Příběh Alvina Straighta

The Straight Story

Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Dôchodcovská Lynchova road-movie o láskavom a milom deduškovi, putujúcom na svojom malotraktore s prívesom do ďaleka a ďaleka , až na "kraj sveta" .....(17.6.2003)

Lynch natočil film bez zamotaného příběhu, ale vůbec to nevadí. Ani zde nechybí troška toho lynchova koření. Jsou zde sice podivné postavy atd., ale dějová linie je jasná. Nezvyklá Road Movie, která je nezvyke dobrá. Krom toho se zde Angelo Badalamenti ukazuje v úplně jiné, než jeho najjazlé poloze a to snímek ještě umocňuje.(28.11.2004)

Po celých 112 minut mé oči nezůstaly suché. Asi proto, že jsem se alespoň částečně ztotožnil s Alvinem Straightem, a díky tomu jsem si vzpoměl na zapomenuté křivdy, kterých jsem se dopustil na jiných nebo kterých se dopustili oni na mně. Alvin se pokusil staré křivdy napravit, přestože k tomu měl malé prostředky. Ovšem podpořil je svou silnou vůli a odhodláním. Možná bychom se o to také mohli pokusit...(19.8.2002)

Milý a potěšující film s výborným Richardem Farnsworthem v hlavní roli. S radostí jsem díky tomu mohl zjistit, že Lynch umí točit nejen dokonalé "psychárny", ale zvládne i hřejivý lidský příběh.(9.6.2003)

Kdo říká,že road movie znamená akci?Kdo tvrdí, že hlavní hrdina nemůže být starý plesnivý dědek, který jezdí na sekačce a klouby mu vržou jak flašinet? Lynch opět ukázal, že největší věci mohou být neviditelné a ty nejkrásnější se mohou zdát jen hrstí prachu na krajnici:-)(19.9.2010)

• - Rok po premiére filmu Richard Farnsworth spáchal samovraždu zastrelením na svojom ranči v Lincolne, Novom Mexiku. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - První film, ve kterém se objevily rodiče Davida Lynche. (Kulmon)

• - Příběh je natočen podle skutečné události. Pravý Alvin Straight žil v letech 1920 - 1996. (Kulmon)