Vzkaz v láhvi

Message in a Bottle

Správa vo fľaši

Drama / Romantický

USA, 1999, 126 min

Romantika jako vystřižená z červené knihovny. Robin Wright platí za jednu z nejhezčích ženských pod sluncem, nicméně ani tento fakt neposune tuhle nešťastnou osudovou romanci někam dál. Tenhle film je určený spíše ženskému publiku.(25.11.2013)

Už to tak vypadá, že valná většina si spletla snímek resp. žánr a mnohem raději by K. Costnera? viděla coby pijana v místní útulné přístavní hospůdce, děj zasadila do doby prohibice, Sev. Karolínu zaměnila za Kubu (Chicago je o.k. :-) a loď místo romantických vyjížděk využila k pašovaní (bílého) rumu. Neříkám, že je to špatná představa resp. alternativa (právě naopak) a dokonce si dovedu představit i konkrétní ústřední herecké obsazení Bogart-Bacall, (Newmana bych klidně ponechal), nicméně tohle je přece jenom poněkud odlišnější příběh. Nejsem (jemně řečeno) velkým příznivcem žánru romantický snímek, nicméně „civilní“ romantiku nikdy (jednou za čas) neodmítnu. Zvlášť, když tahá eso z rukávu v podobě (ne)stárnoucího P. Newmana (dokazujícího, že není malých rolí) a pro krásně bezelstný úsměv Robin Wright mám slabost již nějaký ten Pa (přesněji řečeno od doby, kdy se dostala mezi S. Penna a G. Oldmana. Palec nahoru za odvážně (žánrově) netradiční závěr, který, jak vidno, působí na místní, jak červený hadr na býka. Nicméně (i) to je „život“, takové věci se jednoduše také stávají a pokud se náhodou s tímto vysvětlením nespokojíte, nabízím jiné. Možná chtěl L. Mandoki pouze rozšířit kolonku žánr (o) mysteriózní. Who knows :-) P.s. „vzkaz bez lahve“ to uživ. nascendi: dovolenkující Slovák na břehu Černého moře (možná) NE, zato rodilý Pražák pod Štvanickým mostem, byť se Dunaj (pokud mě má chatrná paměť neklame) do Vltavy nevlévá, (možná) ANO. Svět je „malej a zázraky se občas dějou“. (Nejen) nostalgických 75%(8.8.2012)

Velmi pěkný film o hledání lásky , o citech , které přetrvají věky. Kevin Costner v jedné ze svých nejlepších rolí , Robin Wright tradičně výborná a nádherná postava otce v podání Paula Newmana. Jak proboha přišla Jeanne na to , že je to romantická komedie? V knize to všechno bylo trochu jinak a přemýšlím , jestli by nebylo lepší to ve filmu neměnit.(21.4.2005)

"Našla som čo mnohí hľadajú, ale iba máloktorí nájdu..." Robin Wright je veľmi sympatická herečka, rovnako ako sympaticky na ženy pôsobí K. Costner. Keď takto sympatickú dvojku ešte podporí legenda akou je P. Newman, jednoducho romantika-neromantika, chcem to vidieť. Úvod pôsobí trochu sladko, ale potom je to pekný príbeh. P. Newman nebol iba do počtu, jeho rola sa mi páčila a bol vtipný. Najviac ma pobavil otázkou na Robin, či je z Playboya...No a Robin dala taký krásny, úprimný úsmev, že dodnes ľutujem, že táto sympatická herečka neprerazila výraznejšie. Vo vedľajších úlohách ju vidno často, ale tých hlavných je fakt málo. Videné so slovenským dabingom, ktorý na počudovanie nebol vôbec zlý. Hlas sedel Robin perfektne. 80%.(26.12.2014)

Hezký romantický film dokáže plně uspokojit každého, kdo touží po dojemném zamilovaném příběhu s dobrými herci. Takový lepší průměr, který nemůže zklamat, ale také ani nadchnout.(23.4.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse (Dlee)