poster

Život je krásný

 • Itálie

  Vita è bella, La

 • slovenský

  Život je krásny

 • anglický

  Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ****

  Ano, je to roztomilý film, ale daly by se na něm najít i nějaké mušky. Roberto Benigni jako tvůrce i hlavní představitel obstál a dočkal se i ocenění Oscarem. Film je směskou dramatu, romantiky a komedie, naštěstí poměrně dobře namíchanou a vyváženou.(23.4.2003)

 • viperblade
  *****

  Je zvláštní, že zrovna film s názvem Život je krásný nám po většinu času ukazuje pravý opak. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se mohl smát, když se jedná o takové věci, jako jsou koncentrační tábory, ale Roberto Benigni mě vyvedl z omylu a ukázal mi, že i na tom nejvíce nelidském, nejhnusnějším a nejodpornějším místě lze najít útěchu v podobě smíchu a hravosti. Při konci jsem opravdu zadržoval slzy, což se mi už dlouho nestalo… Ne život, ale tenhle film je krásný. Gratuluji Robertovi k zasloužené výhře Oscara.(13.7.2010)

 • Cherish
  ***

  Hm, tak to nevyšlo. Podle komentářů a hodnocení jsem čekala něco velkého, krásného a dojemného, ale já to v tomto snímku prostě nedokázala najít. Příběh si mě nedokázal získat a už vůbec ne dojmout. Navíc Roberto Benigni byl tak strašně otravný, že mi lezl na nervy. Třeba příště.(22.10.2012)

 • gudaulin
  ****

  Navýsost nerealistický, ale příjemně sentimentální, hluboce lidský snímek o dětství prožívaném v nelidsky kruté době. Scénář je chytře postaven na vzpomínkách malého chlapce. Jak známo, má lidský mozek jedinečnou léčebnou schopnost odfiltrovat z naší paměti to nepříjemné, takže i takto zidealizovaná podoba minulosti je přijatelná a má své opodstatnění.Díky tomu je možné i živoření Židů v koncentráku podat jako hrabalovsky pábitelskou hru a snít spolu s hlavním hrdinou. Celkový dojem 85 %. Benigni se překonal jako herec, scénárista i režisér.(14.7.2008)

 • Kaka
  ****

  Podmanivá výtvarná stylizace, typicky evropsky laděné exteriéry, příjemné herecké osazenstvo, výrazná hudební složka - toto všechno je jedním slovem skvělé. Co se obsahové stránky týče, tak tam už si Benigni tak jistý není. Přesto jeden z klenotů filmové Evropy.(25.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace