Bylo tu pár zmínek o tom mariáši. Já mám dojem, že M. Kabát při ukazování zvolené barvy a oznámení stosedmy v červených má v ruce sedmu kulovou a nikoli červenou. Všiml si toho takké někdo jiný? Možná jsem se spletl. Jinak samozřejmě vynikající film.(12.7.2003)

Velmi dobrá komediální pohádka podle Drdovy divadelní hry. V podstatě je to ještě "barokní" příběh s tradičními duchovními principy dobra a zla. Postavy jsou výborně typizované (loupežník, anděl, čert nižší a vyšší, poustevník, vysloužilec atd.). Drda sice byl komunista, ale tyto principy respektoval - na rozdíl od současných tvůrců (např. Trošky), kterým to už vůbec nic neříká. Pravda, socialismem je načichlá i tato pohádka, ale i přesto ji řadím k těm nejlepším.(27.2.2008)

Věc, na kterou se vždycky rád podívám... Nemůžu jinak, plnej počet(15.10.2004)

Ňanňanááá a málá dává.... a jedém!!! Je snad lepší a čert než S.Neuman?(9.4.2005)

tuhle pohádku prostě nemám moc rád, i když obsazení a provedení postav je samozřejmě skvělé... 60%(24.12.2010)

• - Mezi herečkami, které se ucházely o roli Káči (Eva Klepáčová), byla například i Dana Medřická. (Mackin)

• - V roce 1954 byla původní divadelní hra Jana Drdy upravena i do podoby rozhlasové hry, ve které se objevila řada známých herců, z nichž někteří si zahráli o dva roky později i ve filmové podobě. Dvojí zkušenost s titulem tak získali Stanislav Neumann, František Filipovský, Jaroslav Vojta a František Smolík. (Martrix)

• - Jméno loupežníka Sarky Farky (Jaroslav Vojta) pochází z maďarštiny („szarka farka“) a znamená „stračí ocas“. Titul Otec Školastikus (František Smolík) je odvozen od pojmu „scholastika“, označujícího jednu z etap středověké filosofie pojmenovanou podle scholastické metody, kterou se tehdy řešily filosofické spory. (L_O_U_S)