rozpočet : $107 million tržby celosvetovo : $87,713,825(24.12.2006)

Uznávaný Michael Mann patří mezi malý okruh režisérů, kteří mě doposud nezklamali. Pokud se podvolíte jeho (překvapivě) velmi pozvolnému tempu, které však vyživuje dokonalou kamerou, zvukem a hudebním doprovodem, čeká vás minimálně nadprůměrný zážitek. Mann nám představuje další z osudů vyprávěných mezi provazy, opět si dokonale hraje s formou, piluje atmosféru. Současná hollywoodská ikona Will Smith dokáže v divákovi vzbudit zájem, soucit, postupně jej pečlivě provede životní poutí minimálně kontroverzní sportovce. Ale jak říkám, 152 minut může už pro někoho oprávněně představovat neúnosné sousto!!(13.6.2007)

Box mi je ukradený, nejsem fanoušek Aliho, přesto se mi Ali moc líbil a přikládám to právě Mannově režii, kterou tu tolik kritizujete. Maximálně mi vyhovovalo jak tempo, tak i fakt, že to není film o boxu, ale o člověku, který měl dar, notnou dávku sebedůvěry a píle, sociálního cítění, touhu po respektu .... na druhé straně v něm přetrvával jistý mindrák, náboženský zmatek, přelétavost. Tím, že Mann ukázal Aliho jako křehkou člověčí nádobu nikoli jako stroj, u mě zabodoval. A pak i Will Smith, Jamie Foxx a John Voight.(27.9.2006)

Aliho jsem viděl poprvé asi před čtyřmi roky, kdy jsem se snažil nakoukat právě objeveného Manna. Bohužel jsem si sehnal italskou verzi a film mi znechutilo i neustálé přečasovávání titulků. Po časem jsem se k Alimu vrátil a udělal jsem dobře. Film totiž patří mezi to nejlepší, co jsem zatím od Manna viděl. Nebojím se říct, že jsem u filmu prostě slintal blahem, sušil oči a třásl se husí kůží. Každý záběr je promakaný, každé slovo přesně načasované, všechno do sebe zapadá. Mann mě zkrátka opět přesvědčil o své genialitě. HUDBA: Vím už dlouho, že co se týče hudby, nemá Michael konkurenci. U Aliho to platí obzvlášť - hudba se tu stává nositelem příběhu, emocí i působení na diváka. Nejlépe to vynikne u soubojů, hudba vyjádří podvědomý triumf, ponížení, strach, bolest i lásku. Perfektně vybrané písně černošských interpretů jsou skvěle doplněny originální hudbou Lisy Gerrard a Pietera Bourkeho. Lisa v několika písních předvádí vskutku něco neuvěřitelného a potvrzuje tak svou nepopiratelnou pozici v mém srdci. Více to však vynikne na prakticky nesehnatelném soundtracku (ne na OST, kde je pouze See the Sun).(15.9.2011)

Veršující muslimský rohovník tmavé pleti narozený jako Cassius Marcellus Aladdin Mulligan Montmoreney O'Toole Clay bezesporu prožil zajímavý život mezi nataženými špagáty a evidentně se nenudil ani mimo ně. Já jsem si, s lehkostí sobě vlastní, čas na nudu dokázal bez větší námahy najít, takže i když jsem se Smithovým výkonem tradičně spokojen, tak mi docela chybělo pořádné dunivé mlasknutí po řádně trefeném úderu.(15.7.2012)

• - James Toney, který ve filmu hraje Joe Fraziera, je ve skutečnosti také profesionální boxer. (Dawid199)

• - Druhou voľbou na hlavnú úlohu bol Michael Bentt, ktorému nakoniec pripadla úloha Sonnyho Listona. Keďže je Michael vyslúžilý boxer, poslúžil zároveň ako hlavný sparing partner a asistent trénera Willa Smitha v priebehu šiestich mesiacov tréningu pred začatím nakrúcania filmu. (Sufferer)

• - Will Smith pôvodne 8 krát odmietol hrať rolu Aliho s tvrdením, že takáto osobnosť sa nedá vierohodne zobraziť. Až po tom, čo mu zavolal sám Muhammad Ali a poprosil ho, aby úlohu zobral, súhlasil. (Zdroj: ČSFD.cz)