenie a rozštěp osobnosti "překopírovány" do samotné struktury vyprávění. Geniálně matoucí podvod na divákovi.(24.2.2003)

Lynch nemůže nikdy zklamat. Celou dobu to vypadá, že jste v obraze a na konci prd víte. Trochu těžkotonážní začátek střídá docela svižná jízda, kde dominuje hlavně hudba Rammsteinů a Marilina Mansona, který si střihne i miniroli v pornu.(2.11.2011)

• - Jack Nance zemřel krátce před uvedením filmu do kin. (Kulmon)

• - Fredovo telefonní číslo končí 666. (Kulmon)

• - Při zběsilé jízdě se při nárazu do druhého auta rozbije přední mlhovka mercedesu pana Eddyho (Robert Loggia). V další scéně, kdy přiváží zpět svého mechanika do servisu, už světlo rozbité není. (Marator)