poster

Příběh Alvina Straighta

 • Francie

  Une histoire vraie

 • USA

  The Straight Story

 • Slovensko

  Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  *****

  Lynch natočil film bez zamotaného příběhu, ale vůbec to nevadí. Ani zde nechybí troška toho lynchova koření. Jsou zde sice podivné postavy atd., ale dějová linie je jasná. Nezvyklá Road Movie, která je nezvyke dobrá. Krom toho se zde Angelo Badalamenti ukazuje v úplně jiné, než jeho najjazlé poloze a to snímek ještě umocňuje.(28.11.2004)

 • Davies182
  ****

  O tom, že o odpuštění není nutno žádat slovy. Postačí i malé velké činy...(7.3.2016)

 • troufalka
  *****

  Pro mne osobně nejlepší Lynchův film.(27.8.2014)

 • Gimli
  *****

  Po celých 112 minut mé oči nezůstaly suché. Asi proto, že jsem se alespoň částečně ztotožnil s Alvinem Straightem, a díky tomu jsem si vzpoměl na zapomenuté křivdy, kterých jsem se dopustil na jiných nebo kterých se dopustili oni na mně. Alvin se pokusil staré křivdy napravit, přestože k tomu měl malé prostředky. Ovšem podpořil je svou silnou vůli a odhodláním. Možná bychom se o to také mohli pokusit...(19.8.2002)

 • gudaulin
  **

  Chtěl bych být v kinosále v době premiéry Alvina Straighta a místo dění na plátně bych dal přednost sledování rozpačitých pohledů příznivců Lynchových surrealistických hříček a perverzních obrazů. Věděl jsem v podstatě, do čeho jdu, a nečekal jsem žádné překvapení, nicméně přece jen jsem poněkud udivený tak vysokým hodnocením a nekritickými komentáři. Nic proti záměru natočit příběh o důležitosti soudržnosti rodiny a vymetání starých kostlivců ze skříně, ale film má tempo odpovídající jízdě na sekačce a popravdě řečeno, ty bezmála dvě hodiny se opravdu slušně vlečou. Navíc dějově je to řiďoučké a například snímek O Schmidtovi, který má výrazně skromnější hodnocení, mi přišel o několik tříd lepší a divácky stravitelnější. Celkový dojem je někde mezi 2 a 3 hvězdičkami, ale u tak oceňovaného filmu se přikloním k tomu nižšímu hodnocení, takže celkově za 45 % dojmu.(17.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace