"Děkuji Vám za důvěru byť i pozdní a v tého chvíli marnou. Veškerá naplánováná romantika, byla mi totiž úředně pozastavena."                                                                                                                                                                               Postava Pacínka z Nahé pastýřky autory zřejmě natolik zaujala, že vznikl nápad postavit krimi právě na postavě ukecaného úslužného chlapíka. Tohle se však ukázalo slabinou celého příběhu. Koření má jídlo ochutit, ale nedá se konrumovat bez pokrmu. S propracovanějším scénářem by se rakev mohla směle postavit vedle Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Na komedii je málo srandy, na detektivku chabá zápletka a málo napětí. Ale i tak se dá bez újmy na zdraví zrakem spočinout. Šmídovi prostě detektivky sluší. (A Jarušce Obermaierové sluší hlas Nadi Urbánkové.)                                                                           "Dobrodiní zákona příleží v tomto případě polehčujícím okolnostem. Například, když nezákonně přivlastněný majetek odevzdá delikvent do rukou ctěných orgánů"                                                                                                          "Hele, hele, vodleť do Betléma dělat andělíčka nad jesličky,jo?!!"(8.7.2014)

chvílema ke mně z obrazovky přilétl závan vůně filmu jiného režiséra,O.Lipského Čtyři vraždy stačí, drahoušku...filmu o dva roky mladšího - ale pokud si nezlomím jazyk,tak přesto a přes přehršel známých herců dávám jen tři hvězdy(10.12.2012)

"Tolik pitomcu pohromade jsem dlouho nevidela..." prohlasuje Libuse Havelkova, vrhajic sekery... Zabavna detektivni feerie s plejadou tehdejsich hereckych spicek. Osobne mi nejvetsi radost udelala moje oblibena, puvabna Jaroslava O. Smida vybornej!(14.11.2013)

Malá bláznivá koninka v podobě ztřeštěné krimi, která se však ke své smůle vydala trochu jinou cestou než báječná Nahá pastýřka. Nic méně pro ty, co se rádi vozí na centrifuze zmateného děje, určitě humorná podívaná.(30.7.2014)

Jen tak tak, ale dobré.(10.8.2008)