Zběsilost v srdci

Život v bushi

Krimi / Thriller / Romantický / Road movie

USA, 1990, 125 min

• Malarkey

S tímhle filmem končím se sledování Lynchových filmů. Ono už ani není moc na co koukat, a to je v mém případě jen dobře. Psycho atmosféra, ďábelský Nicolas Cage a neskutečně dementní příběh a rádoby inteligentní myšlenkový cyklus. David Lynch opět dokazuje, že je naprosto dokonalý magor. Přivrženci ať se na mě nezlobí, názor jako názor..né?(27.12.2009)

První film, který jsem od Davida Lynche kdy viděl. (Šel jsem na to 3x, a pokaždé mě velice bavilo sledovat postupně se vyprázdňující kino.) Společně s Blue Velvet Lynchův nejlepší kousek. Doporučuji těm, kdo mají rádi svérázné rebelské hrdiny a rock´n´roll, nevadí jim trocha drsné brutality a bláznivé romantiky. K tomu je třeba samozřejmě připočítat i typicky lynchovské obskurnosti a jeho fascinaci temnotou.(21.4.2005)

Wot da fak? Celé moje šílenství a hladovění po filmu začalo tím, že mi někdy ve třinácti letech v horečce pustil tatínek Lost Highway a tento film byl od té doby mojí modlou, ultimátním psychopatickým filmem, nepřemožitelným, nejmocnějším nemocným snem. No, a teď se ledy třesou. Jak to udělat, aby film komplexně působil jako sen, je můj dlouhodobý studijní cíl (Mám potřebu na tomto místě prohlásit, že Inception smrdí, to nemá se sněním nic společného, maximálně tak s Matrixem a jeho pojetím "spánku".), a Wild at Heart dynamiku a znepokojivost snění, možná zase nutno prohlásit alespoň mého snění, ztělesňuje velmi přesně. Co přesně. To je ku*va ono! ♥(12.1.2012)

Tenhle filmeček je dobrej. Ale od mistra Lynche jsem zvyklej na větší pecky. Willem Dafoe, věčný herec vedlejšáků, se zde objeví jen na pár minut, ale o to jsou scény s ním bombastičtější. Scéna, kdy obtěžuje Lauru Dern je nepřekonatelná. Z Dafoeho postavy úchyláctví přímo soptí.(10.11.2004)

• Jezinka.Jezinka

Chápu, že to je podstata Lynchových filmů, ale mě tam štvali úplně všichni a nejradši bych jim jednomu každému ložnici vybavila časovanou bombou, abych sobě i jim to utrpení zkrátila. Sobě jsem ho posléze zkrátila vypnutím filmu, hrdinové se tuším do konce dopotáceli taky. Nejsem cílová skupina filmů pana Lynche, doufám, že se s tím dokáže vyrovnat.(10.7.2011)