Lidská skvrna

Ľudská škvrna

Drama / Romantický / Thriller

USA / Německo / Francie, 2003, 106 min

• Allien.9

ALE NOTAK! Tenhle film má poměrně zajímavý děj a zároveň ty nejlepší herce (Hopkins, Harris, Kidman, Sinise). Proto vůbec nechápu, jak mohlo vzniknout tohle... Celý film je šíleně nudný. Nemá spád, žádné "odrážející" momenty, které by činily snímek zajímavým - děj je zkrátka přesně nalinkovaný od začátku do konce - což je opravdu ubíjející. A co je vůbec nejhorší? Všichni výše jmenovaní herci působí, jako by byla "Lidská skvrna" jejich první hereckou zkušeností. Nepřekonatelný Anthony Hopkins je nevýrazný, jindy milá Nicole Kidman působí až neuvěřitelně nesympaticky, charismatický Ed Harris se objeví sotva na deset minut a můj soukromý miláček Gary Sinise má zajímavou roli, ale velmi málo prostoru. Poslední dva zmínění herci jsou záchranou celého filmu... Takže je mi líto, ale jediné, na co budu RÁDA vzpomínat, je roztomilá a originální scéna, ve které Anthony Hopkins tančí s Gary Sinisem ("Tanči se mnou! Neboj se, nechci tě sbalit.") a naprosto dokonalý závěrečný rozhovor mezi Gary Sinisem a Edem Harrisem - KRÁSA - ten mě opravdu fascinoval!(22.1.2009)

Dala bych *** a 1/2, ale kvůli náklonnosti k siru Hopkinsovi(!) jsem se přiklonila ke čtyřem místo ke třem. Prostě se mi tenhle komorní příběh líbí. Mám k němu osobní vztah. Je faktem, že teorie s černochem s modrýma očima je trochu přemrštěná (neříkám, že takový osud a hříčka přírody se stát nemůže, ale pak neměli obsazovat Tonyho), ale prostě mám tenhle film ráda. Pro jeho atmosféru, pro hlavní vztah a pocity, které mi dává. I přes to množství nedostatků. Nejsem náročná.(12.1.2007)

Tenhle podivný film je celý postavený jen na hereckých výkonech. Anthony Hopkins je natolik přesvědčivý, že bych mu snad uvěřil i to, že hraje černocha. Nicole Kidman jako potetovaná uklízečka kupodivu nevypadá nepatřičně ani s vidlemi v kravíně. Ve společných scénách jsou naprosto dokonalí. Ed Harris a Gary Sinise nemají tolik prostoru a proto za ústřední dvojicí trochu zaostávají. Flashbacky mě přišly méně zajímavé, i když chápu jejich důležitost pro film.(5.5.2004)

Lidská skvrna je příběh o profesorovi,který si tak dlouho nechtěl přiznat vlastní původ i když ne tak zcela vlastní až ho doběhl paradoxně při situaci při které by mu přiznání k jeho identitě zachránilo kariéru ,ale hrdost byla větší a tak kde něco končí něco jiného začíná (jak to tak bývá) a místo další dráhy na univerzitě potkal záhadnou a smyslnou Nicole Kidman,která mu přinesla tak dlouho zapomenutý pocit lásky jako zažíval coby mladík akor po smrti své manželky ,která neunesla obvinění které přineslo zánik dalšího profesorova působení v té pokrytecké univerzitě.Nicole Kidman coby Faunii,ale nepřinesla jen hezké,ale i spoustu smutku ze ztráty vlastních dětí,bývalého manžela,který jí stále sleduje a navíc je postižen válkou ve Vietnamu.Jak už to tak bývá tak opět zde předvedl parádní herecký koncert Anthony Hopkins,ale vaše oči určitě potěší nejen účast Nicole Kidman ,ale i známé tváře v menších rolích ať už Ed Harris nebo Gary Sinis,ale i Wentworth Miller,který zde hraje mladší verzi profesora Silka.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(19.4.2015)

Pomalý, chladný ale poutavý snímek s neobvyklým Anthony Hopkinsem a velice obvyklou Nicole Kidman (ačkoliv by mi možná sedla nějaká nenápadnější herečka). Poutavému vyprávění plnému záhadných tajemství, však chybí jistější režie. Přesto velice zajímavé a poutavé.(27.10.2011)