Přesto, že v roli ikony českého kriminálního žánru majora Kalaše mám raději Rudolfa Hrušinského, i Jiří Sovák podává opravdu skvělý výkon. Samozřejmě opět precizně propracovaný detektivní příběh s nezvykle akčním nábojem exploze vlaku dávající výjimečnost tomuto napínavému filmu. Nemohu také zapomenout ani na Radoslava Brzobohatého, vždy jako postava pravého muže naší filmové scény. Prolínání vzpomínek a přítomnosti ještě více dramatizuje děj tohoto velmi zdařilého kousku.(9.1.2012)

• Blofeld

Ucházející detektivka s jedním VELKÝM problémem : mám moc rád tu knihu, které se její adaptace drží jen asi tak na prvních 10 - 20 minut. Jinak jako film to celkem ujde.(19.4.2004)

Sovák Kalaš je podle mě lepší než Hrušínský Kalaš. Atmosféra je skoro stejně ponurá a napínavá, navíc odlehčená humorem a začátečníkem Hanzlíkem. -TAK JDE SPÁT JINAM A PYŽAMO SI NEVEZME. V TOM NĚCO BUDE. -SPRÁVNĚ. CHCE ASI SPÁT NAHÁ A TOMU MUSÍME ZABRÁNIT! :-)(5.8.2002)

Krimi "Na kolejích čeká vrah" patří rozhodně k těm několika nejlepším v naší kinematografii. Propletenost případu, výbuch poštovního vozu, série bankovek CL, zkušený a trošku ironický detektiv Kalaš (Jiří Sovák), začínající kriminalista Karlíček (Jaromír Hanzlík) a pan Louskáček, patří již ke klasickým atributům této vynikající krimi, natočené před téměř čtyřiceti lety. Domnívám se, že přítomnost skutečného příběhu, propracovanost postav a logické rozplétání případu dává této krimi stálý náskok před dnešními přeefektovanými a příběhově prázdnými filmy podobného ražení.(26.12.2007)

,,Pic kozu do vazu." Sovák v roli Kalaše není ani lepší ani horší než Hrušinský, je stejně dobrý, navíc k tomu vtipný. ,,Byl byste světový unikát! První, kdo našel otisky na spálenině." Výborná Fišerova hudba dává místy snímku správnou ponurost. Duo Sovák - Hanzlík připomíná klasické detektivní dvojice (naposledy např. Vraždy v Midsomeru), kdy mistr má nad svým učedníkem prostě navrch. Minirole Reginy Rázlové, ukradené peníze a výbuchem roztržený vagon. Svůdná a podlá K.Fialová rozehrává se svým parťákem hru, která se jim stane osudnou. Ani opakované zhlédnutí nenudí. Další z příkladů, že Češi uměli velmi dobré kriminálky. ,,Zeptejte se kohokoliv, zda je zloděj. Každý řekne, že ne. Ale krade se pořád..."(27.4.2013)

• - Vůz, ve kterém se přepravují peníze, exploduje a začne se z něj kouřit, ale ve vcelku kompaktní podobě jede dál po kolejích. Při příletu mjr. Kalaše (Jiří Sovák) na místo výbuchu je však vyhozen z kolejí a navíc z větší části rozmetán. (Robbi)

• - Radoslav Brzobohatý jako por. Lenk svou roli v reálném čase celou proleží, ať už v nemocnici nebo sanitním vagóně. Normálně se pohybuje pouze při retrospektivních záběrech při výpovědi ředitele banky. (Robbi)

• - Spoiler: Jakmile Kalaš zastřelí Louskáčka nahoře na konstrukci, je jasně vidět, že Louskáček padá dolů po zádech. Na dalším záběru ovšem leží mrtvý na kolejích na břiše. (Že by byl Louskáček takový gymnasta i po smrti a těsně nad zemí se přetočil?) (Elisebah)