Zábavná a svěží komedie nešetřící vtipem, nechybí ani kriminální zápletka. Když Bohumil Šmída alias Felix Pacínek provází Slávku Budínovou hradním vězením: "Zde byli delikventi útrpně vyslýcháni." .."Zajímavé, a tamhle vám ještě jeden zbyl!" Svou roli si určitě užila roztomilá, mladinká Jana Obermaierová, nebo příslušník SNB Vladimír Menšík.(10.3.2012)

Tento film mám moc rád, ale přesto musím uznat, že se příliš nedivím diváckému zapomnění. Scénář jakoby nebyl dotažen do konce. Vůbec celý film působí docela odfláknutě.(29.6.2010)

"Tolik pitomcu pohromade jsem dlouho nevidela..." prohlasuje Libuse Havelkova, vrhajic sekery... Zabavna detektivni feerie s plejadou tehdejsich hereckych spicek. Osobne mi nejvetsi radost udelala moje oblibena, puvabna Jaroslava O. Smida vybornej!(14.11.2013)

• zette

Na tento typ komedii zacinam byt prudce alergicky. Krome rade znamych hercu nic, co by me bavilo.(26.1.2013)

"Děkuji Vám za důvěru byť i pozdní a v tého chvíli marnou. Veškerá naplánováná romantika, byla mi totiž úředně pozastavena."                                                                                                                                                                               Postava Pacínka z Nahé pastýřky autory zřejmě natolik zaujala, že vznikl nápad postavit krimi právě na postavě ukecaného úslužného chlapíka. Tohle se však ukázalo slabinou celého příběhu. Koření má jídlo ochutit, ale nedá se konrumovat bez pokrmu. S propracovanějším scénářem by se rakev mohla směle postavit vedle Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Na komedii je málo srandy, na detektivku chabá zápletka a málo napětí. Ale i tak se dá bez újmy na zdraví zrakem spočinout. Šmídovi prostě detektivky sluší. (A Jarušce Obermaierové sluší hlas Nadi Urbánkové.)                                                                           "Dobrodiní zákona příleží v tomto případě polehčujícím okolnostem. Například, když nezákonně přivlastněný majetek odevzdá delikvent do rukou ctěných orgánů"                                                                                                          "Hele, hele, vodleť do Betléma dělat andělíčka nad jesličky,jo?!!"(8.7.2014)