• zette

Tento film neukazuje zadnou hezkou romanci, humorne situace ani krasy Polska. Asi byla jen potreba natocit koprodukcni film, ale ani jedna strana nedodala potrebny napad o cem by film vlastne mel byt. Proti Bekovi nic nemam, ale role spisovatele tomuto predakovi opravdu neslusi.(4.2.2012)

• vypravěč

Pokus manifestovat polsko-české přátelství prostřednictvím groteskní anabáze s. spisovatele úporně hledajícího sujet k odpovídajícímu angažovanému dílku je spíše bezděčným varováním před gordickými zauzleninami apriorismů, jež jeho kontakt se „severními sousedy“ „zprostředkovávají“ (a tedy skutečnému poznání překážejí), než pikareskní iniciací, o niž tvůrcům zřejmě původně šlo. Bludný bedekr.(10.12.2015)

• Ony

Pepíček Beků není zrovna ideální představitel intelektuála (možná byla v jeho obsazení záměrná ironie, těžko říct) a Irenku jsem měla chuť zbít. Nebo spíš mučit. Pár fórků ušlo, ale ostatní je hrozná křeč (ty úsměvy bolely). Je na tom hodně znát, že to primárně vznikalo jako obrázek československo-polského porozumění, což je účel, který prostředky rozhodně nesvětí.(5.1.2012)

• gouryella

Hodne spatny priklad toho co se taky dalo natocit.(4.8.2002)

• Snorlax

Dost by mě zajímalo, proč byl tento zcela zbytečný film natočen. Má obdobnou funkci jako odvar z makovic, ani ten všudypřítomný Bekův optimismus téhle nepovedené taškařici nepomohl.(17.3.2012)