Když muž miluje ženu

• USA When a Man Loves a Woman (více)
Ukázka z filmu

Když se jednoho dne vrátí Mike domů, musí se postarat o děti, protože jeho žena Alice není doma. Přijde pozdě v noci a je hodně opilá. Stěžuje si, že je toho na ni moc. Mike ji uklidní a rozhodne se, že si udělají dovolenou v horách. Tam je Alice každý večer opilá, a nejinak je tomu po návratu domů. Jednoho dne to s pitím přežene a skončí v nemocnici. Slíbí Mikeovi, že se půjde léčit a prosí ho, aby ji neopouštěl. Mike se snaží zvládnout svou práci, domácnost i výchovu dětí. Když se žena vrátí z léčení, chovají se sice k sobě s Mikem vlídně, ale nedokáží překonat podivný ostych. Alici navíc vadí Mikeova až příliš úzkostlivá péče. Při návštěvě rodinného poradce vyjde najevo, že jejich vztah je hluboce narušený. Situace v rodině se zhoršuje a tak se manželé na čas rozhodnou žít odděleně... (TV Nova)

Ukázka z filmu

klukluka

Těch hlubokých, vlhkých, chápavých pohledů tady bylo na můj vkus too much. Ale jsem teď rád za tenhle žánr. Nebýt nastalé situace, asi bych tomu ještě jednu pecku sebral. Takhle bych ji naopak ještě přidal. Ale to už by mi přišlo opravdu trochu moc. Heppáč mě potěšil, je to vzpruha, ale jestli by do toho Alice v reálu mohla znovu nespadnout, o tom dost pochybuju. Pak mi tu taky chyběli přátelé příbuzní. Představa, že by na všechno měli být pořád sami, mi přijde zcestná. Ani Ameriku, ve které jsem tedy nikdy nebyl, nepodezírám z toho, že by tady lidi žili tak samotářsky. ()

Dale

Veľmi nudný film, ktorý ak mal o niečom vypovedať, tak sa mu to vôbec nepodarilo. Meg Ryan zrejme veľmi alkohol nepije, lebo jej výkon bol nevieryhodný a Garcia bol nevýrazný. Najlepší výkon tu podala malá Tina Majorino. Ani mená známych hercov z toho nemohli urobiť viac ako priemerný film, ktorý vyzerá ako by bol televízny. ()

Skuby47

Dějově jednoduchý příběh v úrovni romantické telenovely na obehrané téma alkoholismu. V souvislosti s ním se mi vybavily naše filmy, zaobírající se stejnou problematikou: Ikarův pád, Tažní ptáci a Dobří holubi se vracejí. Srovnání se vyhnu, protože to bych srovnávala nesrovnatelné. Neodpustím si ale výsledek hodnocení, který u mne v tomto případě vychází 100 procentně ve prospěch naší televizní tvorby a to jak herecky, tak i dramaticky. To je potěšující konstatování. V tomto hvězdně obsazeném filmu se hodně polemizuje a hrají tam věrohodně snad jen ty dvě malé holky. Průměrný, ale docela příjemný film, obzvláště po ránu. ()

Gilmour93

Jak to bylo, když Bart volal do baru Vočkovi? „Je tam, prosím vás, nějaký Al, příjmením Koholik..?“ Je to prosté. On miluje ženu, ona miluje flašku, s drobnými peripetiemi nakonec vše vyřeší a zlo závislosti odjede antabusem. Je vždycky dobré, když film vyvolá nějaké emoce, ať už jsou jakékoliv a mě třeba neskutečně rozčilovala postava Meg Ryan, která v přítomnosti dětí chlemtá jak duha z Divotvorného hrnce, chová se neskutečně sobecky a přitom všem obviňuje svého manžela A.Garciu, který by měl obdržet Nobelovu cenu za toleranci a při jehož zamilovaném pohledu počnou jabloně pučit i uprostřed tuhé zimy. Vím, měla to ve scénáři, ale k čemu to bylo, když vše stejně popřelo společné sypání si popele na hlavu v samotném konci. Krom přemrštěné stopáže mně tak nejvíc kazilo dojem právě to všudypřítomné klišé a jak se praví v jedné reklamě, to pak dále (v hollywoodské produkci) destilujeme. A destilujeme. A destilujeme. A destilujeme.. Apropo, na devítileté dítě neuvěřitelně přirozený herecký výkon od T.Majorino v roli Greenovic starší dcery - místy předčila i svoji hodně přeceňovanou filmovou maminku.. ()

petaspur

Když Michael miluje svou ženu Alici, tak asi něco není v pořádku. Alice se totiž raději než se svým manželem a dětmi mazlí s láhví alkoholu. Když však muž miluje svou ženu, tak se v době jejího léčení postará o děti i domácnost. Když se pak za odměnu dozví, že své manželce nedává životní prostor, čímž vlastně způsobil její náklonnost k chlastu, tak zahanbeně odchází. Je jisté, že se zase vrátí, protože ji miluje, ale mne již v době vysílání tohoto velkoláskového nesmyslu před obrazovkou nikdo nenajde. ()

• Mae Whitman v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Natáčení probíhalo od 17. května do 8. srpna 1993 v Los Angeles, San Francisku (USA) a také v Mexiku. (ČSFD)