Zběsilost v srdci

• slovenský

Život v bushi

Krimi / Thriller / Romantický / Road movie

USA, 1990, 125 min

Vizuálně působivý, ale děj je tak nějak o ničem. Prostě bych řek, že to je takový pěkně natočený nic. Přestože má film 2-hodinovou stopáž, tak něco zajímavýho se tam děje dohromady asi tak 30 minut a zbytek jsou jen obrázky, na který se dobře kouká. Nemůžu napsat, že by to snad byla nuda, ale ve chvíli, kdy padly titulky, mě jen napadlo, že to bylo úplně o hovně. Potěšil mě tak zejména Willem Dafoe, kterej tu hrál opravdu odpornýho slizouna a konec konců i Cage, kterej dřív hrál taky něco jinýho, než ty svoje šablonovitý klaďase. Možná dám filmu ještě jednu šanci a pokusim se ho sehnat v originálnim znění a mrknout na to znovu. Zatim dávám 3 hvězdičky. update: Po dlouhý době tady něco napíšu... Zběsilost v srdci bylo moje první setkání s Lynchem. Tenkrát jsem ještě netušil, že jeho filmy jsou samoúčelný nesmysly. Teď už to naštěstí vim, takže znovu se na to určitě dívat nebudu. Hodnocení ponechávám, ale myslim, že jsem to s těma 3 hvězdičkama poněkud přehnal.(2.4.2007)

• Kaka

Žádná dynamická road movie, ale brutální a tak trochu "pošahaná" jízda, jejíž obsah jsem buď nepochopil, nebo je opravdu tak nablblý, jak mi přišel. Lynch se tady ukazuje opět ve své vrcholné formě. Servíruje nám jednu divnost za druhou. Některé scény ve filmu byly tak šílené, že jsem je absolutně nepobral, jiné byly zase naprosto mimo příběh, navíc Lynch na můj vkus strašně zmateně stříhá.(10.5.2005)

Wot da fak? Celé moje šílenství a hladovění po filmu začalo tím, že mi někdy ve třinácti letech v horečce pustil tatínek Lost Highway a tento film byl od té doby mojí modlou, ultimátním psychopatickým filmem, nepřemožitelným, nejmocnějším nemocným snem. No, a teď se ledy třesou. Jak to udělat, aby film komplexně působil jako sen, je můj dlouhodobý studijní cíl (Mám potřebu na tomto místě prohlásit, že Inception smrdí, to nemá se sněním nic společného, maximálně tak s Matrixem a jeho pojetím "spánku".), a Wild at Heart dynamiku a znepokojivost snění, možná zase nutno prohlásit alespoň mého snění, ztělesňuje velmi přesně. Co přesně. To je ku*va ono! ♥(12.1.2012)

Lynch je vážně magor. Umělecky na výši, vypravěčsky v mezích průměru a v rámci zábavnosti na dávno mrtvém bodě. Oceňuji tu dobře skrývanou výpovědní hodnotu na téma dlouhodobého vztahu mezi mužem a ženou, její zdrogovaná stylizace mě ale nehorázně sere. Neštve, prostě sere.(9.8.2015)

Nejlepší Lynchův film.(18.6.2006)

• - Matku Luly Fortune (Laura Dern) hraje ve filmu Dernina matka Diane Ladd. (Witta)

• - Nicolas Cage ve filmu nejen hrál, ale i sám zpíval. (don corleone)

• - Píseň „Wicked Game“ od Chrise Isaaka doprovázela film v médiích spolu s videem, které točil David Lynch. Díky atlantskému rádiovému režisérovi Lee Chesnutovi, který byl posedlý Lynchovými filmy, se skladba rychle stala Top 10 hitem ve Spojených státech a v roce 1991 se umístila na 6. místě na žebříčku Billboard Hot 100. Dodnes je to nejúspěšnější píseň tohoto hudebníka. (4ward)