Život je krásný

Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

• dobytek

U filmu jsem se sice několikrát zasmál, ale jinak je to příšerná srdcervoucí sračka, která mně ovšem nic neřiká. Film se akorát snaží hrát za každou cenu divákům na city a to na mě neplatí.(15.11.2006)

Roberto Bengini jakožto scenárista, režisér a herec v hlavní roli stvořil vskutku zajímavý, emocionálně silný a do jisté míry i originální snímek, představující holocaust trochu jinak, než bychom čekali - humorně. V první polovině navodí příjemnou atmosféru pomocí roztomilého dvoření, vtipných situací a promyšleného scénáře, ale v druhé části už mají všechny vtípky dosti smutný, až srdceryvný podtext, neboť víme, že celá "hra" o tank je jen na oko pro dítě a ve skutečnosti jsou tam všichni proto, aby zemřeli. Díky tomuto kontrastu se tak trochu jedná o film, u kterého se nejspíš nebudete smát, třebaže vám přijde hodně vtipný a jindy zase nebudete brečet, i když vám přijde neskutečně smutný... Ačkoliv zrovna na mě nezapůsobil úplně na 100%, oscary považuji za zasloužené a mohu každému vřele doporučit. 9/10(25.3.2008)

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Tak drsný a krásný snímek už nechci asi vidět, moje city by to asi nezvládly. Film, který mnou otřásl nejvíce ze všech, co jsem viděl. Trailer: http://www.csfd.cz/film/642-zivot-je-krasny-vita-and-232-bella-la/videa/(15.12.2008)

Krásný a smutný film, kterému lze skutečně máloco vytknout. Možná snad jen opakující se scény, ve kterých Benigni vysvětluje, jak se všichni ohromně něčemu nasmáli, ale to je v podstatě drobnost. Snímek jsem viděl dvakrát a rád se na něj někdy podívám znovu.(21.11.2004)

Hm, tak to nevyšlo. Podle komentářů a hodnocení jsem čekala něco velkého, krásného a dojemného, ale já to v tomto snímku prostě nedokázala najít. Příběh si mě nedokázal získat a už vůbec ne dojmout. Navíc Roberto Benigni byl tak strašně otravný, že mi lezl na nervy. Třeba příště.(22.10.2012)

• - Číslo uniformy Roberta Benigniho ve vězení je stejné jako měl Charlie Chaplin ve filmu Diktátor. (Kulmon)

• - Tank, který se objevil v závěru filmu, je americký Sherman M4. (Listeroman)

• - V čase 1:32:48 Guido (Roberto Benigni) obsluhuje německé důstojníky na večírku, přičemž hraje hudba ze starého gramofonu. Když deska dohraje, Guido pustí novou z italské opery. Gramofon pootočí směrem na tu část koncentračního tábora, kde se nachází jeho žena. Následuje scéna, kde kamera ukazuje na Guidovu manželku, která melodii poznala. Při detailním záběru, když kamera zachytává Doru (Nicoletta Braschi), lze vidět kameru spolu s kabelem. (chleba24)