Otravně namistrovaný Sovák a snadno odhadnutelný pachatel, nicméně stále solidní scénář i pochmurná atmosféra, hlavně scény s Brzobohatého rozpomínáním byly napínavé. "NA TÉHLE KOLEJI UŽ ZůSTANEME."(1.2.2015)

Skvěle zamotaná kriminálka, která určitě patří do zlatého fondu... Jediné, co film sráží, je bohužel výkon Jiřího Sováka. Hrušínský je prostě o třídu lepší Kalaš.(19.1.2008)

,,Pic kozu do vazu." Sovák v roli Kalaše není ani lepší ani horší než Hrušinský, je stejně dobrý, navíc k tomu vtipný. ,,Byl byste světový unikát! První, kdo našel otisky na spálenině." Výborná Fišerova hudba dává místy snímku správnou ponurost. Duo Sovák - Hanzlík připomíná klasické detektivní dvojice (naposledy např. Vraždy v Midsomeru), kdy mistr má nad svým učedníkem prostě navrch. Minirole Reginy Rázlové, ukradené peníze a výbuchem roztržený vagon. Svůdná a podlá K.Fialová rozehrává se svým parťákem hru, která se jim stane osudnou. Ani opakované zhlédnutí nenudí. Další z příkladů, že Češi uměli velmi dobré kriminálky. ,,Zeptejte se kohokoliv, zda je zloděj. Každý řekne, že ne. Ale krade se pořád..."(27.4.2013)

Dobrý český film se slušnou zápletkou o záhadné nehodě vlaku a uloupených nových sérií bankovek, které byly ukradeny z poštovního vozu rychlíku. Navíc se slušným obsazením. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Sovák není Hrušínský, takže jeho Kalaš musí být úplně jiný, tedy i film je úplně jiný. Zatímco Kalaš / Hrušínský působí jako poměrně temná figura s arogantním chováním a buldočí zarputolostí, Kalaš / Sovák filmem prochází s aurou hodného strýčka. Přizpůsobeno tomu bylo tempo (které ač není nijak závratné se mi zdálo subjektivně rychlejší) i celkové vyznění filmu, kde se depresivní atmosféra nasáklá reálnou krví změnila na běžnou krimi o vyloupeném vlaku. Film sám o sobě ale tak běžný není díky vysoké kvalitě všech svých částí. Jen už jaksi působí poněkud méně originálně. __ Jo a Hanzlík zas jednou jede po Kolářové.(27.1.2010)