Lynch je Bůh. Nebo spíš ďábel. Jeden z nejlepších "strašidelných" thrillerů, co jsem viděl. Ale jsem rád, že jsem ho viděl až po seriálu. Hudba Angela Badalamentiho je opět skvělá. Trochu mě mrzela neúčast původní Donny a úplná absence Audrey a pár dalších.(9.12.2002)

Docela mě mrzí, že film raději nenavazuje na děj seriálu, ale vrací se k předchozím událostem. V podstatě to nenabízí nic nového, "pouze" máme možnost poznat Lauru. Což sice není úplně málo a svět Twin Peaksu to jaksi uceluje, ale že bych z toho byl nějak na větvi... to ne. Seriál je geniální, tento film pouze průměr (a na Lynche spíš podprůměr). PS: Pokud máte v plánu někdy zhlédnout seriál, vyhněte se předtím filmu obloukem! Celý by vám ho zkazil.(20.6.2009)

Tento film, jehož děj předchází událostem známým ze seriálu, je krapítek slabší, než ona slavná 30-dílná série. Ve skutečnosti mi ale na něm vadila snad jen jediná věc - neúčast Lary Flynn Boyle, a to přesto, že Moira Kelly v roli Donny dělala co mohla a byla velmi přesvědčivá. Jinak se dá dodat jen - Klobouk dolů před Lynchem.(18.9.2003)

Musím říct že jsem byl dlouho dobu ztracen jako ztraceni ve Ztracených ;-). Vše vynahrazuje kvalitní řemeslná práce, mrazivá hudba a strhující příběh, který vás nutí přemýšlet a nedovolí vám odtrhnout oči od dění na obrazovce. I když si myslím, že mi tak nějak hlavní pointa a smysl docvakl, stále jistě vím že mi toho hodně uteklo. Do budoucnosti si možná pustím i seriál a poté podruhé film, zatím zůstanu na 4*.(1.2.2009)

Stokrát lepší než celý opěvovaný seriál. Tohle má tah na branku, je to neskutečně tajemné, ujeté a drásající. Seriál byla nuda. Úvod filmu jakoby neměl skoro nic společného s Twin Peaks. Možná proto v mých očích dalece převyšuje vše, co jsem v souvislosti s Twin Peaks viděl...a to jsem asi viděl vše, co se vidět dalo. Během návratu do městečka laťka zase klesne, ale to jen proto, aby se připravil úžasný závěr. Ve filmu chybí všechny ty zbytečné a svou stupiditou deptající postavy, je tu nová hudba (ta stará už mi ke konci seriálu začala lézt solidně krkem) a zvlášť v hypnotické scéně v baru plní dokonalou funkci. Trpaslík nezklamal (taneční číslo si však dát mohl), Bob iritoval méně než v seriálu. Pro mě skoro dokonalé překvapení, kdyby bylo takové celé Twin Peaks, je to můj velmi oblíbený seriál. Ten naroubovávaný humor mi v něm totiž nesedí...plný počet ale nějak nemohu dát ani filmu.(9.9.2008)