Příběh Alvina Straighta

The Straight Story

Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Dôchodcovská Lynchova road-movie o láskavom a milom deduškovi, putujúcom na svojom malotraktore s prívesom do ďaleka a ďaleka , až na "kraj sveta" .....(17.6.2003)

Jsem opravdu neskutečně šťastnej, že existuje film, který je opakem světa, který nám prezentují media jako svět plný hnusu a zlých lidí, protože na světě je spousty krásy a jednou z nejkrásnějších záležitostí je upřimná čistota lidský duše. Pokud se najedne filmař/režisér, který toto dokáže převést do pohyblivých barevných obrazků, herci, kameraman a hudební skladatel, kteří jeho vizi sdílí a umí těmto pohliblivým obrázkům dát život, dát mu srdce, vznikne příběh plný citu a lidskosti na který se hrozně krásně kouká a ještě líp poslouchá.(19.7.2014)

Lynch meets Walt Disney v nejkrásnějším filmu o stáří a zároveň v jedné z nejlepších road movie (a že jich je fronta). Poprvé za život jsem si vychutnal i Badalamentiho hudbu, resp. "cestovní" motiv, který podkresloval Alvinovo putování mezi širými lány polí a krajinou podzimu (života).(25.6.2008)

Pro mne osobně nejlepší Lynchův film.(27.8.2014)

Hezký film o stáří a odvátých věcech, nicméně se mi jevil hodně málo konzistentní, třeba naše české Babí léto je na tom mnohem lépe.(26.6.2003)

• - První film, ve kterém se objevily rodiče Davida Lynche. (Kulmon)

• - Příběh je natočen podle skutečné události. Pravý Alvin Straight žil v letech 1920 - 1996. (Kulmon)

• - Richard Farnsworth trpěl během natáčení kvůli postupující rakovině velkými bolestmi. Roli přijal kvůli obdivu ke skutečnému Alvinu Straightovi. (ing.man)