Lynch sa často vyžíva v tom ako divákovi zatočí hlavu, ale priznám sa, že u mňa to nie vždy funguje. Twin Peaks dokáže často navodiť veľmi zvláštne pocity, to je to, čo oceňujem, na druhej strane sa s postavami hraje na môj vkus až moc. Je to divné ak takmer polhodinu sledujeme dvojicu detektívov, aby sa o chvíľu na to z príbehu takmer bezdôvodne vyparili. Hudba A. Badalamentiho sedí výborne, ale hlavná postava Laura, ktorá z celej sily vrieska, aby sa o chvíľu mohla naplno smiať, mi ako postava nemá šancu prirásť k srdcu a to isté sa dá povedať takmer o každej postave, takže si myslím, že väčšine divákov bude úplne v riti ako to nesympatické dievča skončí. Tanečných, spevavých a jebacích scén je tu až priveľa, film nikam neposúvajú a hlavne sú neúnosne dlhé. Dosť psycho...Typický, ale celkovo priemerný Lynch. 60%.(12.3.2012)

Líbilo se mi, že jsem si chvilku myslel - tak a mám jasno ! Ale Lynch tyhle myšlenky umí rychle vyléčit. Hned přišel mrak a vše je v oparu - jako normálně :-)(19.2.2003)

Tak předně, pokud někdo chce sledovat seriál, měl by si tento film nechat ujít a pustit si ho až pak, jinak udělá hroznou chybu a bude už v předstihu znát vraha Laury, čímž se připraví o napětí. Jinak jako objasnění, resp. dokreslení Lauřiny vraždy to funguje docela dobře. I když nejvíc mě chytl ten začátek s vyšetřováním vraždy Teresy Banks, který mohl být určitě ještě delší. Hlavní příběh s Laurou špatný nebyl, ale už šlo pouze o objasnění některých skutečností se zaměřením na diváka, který už má celý seriál za sebou. Navíc vyvolal několik dalších otázek, které později v seriálu nejsou objasněny či se k nim už tvůrci vůbec nevrací, což je podle mě chyba (ale nebudu spoilerovat příklady). Jinak je fajn, že všichni původní aktéři jsou zde přítomní, tedy až na představitelku Donny, Moira Kelly vtiskla své podstavě poněkud jinou (spíš horší) podobu. Slabší 4*, trochu zklamání.(27.8.2012)

Through the darkness of future past, The magician longs to see. Once chants out between two worlds: Fire, Walk with Me. Tak tohle byl ohromný film. Atmosféra, herecké výkony, hudba, všechno je zde dokonalé. A i když bych tomuhle mohl vyčítat více věcí (neúčast Lary Flynn Bolye, kterou ale skvěle nahradila Moira Kelly, některé stále nejasné nebo nezodpovězené otázky) tak tady nemám důvod. Film na mě opravdu zapůsobil, já se od něj po celé dvě hodiny nemohl odtrhnout a těším se, až si celý seriál zopakuji.(20.6.2010)

Seriál „Mestečko Twin Peaks“ som si kompletne pozrel tri krát. No a po zhliadnutí tohto celovečerného filmu sa ku nemu iste čoskoro opäť vrátim. David Lynch tu osvetľuje niektoré skutočnosti, čo viedli ku vražde Laury Palmerovej. Vracia sa pred udalosti, ktoré sú zachytené v seriály. Je to majstrovská bodka sa skvelou, originálnou sériou, ktorá vás donúti si ju pozrieť znova. Lynchova réžia je šialená, hypnotizujúca naviac ešte umocnená snovou hudbou Angelo Badalamentiho. Výborný herecký výkon odviedla aj Sheryl Lee. Výborne stvárnila úbohú, utrápenu Lauru. „Twin Peaks: Fire Walk With Me“ je veľký filmový zážitok. *****(18.12.2010)