poster

Lidská skvrna

 • USA

  Human Stain, The

 • Německo

  Der menschliche Makel

 • Francie

  La Couleur du mensonge

 • Slovensko

  Ľudská škvrna

Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo / Francie, 2003, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  *****

  Keď som si tento film išiel pozrieť, skutočne som nevedel, do čoho idem a o to viac som bol prekvapený celkom dosť silným príbehom, ktorý som vlastne celý pochopil až k záveru, kedy sa na povrch dralo celé vysvetlenie, ktoré mi nakoniec prišlo ako celkom kvalitné a zaujímavé. Ešte sa musím pochvalne zmieniť o hudbe, tá sa sem skutočne hodila. O hereckom obsadení si myslím, že ani nie je potrebné veľmi sa vyjadrovať - to hovorí samo za seba. Snáď len že Wentworth Miller (kvôli ktorému som si tento film pozrel) v úlohe mladého Colemana ma opäť celkom príjemne prekvapil. Výborný rasistický film v ktorom som sa však s Nicole Kidman skoro pozvracal, pretože tu schválne nieje veľmi atraktívna a upravená. Film je to ale vynikajúci.(10.12.2012)

 • numi
  ***

  Tenhle snímek nemá příběh. Jde o studii dvou charakterů, dvou lidí, kteří si v životě prožili své a osud je spojil láskou. I když tomu Faunia (v podání výnikající Nicole Kidman) nechce uvěřit a Coleman Silk (Anthony Hopkins) zase uvěřit chce až přespříliš. A přitom z jeho strany jde možná jen o lítost a touhu najít sám v sobě odpuštění za všechny hříchy z mládí. Mezi těmi dvěmi to opravdu nejiskří, ale ono to ani jiskřit nemá. Tenhle vztah je postaven na úplně něčem jiném. Právě proto je ale škoda, že Robert Benton dal možná až přespříliš prostoru "sexuálním" scénám, které tak samotný vývoj "vztahu" posouvají více do pozadí. [leden 2005](12.1.2006)

 • jajinka
  **

  Dle toho, co jsem si přečetla na obsahu dvd a co jsem viděla ve skutečnosti, mám pocit, že popisují úplně jiný film... Termín "Erotické drama" mi na něj v žádném případě neseděl... navíc mi chyběl i nějaký větší rozumný děj...(23.5.2005)

 • Brouk
  ***

  Není ten scénář tak trochu křečovitý a takový pocitově divný? Sice by to mohlo být zajímavé téma, kdyby.... Ano, je to komorní příběh... fandit hrdinovi?Ano?Ne?Já nevím, jak kdo, ale herecky nejpřitažlivější a nejzajímavější byl Ed Harris, coby exmanžel Nikol... :-) A vůbec... kolem a kolem - je to aspoň netradiční a inteligentní reklama na Pilsner Urquell, co intelektuálští hrdinové v tomto filmu popíjejí na verandě..... :-)(25.11.2004)

 • NinadeL
  *****

  Film, který si mě stoprocentně získal navzdory všem okolnostem. Obdivuji se filmovým zážitkům, které přijdou nečekaně.(8.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace