Posledních pár dní Laury Palmerové včetně malé vysvětlivky, co se stalo předtím Terese Banksové. Speciální agent Dale Cooper se ve filmu objeví na pár minut a stihne nám představit postavu Phillipa Jeffrise, kterou Lynch dále nevysvětlí, což je velká škoda. Po nudném začátku, který jen odvypráví kousek příběhu zmizelého agenta o kterém se mluví v seriálu se děj dostane k Lauře Palmerové a ukáže nám proč se všechno stalo tak jak ukázal seriál do svého, myslí, osmého dílu druhé série, kdy končí linie Laury Palmerové. Do děje se dostává mnohem méně postav což je dobře a snímek působí komorněji než některé díly seriálu. Lauru hraje Sheryl Lee, pro kterou tak končí jedna etapa života s touto postavou a rozhodně se snaží hrát jak o život. Očekával jsem, že film který vypráví co už vím ze seriálu bude nudný a nezajímavý, ale opak se stal pravdou a po počáteční nudě o agentu FBI, se film rozjíždí a neskutečně finišuje v posledních 10-15 minutách, kdy Lynch předvádí podle mě nejlépe sestříhanou a ozvučenou nervy drásající sekvenci, kterou kdy natočil. Kam se hrabe cokoliv z Lost highway na to "jak skutečně zemřela Laura Palmerová". Je to úžasné, je to pulzující a velmi působivé. Délkou film nahrazuje 3 díly seriálu a stejně to nestačí pro odvyprávění všech tajemství, pouze ukazuje co a jak vedlo Lauru k jejímu životu a jaká doopravdy byla. Technicky vzato film končí 8 dílem druhé sezóny a zbylých 14 nechává osudu a možná dalšímu filmu (teď v roce 2007 je velmi nepravděpodobné, že by někdy bylo vše dořečeno seriálem nebo filmem). Pro milovníky seriálu rozhodně povinnost a pro lidi co seriál neviděli bych Ohni se mnou pojď! (fire walk with me je rozhodně příjemnější!) raději nedoporučoval, protože z něj nebudete mít takový požitek a hodně vám toho unikne.(28.2.2007)

Seriál „Mestečko Twin Peaks“ som si kompletne pozrel tri krát. No a po zhliadnutí tohto celovečerného filmu sa ku nemu iste čoskoro opäť vrátim. David Lynch tu osvetľuje niektoré skutočnosti, čo viedli ku vražde Laury Palmerovej. Vracia sa pred udalosti, ktoré sú zachytené v seriály. Je to majstrovská bodka sa skvelou, originálnou sériou, ktorá vás donúti si ju pozrieť znova. Lynchova réžia je šialená, hypnotizujúca naviac ešte umocnená snovou hudbou Angelo Badalamentiho. Výborný herecký výkon odviedla aj Sheryl Lee. Výborne stvárnila úbohú, utrápenu Lauru. „Twin Peaks: Fire Walk With Me“ je veľký filmový zážitok. *****(18.12.2010)

• H34D

Seriál skončil jedním fantastickým otazníkem a právě o to větší je škoda, že Fire Walk with Me na něj nenavazuje, nýbrž celému seriálu předchází. I vzhledem k mému subjektivnímu vnímání vzestupné tendence seriálu se dostáváme zpět na začátek, tedy slabota. Část mimo městečko Twin Peaks je, bez dalšího komentáře, nezajímavá a zatímco Dale Coopera si užjeme málo, tak zdlouhavost je přítomna všude. Jistou dávku mysteriózní a Lynchovsky nechápavé atmosféry samozřejmě upřít nelze, byť je zde v menším množství než ke konci seriálu, ale stále platí, že kromě ní v podstatě nemá závěrečný film Twin Peaks co nabídnout... Nudné a postradatelné. 3/10(17.11.2008)

Miluju seriál - pro skvělé postavy, především agenta Coopera a hlavně pro tu kombinaci humoru a tajemna a vůbec všech možných žánru dohromady. Tady se bohužel humor vytratil, Coper tu je jen symbolicky, někteří moji oblíbenci chybí a film se nese v až příliš jednostranně temném duchu.(19.7.2003)

Je to groteska, nebo jen groteskní? Takový soubor kreatur aby člověk pohledal. Detektivové, teenageři... brr. A uřvaný Lynch k tomu. Nikdy víc.(12.9.2011)