poster

Erotikon

Drama / Romantický / Poetický / Psychologický

Československo, 1929, 85 min

 • Kulmon
  ***

  Pokud se slavná Extase s něčím srovnává, je to právě Erotikon. Dle mého názoru vychází s lepším hodnocením nakonec Extase, i když si nejsem jist, zda je to tím, že je již zvuková. Každopádně se Erotikon nemá za co stydět, jistě by obstál i ve světové konkurenci, zejména díky objevné kameře, na které si Machatý dával tolik záležet.(18.5.2011)

 • Vojcl
  *****

  Snad největší klasika české kinematografie z dob němé éry. Příběh dokáže zaujmout i po více než osmdesáti letech od svého vzniku. Skvělé výkony herců, třeba ještě poměrně mladého Theodora Pištěka, který se jako jediný z celého ansámblu výrazně prosadil i ve zvukové době.(5.10.2011)

 • Pacco
  ****

  Nezapomenutená kapka na skle...(27.4.2006)

 • psy.cho
  ****

  Veľmi milé prekvapenie. Svojím nadčasovým dejom si myslím dokáže zaujať aj ľudí, čo nemajú v obľube staré filmy.(30.7.2012)

 • swamp
  *****

  Filmu bych dal normálně hvězdičky čtyři. Příběh o dívce Andree, která se zamiluje do světaznalého George je velmi naivní, ale na svou dobu, a to i vzhledem k erotickým scénam, velmi radikální a revoluční. Tak proč tedy hvězdiček pět. Měl jsem tu možnost vidět ho s živým hudebním doprovodem..a to ne ledajakým. Zapomenutý orchestr země snivců pražského Divadla Archa vytvořil na projekci takovou atmosféru, že by se dala krájet! :)(10.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace