V jádru to rozhodně není špatný film, ale! Jeho zbytečně nastavovaná délka (ve filmu snad zazní celý soundtrack v plné podobě) pro mě byla neúnosná! I přes vynikající herecké výkony, skvělé boxerské zápasy a příběh musím dát pouhé tři hvězdičky..:((28.12.2005)

Tak tohle me trochu zklamalo. Je to sice neco jineho nez Rocky nebo Zurici byk, ale neni to ono. Herci jsou fakt vyborny, Smith toho oskara mel dostat, Jon Voight byl taky dobrej a hodne slusnej byl i Jamie Foxx, jehoz proplesatelej Bundini nemel chybu. Film se docela verne drzi tech nejdulezitejsich veci v Aliho zivote, coz je dobre, ale je vam dopredu jasny, jak kerej zapas dopadne. Navic tech zapasu tu neni tolik. Ty co tu sou, jsou natoceny docela dobre (zabery kamery skrz ruce jsou skvely), ale prisly mi malo drsny. No a kdyz se nebojuje tak se dejou dve veci. Bud Ali pobiha a machruje, coz je aspon vtipny a nebo se resi veci jako rasismus nebo Aliho obvineni a ty sou desne nudny. Celej film je strasne roztahanej a chybi mu tempo (i ty zapasy by mohli bejt sviznejsi). Povedla se hudba, ta film hezky doplnuje a diky ni to neni tak strasne nudny. Kdyz nepocitam zapasy, tak je to takove bez napeti, skoro jako by to byl dokument o Alim. Kdyby film mel hodinu a pul, pak bych dal mozna vyssi hodnoceni, ale takle nemuzu, protoze jsem se fakt dost nudil a to jsem nevidel Director's cut.(13.11.2005)

do dnešního dne jsem měla dva boxerské hrdiny - Mickey O´Neila a Butche Coolidge.. teď k nim přibyl i Cassius Clay:)(23.2.2007)

Není žádným překvapením, že Mannů boxerský film je opět více o lidech, resp. o člověku, než o boxu, Aliho postava se za ty monstrózní 2,5 hodiny pěkně vyprofiluje, takže pocit biografického zadostiučinění nemůže být jinak, než úplný. Vlažné tempo a slabší důraz na celkovou gradaci však u sportovního filmu nelze omluvit režisérovým "stylem", Mann, byť odvádí skvělou práci, na svůj přístup poměrně doplácí a zážitek z jeho filmu se nemůže rovnat vypravěčské slasti Zuřícího býka, emocionální náloži Těžké váhy, ba dokonce ani civilnímu Rockymu. Přesto za pár poctivých zápasů a kvalitně zpracované téma se nakonec přikloním k těsným 4*. 7/10(15.8.2009)

rozpočet : $107 million tržby celosvetovo : $87,713,825(24.12.2006)

• - Clay/Ali uvedl, že zlatou medaili z LOH 1960 v Římě zahodil do řeky poté, co ho odmítli obsloužit v restauraci pro bílé. (kwaicheng)

• - Muhammad Ali v skutočnom zápase proti Listonovi vyhral už v prvom kole KO. (Steam)

• - Druhou voľbou na hlavnú úlohu bol Michael Bentt, ktorému nakoniec pripadla úloha Sonnyho Listona. Keďže je Michael vyslúžilý boxer, poslúžil zároveň ako hlavný sparing partner a asistent trénera Willa Smitha v priebehu šiestich mesiacov tréningu pred začatím nakrúcania filmu. (Sufferer)