Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

Return of the Jedi

Revenge of the Jedi

Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA, 1983, 134 min (SE: 136 min)

Pro mě jednoznačně jeden z těch slabších dílů...(1.6.2008)

STAR WARS je nedostižným příkladem, jak by měl vypadat sofistikovaný Science Fiction. Vrcholná synestezie.(21.7.2012)

Veľkolepé vyvrcholenie pôvodných a vlastne jediných pravých Star Wars. Bohužiaľ, už vtedy bolo zľahka vidieť, kam to spadne pri pokuse o comeback.(6.2.2012)

Skywalkerovi do cíle určitě nekulhají, ale těch klopýtnutí tam pár je. Velmi pozvolný nástup hlavních postav na scénu se totitž dost míjí účinkem a až když vzal Luke do ruky světelný meč, dostal jsem konečně atmosféru klasických Star Wars. Co ale Návrat ztrácí na začátku, získává na konci. Finální hodinka s konečným zkřížením mečů, neustávající akcí, posledními odhaleními a neodvratným loučením uchvacuje i dojímá najednou.(20.5.2006)

První polovina plná postaviček připomínajících cosi mezi divochy a plyšovými medvídky je i na Star Wars až pozoruhodně dětská, když se však do děje v druhé polovině zapojí Impérium, je z Návratu Jediho jeden z nejlepších dílů celé série.(18.1.2016)