poster

Příběh Alvina Straighta

 • Francie

  Une histoire vraie

 • USA

  The Straight Story

 • Slovensko

  Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Vidět na začátku Lynchova filmu logo studia Disney je minimálně nečekané. Klidný a vyrovnaný film o "síle lidské umíněnosti"sice v několika chvílích na svého režiséra upozoňuje, jinak je to ale "jen" příjemná, poctivá rodinná road movie. Ne že by na tom bylo něco špatného.(25.12.2011)

 • B!shop
  ****

  Podle me dost nadhodnocenej snimek, ale neda se mu uprit, ze je kvalitne zrezirovanej. Prave diky Lynchove rezii je tenhle film o tridu lepsi. Sice bych radsi videl dalsi psycharnu, ale i Lynch ma pravo natocit jinej druh filmu a natocil klidnej, lidskej a prijemnej film s velice jednoduchym dejem, kdy Alvin jede na sekacce, na vecer se nekde utabori, s nekym pokeca a tak furt dokola. Docela stereotypni, bez gradace napeti a misty nudny. Navic Richard Farnsworth misty vypadal, ze vubec netusi, co se deje a ze kazdou chvily umre. Povedla se vcelku kamera a i hudbu bych pochvalil, kdyby se ale neustale neopakovala. Asi nejslabsi film co jsme od Lynche videl.(2.4.2007)

 • Madison
  ****

  Krásne pohladenie rodinných hodnôt na nelynchovský spôsob. Od Lyncha by som čakala čokoľvek, len nie to, že natočí tak dejovo priehľadnú, nenáročnú a dojemnú drámu s majstrovským hereckým výkonom Richarda Farnswortha, prenádherným prostredím a tradične precítenou Badalamentiho hudbou. Občas ma vyrušovalo prehnane pomalé tempo (aspoň v tomto sa Lynch nezaprel), ale všetko ostatné, príbehom počínajúc, ma strhlo a do záverečných tituliek nepustilo.(24.5.2012)

 • Marigold
  ****

  Dosti netypický Lynch, alespoň co se povrchového doteku týká... Jímavý příběh o tvrdohlavém dědulovi, který se jednoho krásného dne sebere, popadne traktůrek a jede dlouhý lán světa usmířit se se svým bratrem. Typická forma road movie v Lynchově podání nenudí ani trochu, sled poetických a vtipných historek má obrovskou vnitřní sílu a bodré moudro starého a samorostlého staříka, kterého skvěle zahrál Richard Farnsworth. Nechybí ale ani tradiční "lynchovinky" (viz scéna se srnami). Příjemné, hladivé, poetické. Krásný snímek.(27.7.2004)

 • novoten
  ****

  Před těmi nejpodstatnějšími a nejvnitřnějšími vazbami se můžeme schovávat jak dlouho chceme a stejně nás nakonec dostihnou. Přesně na tyto vazby útočí Lynch - a úspěšně. Podmanivě rozehrává příběh jednoho člověka se zajímavými vedlejšími postavami kolem něj, nechá diváka příjemně odpočinout, příběh plynout a dokonce si udělá legraci i sám ze sebe (ploužící se žluté čáry). Jediná pasáž, kdy příběh ztratí náboj, je opravování sekačky u "hodných cizích lidí", kde se Alvin nevyrovnává s rodinnou neshodou, ale s dávným traumatem, a to mi ke zbytku příběhu moc nesedělo. Jinak mě ale Straight Story pocitově hodně dostal a za tohle překvapení si zaslouží jen chválu.(17.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace