Čtyřiadvacetiletá Carla (Juliette Lewis) je sympatická a pohledná mladá žena, která se od svých vrstevnic výrazně liší v jediném, ale podstatném bodě. Od narození je lehce mentálně postižená. Po letech strávených v soukromých speciálních školách dokáže Carla překonat všechna omezení, kromě jediného své milující matky Elizabeth (Diane Keaton). Carla chce žít vlastní život a její někdy příliš spontánní chování ve světě plném nebezpečí je pro milující a strachující se matku nepřijatelné. O to hůř se Elizabeth smiřuje s přirozeným faktem, že se její dcera poprvé v životě zamilovala. Carla a podobně postižený Danny (Giovanni Ribisi) se musejí postavit na vlastní nohy a vyvzdorovat si na světu právo na lásku a všechny radosti i starosti plnohodnotného obyčejného života. (oficiální text distributora)

AnnaW

Příběh sám sice nebyl komplikovaný, ale zároveň ani mravokárny a zbytečně srdcervoucí, což u tohohle tématu potěšilo. Juliette Lewis i Giovanni Ribisi odvedli hodně dobrý výkon, jasně, nevypadali úplně jako mentálně postižený člověk, ale já jsem jim to věřila. Diane Keaton se tady předvedla v méně obyvklé, totiž vážné roli a vida, ona to umí i bez přehrávání :)) ()

Ozo

Po delší době jsem si pustil trochu té romantiky s příchutí komedie a musím říct, že jsem spokojen. Moc mne potěšil především Giovanni Ribisi, zato mi trochu vadila upjatá matka ztvárněná Diane Keaton, než jsem si připustil, že takhle to je - matky jsou prostě matky. Přiznám se bez mučení, že těch zhruba patnáct minut v závěru filmu mi vehnalo slzy do očí. ()

ScreamJay

Retardovaná love story? No proč ne! Specialista na sladké romance Garry Marshall přivedl tak trochu nezvyklý příběh o touhách a přáních spontánní retardované dívčiny. Samo o sobě to spíš vybízí k vážnému pohledu pod rouškou psychologického dramatu, ale to by zas nebylo nic zvláštního. Konfrontace snobské matinky, která si nechce připustit fakta a snaží se zamaskovat realitu za snůšku vlastních představ s navrátivší se dcerou, je trefná a spíš než vtipná, úsměvná. Celé je to vlastně spíš taková odlehčenější podívaná, než klasicky střižená komedie. Juliette Lewis si osvojila mluvu a mimiku, dabing jí ovšem zaříznul křídla (ale tak to už chodí). Diane Keaton hraje přesvědčivě, ale utahaně. Jako by se snažila za každou cenu narvat do komediálního sendviče plného zeleniny stehno z vypasené krůty v podobě dramatu. Hlavně mě překvapil Giovanni Ribisi, díky kterýmu jsem začal po půl hodině umně zadrhávat. Proč si ale nemůžu připustit celkově kladný dojem? Prvně, film je celkově děsně natažený, čímž trochu ubíjí tu originalitu děje. A hlavně, tohle je prázdný film, skořápka. Bez niterného prožitku, taková ta okatá hra na lidské city a pocity. Právě tohle s více jak dvouhodinovou stopáží hodně ublížilo finálnímu hodnocení. Jasně, řeknete abych v tom nevrtal, že tohle stejně nemělo ambice na Oscara, ale ono to mrzí, když už mezi těma Pretty Woman a Nevěstama na útěku najdete kouska něčeho opravdu zvláštního. Proto dávám za 3 a kousek hvězdičky. Sweet to je, ale diabetik z tohohle šok mít nebude, stejně jako spousta diváků svoje filmové zážitky. ()

Amynka

No, tak opět jsem narazila na oblíbenej filmek,kterej jsem zapomněla po zaregistrování na čsfd ohodnotit!Tenhle film mě dostal..už je to pár let co jsem ho naposled viděla a určitě si ho v nejbližší době zase pustím!Giovanni Ribisi je dokonalej a Juliette Lewis taky..mě to prostě dojalo!!!Na lásku má právo KAŽDEJ!!!!!!! ()

EKLEKTIK

"Bude dobrá, nebojte." Další z filmů, který jsem už kdysi dávno viděl, ale pak na něj zapomněl, aby mi jej připomněl docela jiný film. A i tentokrát mě Jiná láska dostala úplně stejně jako tenkrát. Juliette Lewis, která patří k mým oblíbeným herečkám, prostě ještě nikdy nebyla roztomilejší, ovšem ani Giovanni Ribisi rozhodně není nepřesvědčivý. Tuto dojímavou komedii mám však rád také proto, jak prostřednictvím povahových kontrastů hlavních hrdinů, či rodinných hádek bezprostřední dívky Carly s její pokryteckou matkou Elizabethou ukazuje licoměrnost snobské společnosti bigotních Američanů. Takže je tedy velká škoda, že tento pokus o nějaký hlubší příběh, zobrazený rovněž traumatizujícími vzpomínkami jeho hlavní hrdinky, nakonec postupně ustoupil té přeslazené romanci, jejíž závěr byl opět přesycen tím typicky americkým militaristickým patriotismem. Přesto všechno lze toto romantické dílo stále považovat za první snímek, věnovaný tématu milostných vztahů mentálně postižených lidí, kterému se věnovali rovněž čeští tvůrci ve filmu "Nuda v Brně", z roku 2003. ()

• Juliette Lewis začala film natáčet jen velmi krátce poté, co se vrátila z léčebny. Pojišťovna, která měla být pro film najata, odmítla snímek kvůli této záležitosti pojistit, a proto vše zaplatil sám režisér Garry Marshall. (jezurka42)
  • Ve scéně, kdy Carla (Juliette Lewis) navštíví Dannyho (Giovanni Ribisi) byt, dívají se spolu na film Absolvent (1967). (agass)
  • Během titulků zazní píseň „Come Rain or Come Shine“, kterou přímo pro film přezpívala Juliette Lewis. (jezurka42)