Paní Brownová

• slovenský

Pani Brownová

Drama / Romantický / Historický / Životopisný

Velká Británie / Irsko / USA, 1997, 103 min

..šlechta. Zajímavá sonda do jedné krátké milostné chvilky ze života slavné vládkyně.(8.7.2009)

Scénář se vyvedl a úměrně k tomu vypadají i herecké výkony. Judi Dench (rok nato si královnu zahrála i v Zamilovaném Shakespearovi) s rolí neměla absolutně žádné problémy, ale dokonale ji zastínil pro mě do té doby vpodstatě neznámý Billy Connolly. Tento muž hraje pana Browna s takovým elánem, jako by vlastně "jen" představoval sám sebe. I díky němu jsem dal filmu čtyři hvězdičky, protože minimálně on si je zaslouží. Tím ale nechci shazovat výkony ostatních herců a také úroveň dalších složek filmu. Jako zajímavá ne až tak moc historická podívaná stojí tento snímek určitě za shlédnutí.(20.5.2003)

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Judi Dench, Masky(22.3.2004)

Těmhle filmům říkám: ušlechtilá nuda.(23.11.2009)

Kdyby Bono napsal písničku s názvem "Železná lady s ocelovým hlasem", tak na jejím přebalu by byla fotka Judi Dench s kamenným pohledem a očima, jejichž účinost je ve srovnání s kyselinou naprosto neporovnatelná. Jsou totiž ještě víc zžírající. Pozorovat její herecký výkon je bomba největší, jelikož její repliky jsou odříkány stylem: "Vládnu tady já, vy jste poddaní a režisér mi prostě do Brownový kecat nebude!". Když mluví, jediné co se v danou chvíli pohybuje, je pára linoucí se od jejích úst a mašle povlávající z královniných vlasů, čímž připomíná majestátnou skálu. Navíc studená Anglie podporuje už tak dost studenou atmosféru, ale třeba takový islanďani to ocení. Mám chuť dát 4* už jenom za bezchybnou Judy (její Oscar za Shakespeara je v porovnání s tímto výkonem výsměch), ale protože je režisér totální uspavač a nedokáže přijít s nějakou vychytávkou, dávám trojku, jen to hvízdne.(9.7.2009)