Aliho jsem viděl poprvé asi před čtyřmi roky, kdy jsem se snažil nakoukat právě objeveného Manna. Bohužel jsem si sehnal italskou verzi a film mi znechutilo i neustálé přečasovávání titulků. Po časem jsem se k Alimu vrátil a udělal jsem dobře. Film totiž patří mezi to nejlepší, co jsem zatím od Manna viděl. Nebojím se říct, že jsem u filmu prostě slintal blahem, sušil oči a třásl se husí kůží. Každý záběr je promakaný, každé slovo přesně načasované, všechno do sebe zapadá. Mann mě zkrátka opět přesvědčil o své genialitě. HUDBA: Vím už dlouho, že co se týče hudby, nemá Michael konkurenci. U Aliho to platí obzvlášť - hudba se tu stává nositelem příběhu, emocí i působení na diváka. Nejlépe to vynikne u soubojů, hudba vyjádří podvědomý triumf, ponížení, strach, bolest i lásku. Perfektně vybrané písně černošských interpretů jsou skvěle doplněny originální hudbou Lisy Gerrard a Pietera Bourkeho. Lisa v několika písních předvádí vskutku něco neuvěřitelného a potvrzuje tak svou nepopiratelnou pozici v mém srdci. Více to však vynikne na prakticky nesehnatelném soundtracku (ne na OST, kde je pouze See the Sun).(15.9.2011)

Hudba, duše filmu. Takže nejen PTA, nýbrž i Michael Mann je schopný, protkat líbivým soundtrackem více než polovinu stopáže jeho režijního majstrštyku! Filmy se dají i poslouchat - v tomhle koncertu navíc exceluje Will Smith ve své životní roli a je tu tolik vymazlených bitek z ringu, že často zapomenete dýchat. Chybělo mi víc Foxxe a možná hlubší sondování Aliho myšlenkových pochodů. Sympaticky netradiční bio!(20.7.2015)

Oscar 2 nominace: Herec HR - Will Smith, Herec VR - Jon Voight(19.3.2004)

• Visáč

Tento film absolútne postráda náboj a energiu. Keď si pozriete dokumenty o Alim, tak zistíte, že archívne zábery, či už z ringu alebo mimo neho, sú doslova elektrizujúce. Nič z toho však v Mannovom filme nie je. A pritom herecky je to fajn. Sorry, ale tohle je hollywoodska pásová výroba, ktorá ma nikdy nebude baviť.(30.1.2013)

• Chrustyn

Pro mě nejslabší Mannův film. Je sice pravda, že Smith hraje opravdu skvěle ale celý film neutáhne a i když je film o boxerské legendě moc boxu si zde neužijete. Spíše doporučuju Zuřícího býka nebo Million dollar baby.(1.1.2007)