• Ony

Pepíček Beků není zrovna ideální představitel intelektuála (možná byla v jeho obsazení záměrná ironie, těžko říct) a Irenku jsem měla chuť zbít. Nebo spíš mučit. Pár fórků ušlo, ale ostatní je hrozná křeč (ty úsměvy bolely). Je na tom hodně znát, že to primárně vznikalo jako obrázek československo-polského porozumění, což je účel, který prostředky rozhodně nesvětí.(5.1.2012)

• Ej Hlemýžď

Klasický film o ničem. Kdo ho neuvidí, určitě si nemusí zoufat, právě naopak.(10.3.2008)

• gouryella

Hodne spatny priklad toho co se taky dalo natocit.(4.8.2002)

Je třeba poznat celou šířku a...ehm...hloubku života, praví spisovatel Vladimír Tůma při pohledu na svou přitažlivou polskou společnici. Možná, že účel světí v tomto případě prostředky, nicméně navzdory jisté těžkopádnosti se z onoho česko-polského přátelství vyklubal poměrně zábavný melodram, v němž prim hraje ironický vnitřní hlas Josefa Beka a vskutku záviděníhodný sex-appel Barbary Połomské. A pak věřte mužům. Nebo raději Mickiewiczovi?(31.1.2015)

• Snorlax

Dost by mě zajímalo, proč byl tento zcela zbytečný film natočen. Má obdobnou funkci jako odvar z makovic, ani ten všudypřítomný Bekův optimismus téhle nepovedené taškařici nepomohl.(17.3.2012)

• - Film sa natáčal v Prahe, Varšave, Krakove, Lodži a Sopotoch. (dyfur)