Příběh Alvina Straighta

The Straight Story

Príbeh Alvina Straighta

Drama / Životopisný / Dobrodružný / Road movie

Francie / Velká Británie / USA, 1999, 112 min

Bylo to hezky, ale bylo to pochopitelny, proto jen za tri*. A myslim, ze jsem ke konci usinala..(24.10.2003)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $6,203,044Tržby Celosvetovo $10,000,000║ na Lyncha úplne nezvyklí film, téma, až príliš pokojný a v konečnom výsledku aj uvlečení, úmorný ako tá pomaly sa trmacajúca sa kosačka na trávu, keď to zhrniem dokopy to dalo len pár scén čo stály za to ako tá spomienka na vojnu, ináč strata času /45%/(23.3.2010)

Film jsem viděla v kině na střední škole a bohužel jsem se nudila .. :((23.5.2008)

Opravdu velmi netradiční a přímočará lynchovka se sebeparodickými prvky a hřejivou atmosférou a nádherný příběh o znovunalezeném bratrství, které i přes svou banalitu v lynchově podání vyznívá o stupínek dva důležitěji. Po tomhle filmu si pár věcí uvědomíte...(26.8.2002)

Jen o něco málo víc než příjemný filmeček o stáří. Ale Richard Farnsworth opravdu umí. Nejvíce se mi líbily záběry, kdy kamera zabírá pole a podmalovává to nádherná hudba. Soundtrack musím sehnat!(29.6.2003)

• - První film, ve kterém se objevily rodiče Davida Lynche. (Kulmon)

• - Ve filmu je řečeno, že postavě Alvina Straighta je 73 let, ve skutečnosti bylo Richardu Farnsworthovi 78. (Coldrex)

• - John Hurt dostal nabídku na hraní hlavní role, avšak nepřijal. (Cheeker)