Život je krásný

Life Is Beautiful

Komedie / Romantický / Drama / Válečný

Itálie, 1997, 116 min

• paascha

Benigni se mi touto rolí definitivně zhnusil, tak nechutnou opičí pitvornost jsem ještě neviděl(4.2.2008)

Podmanivá výtvarná stylizace, typicky evropsky laděné exteriéry, příjemné herecké osazenstvo, výrazná hudební složka - toto všechno je jedním slovem skvělé. Co se obsahové stránky týče, tak tam už si Benigni tak jistý není. Přesto jeden z klenotů filmové Evropy.(25.3.2005)

Krásny film ktorý ma zasiahol presne tam kde mal, vtipný a smutný zároveň.(16.12.2008)

První polovina, kdy se to snaží působit převážně jako komedie, mi moc nesedla, navíc super aktivní postava Benginiho mi přišla značně otravná, ovšem druhá polovina je fakt skvělá.(28.11.2003)

Důkaz, že humor snad nemá žádné hranice. Umíte si snad představit vtipný Schindlerův seznam? Roberto Benigni to dokázal a celému světu předvedl, že život prostě JE krásný, i když zrovna není. 90% Zajímavé komentáře: Tosim, Radek99, MManual (eh?) Hydr0gen, TotalFilm(10.12.2005)