Absolutně nemám ánunk, vo čom že to vlastně bylo, ale stejně mě to jakýmsi obtížně definovatelným způsobem fascinovalo. Příbuzní, které jsem zaúkolovala nahráním pár dílů na VHS, mě označili za psychopata (rozumějte, oni sledují jen romantické komedie, akční filmy a "zábavné" estrády). Reprízu na PRIMA KŮL si před svou současnou horší polovičkou vůbec netroufám zapnout, mohl by mě s podobnou podívanou vyhnat z domu a ikdyž je psí bouda kvalitně zateplená, bylo by v ní dost těsno. Netuším tedy, kdy mi bude přáno seriál okouknout znovu a možná ho alespoň trošku, maličko, nepatrně pochopit. Na jakém matroši to ten Lynch jede? Mohlo by mi to při sledování pomoct. 75%(2.4.2010)

Posledních pár dní Laury Palmerové včetně malé vysvětlivky, co se stalo předtím Terese Banksové. Speciální agent Dale Cooper se ve filmu objeví na pár minut a stihne nám představit postavu Phillipa Jeffrise, kterou Lynch dále nevysvětlí, což je velká škoda. Po nudném začátku, který jen odvypráví kousek příběhu zmizelého agenta o kterém se mluví v seriálu se děj dostane k Lauře Palmerové a ukáže nám proč se všechno stalo tak jak ukázal seriál do svého, myslí, osmého dílu druhé série, kdy končí linie Laury Palmerové. Do děje se dostává mnohem méně postav což je dobře a snímek působí komorněji než některé díly seriálu. Lauru hraje Sheryl Lee, pro kterou tak končí jedna etapa života s touto postavou a rozhodně se snaží hrát jak o život. Očekával jsem, že film který vypráví co už vím ze seriálu bude nudný a nezajímavý, ale opak se stal pravdou a po počáteční nudě o agentu FBI, se film rozjíždí a neskutečně finišuje v posledních 10-15 minutách, kdy Lynch předvádí podle mě nejlépe sestříhanou a ozvučenou nervy drásající sekvenci, kterou kdy natočil. Kam se hrabe cokoliv z Lost highway na to "jak skutečně zemřela Laura Palmerová". Je to úžasné, je to pulzující a velmi působivé. Délkou film nahrazuje 3 díly seriálu a stejně to nestačí pro odvyprávění všech tajemství, pouze ukazuje co a jak vedlo Lauru k jejímu životu a jaká doopravdy byla. Technicky vzato film končí 8 dílem druhé sezóny a zbylých 14 nechává osudu a možná dalšímu filmu (teď v roce 2007 je velmi nepravděpodobné, že by někdy bylo vše dořečeno seriálem nebo filmem). Pro milovníky seriálu rozhodně povinnost a pro lidi co seriál neviděli bych Ohni se mnou pojď! (fire walk with me je rozhodně příjemnější!) raději nedoporučoval, protože z něj nebudete mít takový požitek a hodně vám toho unikne.(28.2.2007)

Ďalší, tentokrát už môj piaty, pokus o skamarátenie sa a Lynchom nevyšiel znova podľa predstáv. Náš vzťah ostáva vo vlažnom prijatí každého jeho filmu a zatiaľ len čakám, kedy sa to zmení. Dával som veľké nádeje do toho, že to bude môcť byť práve tento kultový film (seriál som ešte nevidel). Moje nádeje však spľasli už po polhodinke. Dovtedy to vyzeralo na celkom súvislý a pomerne ucelený príbeh. Zrazu však príde sek, postavy zmiznú bez vysvetlenia a šup do toho úplne iný príbeh. Samozrejme ďalej to už bolo typické lynchovské servírovanie zmagorených dezilúzií a pošahaných scén a vsuviek, ktorých zámer a podstatu snáď chápe len on sám. Už ma prestalo zaujímať kto je vrahom Teresy Banksovej, alebo čo hrozí Laure Palmerovej, keďže som vedel, že žiadne poriadne vysvetlenie, či rozuzlenie nepríde. Napriek tomu bol ale scenár tak zručne a zaujímavo natočený, že i napriek týmto faktom som sa takmer vôbec nenudil a so záujmom som to dopozeral. 65%.(2.10.2008)

Líbilo se mi, že jsem si chvilku myslel - tak a mám jasno ! Ale Lynch tyhle myšlenky umí rychle vyléčit. Hned přišel mrak a vše je v oparu - jako normálně :-)(19.2.2003)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $4,160,851Tržby Celosvetovo $5,400,000║ Nič zmetenejšie som ešte nevidel, utrpenie najväčšieho kalibru!!! /0%/(11.1.2007)

• - I když kolovaly fámy o tom, že Lara Flynn Boyle si svou seriálovou roli ve filmu nechtěla zopakovat kvůli scénám obsahujícím nahotu, Lara musela nabídku odmítnout kvůli závazkům ke čtyřem dalším filmům. (HellFire)

• - Film byl uveden v hlavní soutěži v Cannes 16. 5. 1992. Setkal se však s nevlídným přijetím a takřka výhradně s negativními rencenzemi. (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)

• - David Lynch si střihnul malé cameo jako nedoslýchavý šéf agenta Coopera (Kyle MacLachlan). (Terva)