• Segrestor
  ***

  Tahle pohádka se mi nikdy nějak nelíbila. Nějak šla mimo mě. Na druhou stranu je celá vyvedená v Ladově stylu a to se mi líbí, dnes tuplem o to víc. Dnes již patří ke klenotům pokladnice českého filmu i přesto, že je to opět o tom, že drzá selka je něco jako nadčlověk.(20.12.2011)

 • 666teen
  ****

  Nejlepší je Káča. Ta by opíchala i pánský kolo, kdyby jí stálo. Chudák Martin Kabát.(28.8.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Nejoblíbenější pohádka mojí maminky. Ladu jsem měla od dětství ráda, oživlé Ladovy obrázky tvoří součást příběhu a bez toho by to nemělo takové kouzlo, jaké to má. V dětství mě nejvíc fascinovala kouzelníkova pokušení. Oživlý obrázek v knížce jsem měla za opravdové kouzlo. Lucius je pokušitel, kterému je těžko odolat a Lucifer dokáže posadit na zadek ještě několik dalších generací.(28.12.2010)

 • - Čert - doktor Solfernus (Vladimír Ráž) má při námluvách na hradě při pasu dýku SS. (Rollo_Tomasi)

 • - Mezi herečkami, které se ucházely o roli Káči (Eva Klepáčová), byla například i Dana Medřická. (Mackin)

 • - V roce 1954 byla původní divadelní hra Jana Drdy upravena i do podoby rozhlasové hry, ve které se objevila řada známých herců, z nichž někteří si zahráli o dva roky později i ve filmové podobě. Dvojí zkušenost s titulem tak získali Stanislav Neumann, František Filipovský, Jaroslav Vojta a František Smolík. (Martrix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace