Zběsilost v srdci

Život v bushi

Krimi / Thriller / Romantický / Road movie

USA, 1990, 125 min

Zběsilé, surové, hadí...(25.11.2006)

I když film "hýří" zajímavými nápady, je to šílenost. Tohle slovo a režisér Lynch jdou k sobě jako rohlík a párek, tady to ovšem myslím spíše z toho negativního hlediska. Jednu* za permanentně nadrženou Lauru Dern.(22.12.2003)

Další zvláštní David Lynch, který mi nesedl tak jak bych si sám představoval. Nicolase Cage miluju i v tomto snímku a je jen škoda, že se k němu moc herců nepřidalo. William Dafoe je dábelsky nechutný, ale Laura Dern je zvláštní. Něco tomu filmu chybí. Kus Lynche? Možná, ale rozhodně nějaký silný moment, který by ho učinil nesmrtelným stejně jako jiné Lynchovi filmy. Ani kdybych chtěl nedokážu dát čistých 5*.(31.12.2006)

• Kaka

Žádná dynamická road movie, ale brutální a tak trochu "pošahaná" jízda, jejíž obsah jsem buď nepochopil, nebo je opravdu tak nablblý, jak mi přišel. Lynch se tady ukazuje opět ve své vrcholné formě. Servíruje nám jednu divnost za druhou. Některé scény ve filmu byly tak šílené, že jsem je absolutně nepobral, jiné byly zase naprosto mimo příběh, navíc Lynch na můj vkus strašně zmateně stříhá.(10.5.2005)

Tenhle filmeček je dobrej. Ale od mistra Lynche jsem zvyklej na větší pecky. Willem Dafoe, věčný herec vedlejšáků, se zde objeví jen na pár minut, ale o to jsou scény s ním bombastičtější. Scéna, kdy obtěžuje Lauru Dern je nepřekonatelná. Z Dafoeho postavy úchyláctví přímo soptí.(10.11.2004)

• - První verze filmu měla 270 minut. (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)

• - Film získal zlatou palmu na 43. filmovém festivalu v Cannes. (Káronoš)

• - Stuart Klawans, filmový kritik z The Nation, nazval Zběsilost v srdci "stejně idiotským a bezcitným tyátrem, jako je Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)". (Zdroj: Temné stránky duše) (trojúhelník)