Příběh Alvina Straighta

The Straight Story

Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Krásne pohladenie rodinných hodnôt na nelynchovský spôsob. Od Lyncha by som čakala čokoľvek, len nie to, že natočí tak dejovo priehľadnú, nenáročnú a dojemnú drámu s majstrovským hereckým výkonom Richarda Farnswortha, prenádherným prostredím a tradične precítenou Badalamentiho hudbou. Občas ma vyrušovalo prehnane pomalé tempo (aspoň v tomto sa Lynch nezaprel), ale všetko ostatné, príbehom počínajúc, ma strhlo a do záverečných tituliek nepustilo.(24.5.2012)

Skutečně krásný hřejivě lidský příběh v režii muže, od kterého bychom to opravdu nečekali. Žádný přehnaný sentiment, jen dojemná story o cestě za usmířením.(22.8.2002)

Tohle bych od Lynche nečekal. Naprosto čistý, přímý, lidský příběh. Velice příjemné překvapení.(19.4.2006)

Laskavé a hodně působivé. Měl jsem z toho prostě megamírumilovnej pocit. Lynche mám radši v těchto laskvých filmech, kde je nejvyhrocenější scéna sjetí traktůrkem z kopce. Než v úchylárnách za které ho všichni glorifikují.(3.8.2008)

O tom, že o odpuštění není nutno žádat slovy. Postačí i malé velké činy...(7.3.2016)