Vzkaz v láhvi

Message in a Bottle

Správa vo fľaši

Drama / Romantický

USA, 1999, 126 min

Zprvu to vypadá jako klasiká romantická komedie, jenomže tím samotným závěrem se to celé otočí do jasného dramatu. Právě proto se mi Vzkaz v láhvi velmi líbil, přijde totiž něco, co divák nečeká. Jasnou jedničkou byl pro mě Paul Newman, který je jako víno - ve stáří ještě lepší než v mládí.(8.1.2006)

Kevin Costner podle mého názoru zakotvil tam, kam už hodně dlouho patří a rozhodující mírou vytváří výsledný dojem tohoto filmu. Samo o sobě se tu nejedná o romantiku špatnou, věřím, že by asi každého v různým způsobem specifické situaci alespoň trochu "dostala". Úplně mimo však už pochopitelně směřuje ustřelený konec, o němž jsem si nejprve myslel, že je to nějaká noční můra některé z postav. Z filmu tak pro citově nezainteresovaného diváka zbyde pouze správně dědkovský svéhlavý Newman ve svém kdovíkolikátém dechu.(6.4.2005)

Kevin Costner zřejmě po svém fatálním fiasku v podobě podivné sci-fi Postman – Posel budoucnosti (ale snažil se) přišel na to, že je třeba přibrzdit, přispěchat s pokorou a vrátit se na půdu žánru, který mu sedí lépe a kde ho zejména fanynky vidí nejraději. Milostná romance, která těží z předlohy Nicholase Sparkse (poprvé na scéně), na žánr nadprůměrné kamery (Caleb Deschanel) a romantického skladatele Gabriela Yareda. Přidejme Paula Newmana v roli otce a na kvalitu je zaděláno. Na hranici tří a čtyř hvězd..(6.3.2015)

• Kryton

Jak by řekl Rimmer : "Příšerně ubulená limonáda , u které se oprudila moje ctěná zadnice"(6.4.2008)

"Na to, že nemáme rande nám to jde docela dobře.." ;)(21.5.2014)