Životopis bez příkras od vizuálního mistra. Michael Mann stejně jako u o dva roky staršího Insidera vypráví příběh pozoruhodné osoby, který nevypovídá jen o dané tématice, ale i o něčem víc, o nejrůznějších sociálních problémech a o tom, jací jsou lidé ve vypjatých podmínkách. A stejně jako u Insidera je v příběhu poutavý, v audiovizuální formě strhující a v celkovém vyznění zajímavý. Ale ve stopáži příliš štědrý a v tempu velmi nevyvážený. Jakmile se tedy kamera nevěnuje Alimu, divák se začne nudit a rodinné problémy se stávají nezajímavou vatou. Naopak ve chvílích, kdy se hlavní hrdina potkává se svými osudovými ženami, patří k nejsilnějším, protože Mann v nich uplatňuje svůj přirozený cit pro romantiku. Nejlepším pomocníkem je mu samozřejmě Will Smith, který v Alim našel svou životní roli a na jedinou sekundu jsem mu tuhle komplikovanou postavu nepřestal věřit.(21.8.2007)

Tak tohle me trochu zklamalo. Je to sice neco jineho nez Rocky nebo Zurici byk, ale neni to ono. Herci jsou fakt vyborny, Smith toho oskara mel dostat, Jon Voight byl taky dobrej a hodne slusnej byl i Jamie Foxx, jehoz proplesatelej Bundini nemel chybu. Film se docela verne drzi tech nejdulezitejsich veci v Aliho zivote, coz je dobre, ale je vam dopredu jasny, jak kerej zapas dopadne. Navic tech zapasu tu neni tolik. Ty co tu sou, jsou natoceny docela dobre (zabery kamery skrz ruce jsou skvely), ale prisly mi malo drsny. No a kdyz se nebojuje tak se dejou dve veci. Bud Ali pobiha a machruje, coz je aspon vtipny a nebo se resi veci jako rasismus nebo Aliho obvineni a ty sou desne nudny. Celej film je strasne roztahanej a chybi mu tempo (i ty zapasy by mohli bejt sviznejsi). Povedla se hudba, ta film hezky doplnuje a diky ni to neni tak strasne nudny. Kdyz nepocitam zapasy, tak je to takove bez napeti, skoro jako by to byl dokument o Alim. Kdyby film mel hodinu a pul, pak bych dal mozna vyssi hodnoceni, ale takle nemuzu, protoze jsem se fakt dost nudil a to jsem nevidel Director's cut.(13.11.2005)

Rozpočet $107miliónovTržby USA $58,203,105Tržby Celosvetovo $87,713,825/80%/(12.1.2007)

Zdlouhavý, patetický a příliš didaktický životopisný film. Nebýt skvělého Willa Smithe a kinetické režie Michaela Manna . 75% Zajímavé komentáře: Tsunami_X, milicjant(17.11.2005)

Asi nejslabší Mann, ale i tak je tento filmový životopis dostatečně zajímavý natolik, aby se divák, i při té poněkud rozmáchlé stopáži, vyloženě nenudil. Do velké míry za to vděčíme přesvědčivému, herecky-sportovnímu výkonu Willa Smithe. 70%(19.9.2009)