poster

Lidská skvrna

 • USA

  Human Stain, The

 • Německo

  Der menschliche Makel

 • Francie

  La Couleur du mensonge

 • Slovensko

  Ľudská škvrna

Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo / Francie, 2003, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • F.man
  ***

  Jsem hodně v rozpacích. V Lidské skvrně jsem viděl několik parádních momentů a ač šlo o poměrně odtažité postavy byl jsem ochoten pochopit jejich problémy a jednání. Proto mě mrzí spousta Bentonových klišé, které do filmu nakonec vecpal. Nechat hlavní linku a zaměřit se na ni, vytvořit z postav nějakou pořádnou zápletku (což by nemuselo být ani moc těžké), byl by to vážně parádní snímek... Takhle nám za 105 minut sice nádherně představí postavy, s celým svým pozadím, motivací, historií, ale tím to hasne. Žádný posun, relativně bez děje... Takže i přes to, že jsem se nenudil a dívalo se na to poměrně dobře, za tu obrovskou prázdnotu jen průměrné tři hvězdy a trochu zklamání. A to i přes skvělého Hopkinse. Coleman, you think like a prisoner. You're white as snow and you think like a slave.(2.9.2009)

 • AngelAngie
  **

  Nuda, nuda .. sem tam něco a pak zase nuda :((21.5.2008)

 • numi
  ***

  Tenhle snímek nemá příběh. Jde o studii dvou charakterů, dvou lidí, kteří si v životě prožili své a osud je spojil láskou. I když tomu Faunia (v podání výnikající Nicole Kidman) nechce uvěřit a Coleman Silk (Anthony Hopkins) zase uvěřit chce až přespříliš. A přitom z jeho strany jde možná jen o lítost a touhu najít sám v sobě odpuštění za všechny hříchy z mládí. Mezi těmi dvěmi to opravdu nejiskří, ale ono to ani jiskřit nemá. Tenhle vztah je postaven na úplně něčem jiném. Právě proto je ale škoda, že Robert Benton dal možná až přespříliš prostoru "sexuálním" scénám, které tak samotný vývoj "vztahu" posouvají více do pozadí. [leden 2005](12.1.2006)

 • mm13
  ****

  Nikto a nič v tomto filme nepotreboval, aby bola trauma z Fauniinej minulosti takto vybičovaná. Stačila by úplne obyčajná posraná minulosť, obyčajne posrané vzťahy a posrané manželstvo navrch. Natoľko konkrétny a extrémny moment celú jej drámu paradoxne bagatelizuje, posúva do roviny denno dennému životu vzdialenej. Je medzi nami stále viac nešťastných existencií, ktoré TO nezvládli, vyčerpali sa a dožívajú v dezilúzii, ubližujú si, aby tíšili bolesť z rán od života. Toho každodenného života, len minimum z nich sa tam dostalo kvôli tragédiám, aká postihla Fauniu. Tak načo?(10.4.2013)

 • Isherwood
  **

  Elegatní a kultivovaný příběh o vztahu stárnoucího profesora univerzity s mladou vykonavavatelkou asi tří různých povolání poslal režisér Robert Benton do bahna nudy a čím víc minut filmu uběhlo, tak tím více film zabředával hlouběji a hlouběji. Chladný a odtažitý režisérův přístup k filmu je podle mě daný tím, že si potrpí na obrazovou stylizaci, ale náboj mu chybí téměř všude. Dokonce i sexuální scény, které jsou sice nasnímány velmi elegantě a decentně, přece jenom nikdo není zvědavý na nahého Anthonyho Hopkinse, jsou bez jakéhokoliv emoce o absenci jiskření se proto snad ani nemá cenu zmiňovat. Připadá mi to téměř až jako urážka, že v tak chatrně postaveném filmu se najdou výborné herecké výkony. Všichni bez vyjímky. Dovolil bych si k hercům jenom pár poznámek, první je ta, že můj oblíbený Ed Harris dokázal na celkovém place necelých deseti minut strhnout na sebe všechnu pozornost a ještě pár minut poté co byl ze scény pryč mi v hlavě stále pulzovala myšlenka na něj. Nejvíce překvapil Gary Sinise, rozhodně. Polonahá Nicole Kidman vypadá stále dobře, ale její "vlnění" a polehávání s Hopkinsem v posteli mě po chvíli přestalo bavit. Jako těžké selhání beru hudbu Rachel Portmanové, protože zpočátku sympatické tóny klavíru působí na konci až nepřijemně vlezle a jenom potrhují ty nejnegativnější pohledy na film, který sice trvá hodinu a tři čtvrtě, ale mě se to zdálo jako by to trvalo alespoň dvě a půl. A když to tak dám všechno dohromady a zamyslím se nad tím, tak mě napadne jenom to, že tohle asi nebude dobře.(11.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace