Pád říše římské

Pád rímskej ríše

Drama / Historický

USA, 1964, 188 min

• Marek1991

Z tohto historického filmu som mal zmiešané pocity. Na jednej strane sú tam skvelé veci ako kostýmy, hudba, kulisy, ale na tej druhej tie dialógy, dej to u mňa zrážajú na nejakých 40%. Film sa dá vydržať, ale ozaj pôsobí únavne.(28.5.2012)

65%(14.4.2010)

Zvrhlý samolibý zaslepený císař vede svou mocnou Říši, kterou jeho otcové budovali tak těžce a vizionářsky, k jisté zkáze, ta ale bude trvat ještě mnoho dlouhých staletí.!!! Toto velkolepé zpracování ukazuje, jak vše mohlo být...(4.6.2012)

Velkofilm se vším všudy, tedy s ohromnými davovými scénami (pohřeb Marca Aurelia), dokonale velkorysými kulisami (z repliky Říma, která vznikla v Madridu, spadne nejedna čelist ještě dnes), strhující akcí (honička vozatajů natočená ve stylu honičky automobilové, závěrečný souboj muže proti muži), Tiomkinovou velehudbou a k tomu všemu ještě s perfektními herci a jejich sice divadelními, ale o to působivějšími mono a dialogy. Setkání se smrtí, jaké předvedl Alec Guiness, je nezapomenutelné stejně jako dravý a nevypočitatelný Commodus Christophera Plummera, ovšem nejlepší scénu má podle mě na kontě James "Timonides" Mason vyjednávající v doupěti barbarů. Při té jsem ani nedýchal.(5.1.2014)

Medvěd, který se zavrtěl ze svého zimního lenošení, líně pootevřel jedno oko, odfrkl si a podřimoval dál.(14.7.2008)