Box nesleduji, ale tak jsem si jednoho dne řekl, že Aliho prostě vidět musím. Po zhlédnutí nesdílím Vaše nadšení. Uznávám ale, že Ali je boxerskou legendou, kterou asi nikdo nepřekoná.(10.1.2012)

Uznávaný Michael Mann patří mezi malý okruh režisérů, kteří mě doposud nezklamali. Pokud se podvolíte jeho (překvapivě) velmi pozvolnému tempu, které však vyživuje dokonalou kamerou, zvukem a hudebním doprovodem, čeká vás minimálně nadprůměrný zážitek. Mann nám představuje další z osudů vyprávěných mezi provazy, opět si dokonale hraje s formou, piluje atmosféru. Současná hollywoodská ikona Will Smith dokáže v divákovi vzbudit zájem, soucit, postupně jej pečlivě provede životní poutí minimálně kontroverzní sportovce. Ale jak říkám, 152 minut může už pro někoho oprávněně představovat neúnosné sousto!!(13.6.2007)

Hudba, duše filmu. Takže nejen PTA, nýbrž i Michael Mann je schopný, protkat líbivým soundtrackem více než polovinu stopáže jeho režijního majstrštyku! Filmy se dají i poslouchat - v tomhle koncertu navíc exceluje Will Smith ve své životní roli a je tu tolik vymazlených bitek z ringu, že často zapomenete dýchat. Chybělo mi víc Foxxe a možná hlubší sondování Aliho myšlenkových pochodů. Sympaticky netradiční bio!(20.7.2015)

Aliho jsem viděl poprvé asi před čtyřmi roky, kdy jsem se snažil nakoukat právě objeveného Manna. Bohužel jsem si sehnal italskou verzi a film mi znechutilo i neustálé přečasovávání titulků. Po časem jsem se k Alimu vrátil a udělal jsem dobře. Film totiž patří mezi to nejlepší, co jsem zatím od Manna viděl. Nebojím se říct, že jsem u filmu prostě slintal blahem, sušil oči a třásl se husí kůží. Každý záběr je promakaný, každé slovo přesně načasované, všechno do sebe zapadá. Mann mě zkrátka opět přesvědčil o své genialitě. HUDBA: Vím už dlouho, že co se týče hudby, nemá Michael konkurenci. U Aliho to platí obzvlášť - hudba se tu stává nositelem příběhu, emocí i působení na diváka. Nejlépe to vynikne u soubojů, hudba vyjádří podvědomý triumf, ponížení, strach, bolest i lásku. Perfektně vybrané písně černošských interpretů jsou skvěle doplněny originální hudbou Lisy Gerrard a Pietera Bourkeho. Lisa v několika písních předvádí vskutku něco neuvěřitelného a potvrzuje tak svou nepopiratelnou pozici v mém srdci. Více to však vynikne na prakticky nesehnatelném soundtracku (ne na OST, kde je pouze See the Sun).(15.9.2011)

Mann se svázal okovy životopisného filmu, ze kterého na nás ale po celou dobu pomrkává jeden hulvátský rváč z italské čtvrti. Zatímco formálně je opět Mann sympaticky svůj (kamera, hudba), v dialozích a tempu mu chybí Scorseseho výbušnost a doba se odráží docela matně. Tematicky si toho film naložil opravdu hodně (osobní výpověď, sportovní drama, agitace za rasovou snášenlivost), aby nakonec nevyřešil nic ani na dvouapůlhodinové ploše. Krutě promarněná šance.(29.2.2008)