Vcelku banální zápletka je tady překvapivě slušně rozvedena a "zašmodrchána". Sovák sice není možná tak dobrý Kalaš jako Hrušínský, ale s případem se potýká dobře, i díky Hanzlíkovi (ten mi trochu připadal jako Radar z MASH, taky všechno udělal ještě dříve, než mu Kalaš řekl :) ). Vyústění příběhu sice asi překvapí jen opravdové naivky, ale zase tak průhledné to od počátku není. Snímek staví (kromě hereckých výkonů) na postupném budování atmosféry a pomalém odhalování pravdy kousek po kousku, ale místy se objevuje i náznak humoru (viz Tosimem uvedená citace).(5.8.2003)

Adaptace Eduarda Fikera podle knihy "Série C-L". Slušná kriminálka s velmi dobrým hereckým obsazením.(24.4.2011)

Příjemný kriminální snímek, kterému vévodí Jiří Sovák v roli která mu sedí velmi dobře. Jeho rázný způsob jednání a vystupování z něj dělají velmi nepříjemného pro zločince, ale trochu možná i pro vlastní kolegy.(28.10.2006)

"No, tak chce jít spát jinam, a pyžamo si neveme !! V tom něco bude.." - "Správně !! Chce asi spát nahá a tomu musíme zabránit.." ;)(20.3.2016)

"Zeptejte se kohokoli, jestli je zloděj. Každý vám řekne ne. Přesto se pořád krade." Jak vidno, tato Kalašova (Sovákova) moudrost platila už v roce 1970.(28.4.2013)