"Nejmenuju se Cassius Clay, to je otrocký jméno a já jsem svobodnej! Jsem Muhammad Ali!"(7.7.2010)

Brilantně převedený životní příběh Muhamada Aliho, který se soustřeďuje jen na to důležité v jeho životě. Což je zároveň i jediný výraznější zápor, jelikož v těch cca 150 minutách zůstane spousta zajímavých věcí pouze naznačena.(26.4.2005)

Mann se svázal okovy životopisného filmu, ze kterého na nás ale po celou dobu pomrkává jeden hulvátský rváč z italské čtvrti. Zatímco formálně je opět Mann sympaticky svůj (kamera, hudba), v dialozích a tempu mu chybí Scorseseho výbušnost a doba se odráží docela matně. Tematicky si toho film naložil opravdu hodně (osobní výpověď, sportovní drama, agitace za rasovou snášenlivost), aby nakonec nevyřešil nic ani na dvouapůlhodinové ploše. Krutě promarněná šance.(29.2.2008)

Mann má skrátka cit pre atmosféru, pre napätie. Pár scénami dokáže vykresliť človeka a hudobný doprovod dodá emócie. Prekvapivo ide predovšetkým o športový film (žiadne rumádzganie v štýle DRUHEJ ŠANCE) na súbojoch, resp. očakávaní súbojov stojí celý film. Aj napriek toľkým legendárnym ringovým filmom sú súboje natočené originálne... A napriek tomu ide o niečo iné ako o súboje...(1.3.2011)

Uznávaný Michael Mann patří mezi malý okruh režisérů, kteří mě doposud nezklamali. Pokud se podvolíte jeho (překvapivě) velmi pozvolnému tempu, které však vyživuje dokonalou kamerou, zvukem a hudebním doprovodem, čeká vás minimálně nadprůměrný zážitek. Mann nám představuje další z osudů vyprávěných mezi provazy, opět si dokonale hraje s formou, piluje atmosféru. Současná hollywoodská ikona Will Smith dokáže v divákovi vzbudit zájem, soucit, postupně jej pečlivě provede životní poutí minimálně kontroverzní sportovce. Ale jak říkám, 152 minut může už pro někoho oprávněně představovat neúnosné sousto!!(13.6.2007)