poster

Zamilovaný Shakespeare

 • USA

  Shakespeare in Love

 • Slovensko

  Zamilovaný Shakespeare

Drama / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ****

  Moc (možná až příliš?) pěkné a romantické okénko do pár týdnů života jednoho z největších velikánů světové literatury. Romantické je zde klíčové slovo - z historického hlediska je samozřejmě vše důsledně vycucáno z prstu, což nám ale rozhodně nebrání vychutnat si poesii shakespearovského jazyka, vtipný scénář a v neposlední řadě i rozkošnou Gwyneth Paltrow v dvojroli Violy/Mr. Kenta. Stejně jako Luhrmanova verze Romea a Julie může Shakespeare in Love sloužit jako brána k dílu velkého Dramatika pro ty, co u něj ve školních lavicích usínali. 70%(16.4.2015)

 • Galadriel
  *****

  Moc dobrý film po všech stránkách. Zase jednou se akademie nespletla a rozdala Oscary těm správným tvůrcům.(23.9.2004)

 • castor
  ****

  Výborně napsaný příběh z pera zlínského rodáka Tomáše Strausslera, v nelibé době válečné synka židovského lékaře, který dnes coby Sir Tom Stoppard patří mezi nejuznávanější dramatiky (mj. i scénář k bizarnímu filmu Terryho Gilliama Brazil nebo ke Spielbergově dramatu Říše slunce - nyní spolupracuje na nové verzi Robina Hooda Ridleyho Scotta).(7.12.2005)

 • balone
  ****

  Shakespeare je žena? Ne, moment, to nebyla ta správná myšlenka filmu. Tak jak to jen bylo vlastně? Film bych přiřadil k těm náctiletým komediím, jako 10 důvodů proč tě nenávidím a Taková normalní holka... No, akorát zde se to odehrává v mnohem jinačí době, v době, která je symtičtější i těm starším, i když vlastně o žádné reálie vůbec nejde, Shakespeare jenom prožívá své díla ve svém životě... Asi bych hlavně doporučil studentům na střední škole, když mají anglickou literatůru. 75 %(8.6.2011)

 • Boss321
  ****

  Vynikající romantický snímek popisující vznik nejslavnějšího dramatu o nešťastné lásce Romea a Julie. Joseph Fiennes zde předvádí zatím životní výkon, skvělý Geoffrey Rush a mluvit o hereckém výkonu Gwyneth Paltrow je zcela zbytečné, Oscar za ženský výkon je v naprosto správných rukou. Johnu Maddenovi se za směšných 25 miliónů dolarů (na dnešní poměry) podařilo natočit opravdu velkolepé dílo a i páni z Akademie to evidentně pocholi, 7 Oscarů udělených (o tom jestli byly nebo nebyly zasloužené ať si udělá každý obrázek sám) a dalších 6 nominací hovoří za vše.(27.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace