poster

Zamilovaný Shakespeare

 • USA

  Shakespeare in Love

 • Slovensko

  Zamilovaný Shakespeare

Drama / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  **

  Bez lásky psáti nejde, to vám řekne každý Shakespeare. Pojďme se ostatně podívat, kterak v poblouznění smyslů a za úsměvných okolností sepsal smutný osud Romea a Julie. Abys to měl, současný diváku, jednodušší, rozmístíme ti do příběhu pár věcí, které znáš a jež bys v alžbětinské době nečekal. To ti jistě přijde úsměvné, až uvidíš Shakespeara pít z kýčovitého hrnečku a zpovídat se u psychoanalytika. Ale co to, ono to vlastně není zasazeno do současnosti, ono je to zasazeno do světa současných filmů ze současnosti. Čas od času zažiješ veselou příhodu, v níž poznáš kousíček z nějaké hry, kterou Mistr dosud nenapsal. Občas necháme někoho pronést repliku z jeho budoucího pera. To je legrace, on nic nevytvořil - jen vše opsal ze života a od kolegů a chytře to poskládal... Ale dosti tlachů, jde o Romea a o Julii a o Williama a o Violu a o emancipaci a o lásku, a všechno se to proplétlá a prolíná a jde to hlavně o to, aby to bylo co nejpropletenější a už jste nevěděli, jestli Vilda hraje Romea nebo žije Romea nebo je to Viola, která je Romeo a Julie a Viola a Kent, ale hlavně jde o lásku a použití všemožných propriet Shakespearových her (spíše komedií): záměn osob, pohlaví a vůbec všeho, co Mistra vůbec neodlišuje od jiných tvůrců jeho doby. Řada historických reálií ze spíše lehounce úsměvné, než vyloženě veselé a vtipné taškařice, inteligentní film nedělá. Cukříček, jemuž náznak pikantnosti dodává pouze Judi Dench. Silné **.(17.5.2010)

 • ripo
  *****

  Je to starobou, či úbytkom testosterónu? Je to o tom, že sme všetci zažili úprimnú a prvú lásku? Alebo tým, že Shakespeare bol génius? Že John Madden nakrútil úžasný film? Že pri pohľade na Gwyneth Paltrow som zmäkol ako huspenina? Všetko .... dokopy.... Nádherný zážitok! 5*****(7.2.2016)

 • mandes
  ***

  rozpocet:$25 million trzby: $289,317,794 celosvetovo(29.10.2006)

 • Boss321
  ****

  Vynikající romantický snímek popisující vznik nejslavnějšího dramatu o nešťastné lásce Romea a Julie. Joseph Fiennes zde předvádí zatím životní výkon, skvělý Geoffrey Rush a mluvit o hereckém výkonu Gwyneth Paltrow je zcela zbytečné, Oscar za ženský výkon je v naprosto správných rukou. Johnu Maddenovi se za směšných 25 miliónů dolarů (na dnešní poměry) podařilo natočit opravdu velkolepé dílo a i páni z Akademie to evidentně pocholi, 7 Oscarů udělených (o tom jestli byly nebo nebyly zasloužené ať si udělá každý obrázek sám) a dalších 6 nominací hovoří za vše.(27.11.2007)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velkolepě pojatý mix filmu a divadla v docela vtipném a ke konci i dojímavém snímku. Příběh o lásce mladého Shakespeara jako inspirace pro napsání Romea a Julie. Jen ten rozjezd byl trochu utahaný, avšak závěr byl strhující. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6327-zamilovany-shakespeare-shakespeare-in-love/videa/(26.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace