• UncleG
  *

  "Slečna Barbora byla stvořena, aby vnášela neklid do společnosti." Ano, to je jedna z vtipných úvodních replik, v nichž se humorem ani poetikou nešetřilo. Zbytek filmu se už bohužel nese v nablblém duchu kolektivizačního optimismu, budovatelských výlevů a do očí bijícího (takzvaně umně maskovaného) psychologického podsouvání. Jako agitka otřesné, jako komedie podprůměrné. Počáteční nápaditost se velmi záhy vytrácí do nenávratna a ve chvíli, kdy dochází i špatné nápady, přijde na řadu notně ulepená komunistická fantasy-utopie s létajícím a mluvícím autobusem (kam se hrabe pes Falko z Nekonečnýho příběhu). Přece jen jsem si ale něco odnesl... Kdybych teď jako náhodou spadnul z Marsu a viděl film bez předchozích souvislostí, věděl bych ihned po Florenci 13:30, že na znárodňování není nic špatného a že blahu jednotlivce nejvíce prospěje, pokud se podřídí většině. Že když všichni táhnou za jeden provaz/autobus, pak se dílo podaří a nejlépe je svěřit se moudrým mužům u volantu. A teď promiňte, jdu vyzvracet všechnu tu červenou limonádu...(9.2.2011)

 • dr.fish
  ***

  Tento film není můj šálek kávy. Něco mu chybí, i když všechny atributy dobrého filmu by tu byly. Nějak ta šťáva tam není...60%(5.4.2012)

 • Hejtmy
  **

  Ze starších českejch filmů určitě jeden z lepších kousků. Doslova přehlídka známejch herců, občas nějaká ta mírně vtipná situace, docela svižně odsýpající děj. Je pravda že 50. léta jsou ve filmu docela cejtit, ale to je mi upřímně jedno, zvlášť když spousta filmů ze "zlatejch šedesátejch" je daleko horších... 45%(16.11.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Prosím, aby se nepovykovalo. Chci číst. Mám právo na tichou a klidnou jízdu." Z Prahy do Karlových Varů jsem se hodně najezdil, takže si vždycky rád připomenu chvíle, kdy tato dvě města ještě nespojovalo"neuvěřitelných" 36 kilometrů dálnice a šířka silnice neumožňovala poklidné vyhnutí ani dvěma motocyklům. Když o tom tak přemýšlím, tak mám taky rád tichou a klidnou jízdu, ale tu mi v současné již žádný dopravce nezaručí. V padesátých letech to bylo jiné, usměvavý řidič plnil přání na počkání a já jsem se přiměřeně bavil, když si v cestovním společenství vypovídali pokojní lidé nesmiřitelné nepřátelství.(3.11.2016)

 • Radyo
  *

  Další z rozjásaných socialistických komedií vyvolává spíše nechtěný úsměv nad triviálním námětem. Snaha o pobavení vyznívá vesměs naprázdno a snad jen pamětníci a milovníci českých filmů té doby dokáží ocenit tu kvalitu, kterou jsem ve filmu nezahlédl ani koutkem oka.(6.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace