poster

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

 • CZ název

  Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

 • USA

  Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi

 • SK název

  Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1983, 134 min (SE: 136 min)

Komentáře uživatelů k filmu (745)

 • Cival
  *****

  Výborné zakončení největšího příběhu v dějinách kinematografie.(4.12.2002)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 nominace: Výprava, Hudba, Zvuk, Střih zvukových efektů + (Vizuální efekty)(24.2.2004)

 • Gemini
  ***

  V kvalitativní rovině Star Wars výborné (prozatímní) zakončení ságy. I když naivní, velmi naivní...zajímalo by mě, jestli E3 konečně vyřeší otázku ascendování některých Jedi na vyšší level existence, protože tady je logika přinejmenším podivná:P (psáno po E3 - E3 nic nevyřešila, a to je jenom jeden z mnoha šrámů na logice děje podle mnohých dokonalé ságy - paradoxně spíš přidala všem těm bořičům domečku z karet zvaného Dokonalá Sága Star Wars. Sakra proberte se, lidi, Lucas a jeho scénárističtí melody makers se ani náhodou nemůžou měřit s někým, jako byl na literárním poli Tolkien nebo Card)(30.8.2003)

 • Tosim
  ***

  Pro tento díl platí hodnocení jako pro předchozí. V komentáři bych chtěl dodat, že hlášky 3CPO k R2D2 mi připadly spíše trapné. Ještě, že se zde vyskytují herci jako Alec Guinness či Harrison Ford, z jejichž úst v šechny ty toporné věty zní jaksi uvěřitelněji. Jednu sekci epizod máme tedy za sebou. Pro mě to opravdu kult není...(27.12.2004)

 • Matty
  ****

  Chápu, že infantilizace (spielbergizace) příběhu vyplývá z pojetí trilogie jako tříaktového dramatu s expozicí, krizí a katarzí. Uvolnění je ale přílišné v kontrastu s naprosto vážnými scénami, v nichž vystupuje Darth Vader. Působivé zakončování nesmrtelnými mýty inspirovaného hlavního příběhu (přičemž ony mýty se zde díky částečně fantasy stylizaci derou na povrch více než dříve) je tak neustále bržděno natahovanými akčními scénami (už jen ten nastavovaný prolog), v nichž jsou všichni kromě Lukea víceméně jen do počtu a vztahy mezi nimi se příliš nevyvíjí (vyjma dalšího "velkého" rodinného odhalení). Vyprávění je navíc zaplevelené nadbytečnými příšerkami (z nichž Ewokové jsou alespoň nechutně roztomilí), které zřejmě bylo Lucasovi líto nepoužít. Být z celého filmu použito jen závěrečných třicet minut (třeba jejich přilepením na konec předchozí epizody), nepůjde o velkou ztrátu, nepopírám zároveň, že z čistě atrakčního hlediska jde stále o výbornou zábavu. 75% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, Rex Mundi, PALINO, Indy(6.10.2005)

 • Djkoma
  *****

  "Ukončení" série na dlouhá léta, než přišla epizoda I. Největší nevýhodou je možná až velká náklonost k maldšímu publiky (viz. Ewokové). Konec výborný. Konec celé ságy skvělí, ale něco málo tomu chybí.(24.6.2004)

 • gouryella
  **

  Neskutecny vysmech sci-fi zanru.(3.8.2002)

 • Cervenak
  ****

  Veľkolepé vyvrcholenie pôvodných a vlastne jediných pravých Star Wars. Bohužiaľ, už vtedy bolo zľahka vidieť, kam to spadne pri pokuse o comeback.(6.2.2012)

 • Enšpígl
  **

  Tak to se mě snad zdá na cokoli si vzpomenu to bylo uděsný vyjma několiak soubojů-honiček.Za to dvě hvězdičky.Ale i tak nesmím moc myslet na ty koaly nebo co to bylo za eskamotéry.To jako i šmoulové jsou proti nim drsńáci.A ta diskoška ??? tam chyběla fakt už jen Dáda Patrasová se svým magahitem "Chytila jsem na pasece Felixe" a blití by mohlo začít. Ještě že to skončilo ,mám chuť se přidat na temnou stranu a tenhle kýč bych zničil.(14.8.2006)

 • J*A*S*M
  ***

  Dost rozporuplné vyvrcholení nejpřeceňovanějšího příběhu v dějinách kinematografie. Scény s Imperátorem a Darth Vaderem skvělé, dění na lesním měsíci zbytečně negativně poznamenané infantilními Ewoky, úvodní půlhodinka na Tatooine dokonce takřka nesnesitelná. Zábava určitě slušná, ale stavět svět Star Wars na úroveň jiných fantasy a sci-fi světů je neskutečně přestřelené.(21.2.2009)

 • Marigold
  ***

  V Epizodě VI se už jakoby připravuje půda pro boom infantilních bejkáren z Epizody I, přesto závěr a osudový souboj s Darth Vaderem i samotným Císařem patří k vrcholným číslům celé série. Je zkrátka vidět, že Lucas pomalu podléhal velikosti svého fikčního světa a jeho možné flexibilní přizpůsobitelnosti divákům různého věku. Trochu slabší článek, přesto mu stále stačí dech na udržení kontaktu se špičkou sci-fi...(27.1.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $32,5miliónaTržby USA $309,306,177Tržby Celosvetovo $572,800,000Tržby za predaj DVD v USA $13,013,191 //počet predaných kusov 704,084║ V prvej hodinke sa akoby všetci zúčastnení hľadali nebolo to úplne ono, Ewokovia milí ale nie úplne kompaktný a až moc povrchnej zábavy sa tam pchalo, záver už išiel na plné obrátky, hlavne súhra Luke Skywalker-Darth Vader. /85%/(27.6.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Marquand má smůlu, že přišel na řadu až po brilantní páté Epizodě. U Návratu Jediho se navíc Lucas, narozdíl od minulého dílu, režisérovi výrazně pletl do práce aneb kterak oživlí mončičáci a hlášky" C3PO málem pohřbili celý film. Ovšem oproti tomu co si pro nás Lucas nachystal v Epizodě I jde stále ještě o snesitelnou dávku dětinské trapnosti, jakkoli otravnou. Oproti minulé části to má zpočátku až přespříliš pozvolné tempo. Každopádně se jedná o nadprůměrné uzavření původní trilogie, které však mohlo (a mělo!) být výrazně lepší.(12.3.2005)

 • AngelAngie
  ***

  Pro mě jednoznačně jeden z těch slabších dílů...(1.6.2008)

 • Superpero
  *****

  Nejlepší scéna všech Star Wars, jak Vader zjistí že Luk má sestru, tam mě mrazí v zádech.(29.1.2005)

 • Rob Roy
  ****

  Je to nejslabší část, ale vždyť se tu dozvíme, jak to všechno skončí a proto nemůžu jít pod čtyři. Ovšem některé scény jsou neuvěřitelně natahované a nudné.(4.7.2004)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $32.5 million tržby celosvetovo : $475,106,177(7.12.2006)

 • Dever
  ****

  // Production Companies: Lucasfilm //(13.2.2011)

 • tron
  *****

  „Ako sa máš?“ – „Ako obvykle.“ – „Takže zle, čo?“ Veľkolepý záver veľkolepej trilógie strýka Lucasa. Mýtus o boji.(22.12.2004)

 • novoten
  ****

  Skywalkerovi do cíle určitě nekulhají, ale těch klopýtnutí tam pár je. Velmi pozvolný nástup hlavních postav na scénu se totitž dost míjí účinkem a až když vzal Luke do ruky světelný meč, dostal jsem konečně atmosféru klasických Star Wars. Co ale Návrat ztrácí na začátku, získává na konci. Finální hodinka s konečným zkřížením mečů, neustávající akcí, posledními odhaleními a neodvratným loučením uchvacuje i dojímá najednou.(20.5.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace