Červený drak

Red Dragon

• slovenský

Lovec ľudí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1986, 119 min (Director's cut: 124 min)

• Caelos

Možná zajímavá kriminálka, s pěknými záběry, půobivě temnými syntezátory, ale příliš dlouhá, nudná s necharismatickými herci. Hannibal Lecter byl asi vtip. Chápu vyšší hodnocení, ale já jsem se prostě neskutečně nudil, filmu by prospělo trochu života, zrychlit tempo, zkrátit stopáž aspoň o půl hodiny a přidat nějaké napětí, akci.(22.2.2012)

Velice solidní osmdesátková krimi, jejíž mnohými zatracované pozvolné tempo vyprávění mi naprosto sedlo, stejně jako solidní vizuální stránka a pro osmdesátky tak klasická minimalistická hudba. Kvalitativně srovnatelné s remakem. 70%(28.9.2015)

"Víte, proč jste mě chytil, Wille ?? Víte, proč jste mě chytil ?? Jsme si podobní !! Takže chcete k tomu přičichnout ?? Čichněte si k sobě !!"(6.2.2015)

• Rob Roy

Vizuálně pěkná, ale jinak utahaná kriminálka s průměrnými herci a mizivým napětím. Nečekal jsem, že Červený drak od Ratnera bude místy až natolik doslovná kopie ( scéna s tygrem, novinářem ). Hannibal Lecter tu má minimální prostor a jeho kreace v podání Briane Coxe nestojí za řeč. Mannovi tady chybí zajímavé postavy a i více akce, téměř dvě hodiny jsou bez těchto elementů neůnosné, budování napětí mu taky příliš nejde a jen s temnými syntetizátory to celý flm neutáhne(6.8.2006)

Známý Mann tu sice prokukuje stejně často, jako náš Fantomas, při hokejových zápasech reprezentace, ale stejně bych si to pustil radši, než tu mainstreemovou, impotentní býčí žlázu natočenou pozdeji. Sice tu chybí Hop(s)kins a to citelně, nicméně Manhunter vede, i když má hodnocení stejný(2.12.2010)

• - O režii se původně ucházel David Lynch, který dal nakonec přednost jinému projektu. (JohnO.O)

• - Během natáčení Lovce lidí hrál budoucí oscarový představitel dr. Lectera Anthony Hopkins v divadle Krále Leara. Při natáčení Mlčení jehňátek si zase naopak v divadle krále Leara zahrál Brian Cox - představitel Lectera z Lovce lidí. (JohnO.O)

• - Frankie Faison, který zde hraje poručíka Fiska, se jako jediný herec později objevil ve všech adaptacích románů Thomase Harrise. Ve filmech Mlčení jehňátek, Hannibal a Červený drak si zahrál postavu Barneyho Matthewse (JohnO.O)