poster

Zběsilost v srdci

 • USA

  Wild at Heart

 • slovenský

  Divokosť v srdci

 • slovenský

  Život v bushi

Krimi / Thriller / Romantický / Road movie

USA, 1990, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  *****

  Bizarně-šílená road-story křížená s love-movie s obskurně-romantickým happy-endem v nejlepším Giffordovsko-Lynchovském duchu... "Moje sako z hadí kůže je symbol mé individuality a víry v osobní svobodu..." dí Sailor a se zběsilostí sobě vlastní prorve se marností a protivenstvím až k věčné lásce s Lulou. "Škoda, že je tak daleko za čarodějem ze země Oz, škoda, že za ním nemůžeme..." Jojo. Nevadí! Davide! Sailore! Lulo! Love me tender... Lahůdka pro náročné, fajnšmekry a znalce. Nic k popcornu s colou...(5.2.2006)

 • dwi
  ***

  Již po několika minutách lze zcela jistě určit Lynchův charakteristický rukopis. Spousta mlžení, temné budování atmosféry s patřičně vybičovanou psychikou hlavních postav (jak záporných tak kladných), občasná nelogičnost se spoustou symbolů, amorálnost světa a mnoho jiného. Tato témata, stejně jako spousta dalších, cyklicky proplouvají většinou Lynchových filmů a přesto nezavání stereotypem, i když... V případě Zběsilosti v srdci se již o jistém stereotypu dá mluvit. Typické režisérovi figurky se mění v kýčovitou vrstvu neobvyklých povah a fyzických disfunkcí (jednonohá vražedkyně, Peru a jeho vyviklané zuby). I lehká symbolika tu jaksi nejde dohromady se syrovou estetikou. Zůstává jen obyčejný příběh v oduševnělém kabátku. Lynch buď stárne (případně se u něj projevuje sentimentální akcent) nebo se mu nedostává nápadů.(4.4.2004)

 • H34D
  ***

  Lynchovy trademarky do filmu znatelně prosakují, ale jejich využití je menší, než by se po sugestivním úvodu očekávalo. Příběh se přes smyslné zakomponování násílí a sexu line po dobrodružné cestě road movie, přes pološílené postavy až k milému, ale poněkud obyčejnému konci. Nevím, zda za tím spatřovat Lynchovu podvratnou práci s diváckými očekáváními, ale vzdává se tak filmové pointy a dobře načnuté práce s bizarní rovinou filmu. Zběsilost v srdci dobře pracuje s konotačními významy scén - dějová linie je prokládána zprvu nepochopitelnými vsuvkami (škrtnutí sirkou, oheň, scéna na záchodě), které si však později navzájem dodávají smysl. Jakkoliv je sledování Zběsilosti v srdci záživné, postrádám výraznější tah na branku, čímž nemyslím ani tak závěr samotný, jako to, že film nikam pořádně nesměřuje. 7/10(11.6.2009)

 • Galadriel
  *****

  Vášeň, nespoutanost, vzrušení, ale i oddanost a láska zmítají tímhle filmem, emoce z plátna přímo srší a nepřestanou ani dost dlouho po skončení celé téhle jízdy, která je tak ujetá, až je hezká :-)(4.5.2007)

 • Boss321
  ****

  Mé první setkání s kontroverzním režisérem Davidem Lynchem, který rozdělil diváky na dvě poloviny, na ty co ho zbožňují a naopak. Námořník Ripley surově ubije černocha, který ho ohrožoval nožem, je odsouzen a po téměř dvouch letech propuštěn na podmínku. Po propuštění se zamilovaná dvojice rozhodne pro útěk před nepřející Lulinou matkou do New Orleans, čím Ripley poruší podmínku. Během cesty plné bizarních postav po nich půjdou zabijáci najetí Lulinou matkou.... Mezi Nicolasem Cagem a Laurou Dern to slušně jiskří a zahráli perfektně, hlavně Cage se mi moc líbil. Za vyzdvihnutí určitě stojí postava Bobbyho Perua ztvárněného Willemem Dafoem, který zastínil i ústřední dvojici. Zběsilost v srdci se dá vyjádřit slovy jako vášeň, láska, nespoutanost či nenávist........(9.2.2008)

 • Diane Ladd

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace