• akisha

Tuhle pohádku nesnáším. Kulisový nemusím už tak nějak ze zásady, k tomu heroickej projev Beka, dvě otravný baby, poustevník co furt dělá problémy... Celý to 2* skóre je za patřičně démonickýho Rážova Lucifera a hlavně za Sarkafarku.(13.4.2011)

Nevím, jestli se to týká jen mě, nebo se podobná věc může vztáhnout i na jiné. Díky tomu, že jsem své čivy škádlil hrátkami s ďasem od dětství a ještě k tomu opakovaně, stal se pro mě Bekovka archetypálním nositelem selského rozumu, fotr scholastik typickým kněžourem a ten jurodivý puclík v roli anděla se mi slévá s ideálem hravého pederasta. Jo a Káča! Nadrbaný feministický babochlap, jdoucí své oběti po koulích i přes mrtvoly. Byť ,,uvědomělost" let padesátých cáká z filmu na všechny strany, jedná se o zaručenou zábavičku.(8.7.2012)

Na čerty si člověk musí dávát pozor. Kostými dávají této pohádce velké plus. Museli se s tím hodně nadřít. Jediné, co mi vadí je horší kvalita zvuku.(25.12.2011)

• - Prvním divadelním vysloužilcem Kabátem, kterého ve snímku ztvárnil Josef Bek, byl Jaroslav Průcha. Zajímavostí je, že první filmovou rolí byl tehdy desetiletého Beka syn právě Jaroslava Průchy v němém snímku Jménem jeho Veličenstva (1928). (Olík)

• - V roce 1954 byla původní divadelní hra Jana Drdy upravena i do podoby rozhlasové hry, ve které se objevila řada známých herců, z nichž někteří si zahráli o dva roky později i ve filmové podobě. Dvojí zkušenost s titulem tak získali Stanislav Neumann, František Filipovský, Jaroslav Vojta a František Smolík. (Martrix)

• - Ve filmu si spolu zahráli manželé Vladimír Ráž, který si zahrál čerta, a Alena Vránová, představitelka princezny. (M.B)