Pád říše římské

Pád rímskej ríše

Drama / Historický

USA, 1964, 188 min

• Tommassi3

"Přestože jsem byl otrok, nejsem zvyklý na bolest.. Přestože jsem filozof, jsem slabý.." Zoufalé Mannovo mistrovství v hodu hollywoodským sandálem..(11.7.2016)

Po většinu své, trochu dlouhé, stopáže, je tento film dobrý. Krásná Sophia Loren, výborná hudba a vcelku slušné herecké výkony. Jednu chvíli jsem uvažoval i o maximálním hodnocení. Jenže ten konec mi přišel tak natahovaný, že mě to znudilo. Takže za mě jen velmi slušné 4 * s tím, že kdyby se to zkrátilo o nějakých 20 minut, vůbec nic by se nestalo a já bych mohl jít na maximum.(2.6.2009)

• Brouk

Úžasná výprava, ale děj? Dialogy? Hm... No, já nevím, ale nebýt té výpravy uzívám se k smrti(7.12.2007)

Slušne povedané "inšpirácia" pre GLADIÁTORA. Pompézna výprava, krásne zábery, niekoľko dychberúcich akcií... Rímska ríša zanikala dlho a aj film je pomerne vleklý žijúci z posadnutosti samím sebou. Napriek tomu, že je to pomalé a že Sophia Loren vypúšťa z úst len samé patetické preslovy, vidieť v tom kusisko dobrej filmarčiny. A na tú dobu je to fakt neuveriteľná pastva pre oči...(10.3.2008)

Zvrhlý samolibý zaslepený císař vede svou mocnou Říši, kterou jeho otcové budovali tak těžce a vizionářsky, k jisté zkáze, ta ale bude trvat ještě mnoho dlouhých staletí.!!! Toto velkolepé zpracování ukazuje, jak vše mohlo být...(4.6.2012)

• - Pro film byla rekonstruována největší filmová stavba - starověké Forum. Měřilo 1312 x 754 stop. (Sinecod)

• - Sophia Loren dostala za film 1 000 000 dolarů, což byl v té době druhý nejvyšší ženský honorář za jediný film. První v té době měla Elizabeth Taylor. (viperblade)

• - Alec Guinness prohlásil, že nikdy neviděl z filmu více než 20 minut. (viperblade)