poster

Život je krásný

 • Itálie

  Vita è bella, La

 • slovenský

  Život je krásny

 • anglický

  Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $57,563,264Tržby Celosvetovo $229,163,264║ Benigni majstrovsky naservíroval silné dielko, plné citov, emócii, radosti a melodramatu z veľkou hĺbkou. /95%/(18.5.2005)

 • Kaka
  ****

  Podmanivá výtvarná stylizace, typicky evropsky laděné exteriéry, příjemné herecké osazenstvo, výrazná hudební složka - toto všechno je jedním slovem skvělé. Co se obsahové stránky týče, tak tam už si Benigni tak jistý není. Přesto jeden z klenotů filmové Evropy.(25.3.2005)

 • Falko
  *****

  Roberto Benigni - (Guido Orefice) +++ Nicoletta Braschi - (Dora) +++ Giorgio Cantarini - (Giosué Orefice) +++ Giustino Durano - (Eliseo Orefice) +++ Horst Buchholz - (doktor Lessing) +++ Hudba: Nicola Piovani +++(25.7.2007)

 • hellstruck
  ***

  A jaké máte vlastně politické názory?-(na děti:)Benito,Adolfe,nechte toho!.. Co jste říkal?-No ale nic. Velice nápaditý a originální, přestože naprosto nereálný a naivní pohled na hrůzy druhé světové války. Italský humor mi není příliš blízký, i když tady se alespoň na začátku našly opravdu výborné a vtipné scény. Hlavní postava mi však svým přehnaným optimismem a energií byla prostě nesympatická a celkově mi Guido připadal křečovitý. S příchodem do tábora film začal mít sice zajímavější příběh, ale celkově to bylo takové málo uvěřitelné, i když sympatické.. Jde z toho sice taková pozitivní nálada, ale raději dávám přednost dramatičtějším filmům.(20.7.2012)

 • gudaulin
  ****

  Navýsost nerealistický, ale příjemně sentimentální, hluboce lidský snímek o dětství prožívaném v nelidsky kruté době. Scénář je chytře postaven na vzpomínkách malého chlapce. Jak známo, má lidský mozek jedinečnou léčebnou schopnost odfiltrovat z naší paměti to nepříjemné, takže i takto zidealizovaná podoba minulosti je přijatelná a má své opodstatnění.Díky tomu je možné i živoření Židů v koncentráku podat jako hrabalovsky pábitelskou hru a snít spolu s hlavním hrdinou. Celkový dojem 85 %. Benigni se překonal jako herec, scénárista i režisér.(14.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace