Přes palubu

• slovenský

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

Nejlepší komedie s Goldie Hawn. Já jsem se už dlouho takhle nepobavil. A přitom je to jenom pitomá pohádka, ale pojatá skvěle a s častými výbornými hláškami... Samozřejmě i kvalitní hudba Alana Silvestriho nechybí...(28.1.2007)

O tom, kterak bohatá nafrněná panička ke štěstí přišla, když poznala život chudé ženy v domácnosti. Jsem ochotna ocenit, že vypelichaný námět byl převlečen naruby a že Hawnová je skutečně dobrá herečka. Kdyby jich ve filmu bylo více, mohl být mnohem lepší.(1.5.2013)

• keddy79

Dle mého názoru tuctová a neuvěřitelná komedie. Motiv unesení a přivlatnění si Joanny je opravdu opovrženíhodný. Tomu se mám smát? A náhlá změna chování a citů dětí Deana je nereálné. Film neuvítám ani jako prostředek k zabití času při dlouhé cestě autobusem. Na druhou stranu se mi docela líbila závěrečná scéna romantického setkání v moři.(18.9.2007)

Mnohem větší zábava než pozdější Marshallova komerční slaďárna s ženskou s největšíma zubama a lodičkama č. 42 v hlavní roli. Dobrá 80. zábava na nedělní odpoledne s Kurtem vychutnávajícím si mučeníčko Goldie Hawn na plné obrátky.(3.6.2009)

• kingik

Výhodou filmu je, že si v něm zahrála skutečná partnerská dvojice, a víc kladů jsem už na filmu nenašel. Děj otřesný a neoriginální, koncept naprosto slaboduchý, a někdo se u toho třeba mlátí smíchy (věřte, i z mého okolí se pár takových individuí najde), ale styl humoru mně není ničím blízký a v poslední třetině se pokusí vymezit humor, a když k tomu připočtu naprosto nevtipnou Goldie Hawn, jde film dolů. Kurt Russell film udržel na takové úrovni, že jsem to nevypnul. Tahle nanicovatá komedie jde mimo mě, a po jejím zhlédnutí také trpím ztrátou paměti jako hlavní představitelka. Nic si z ní díky její chabosti nepamatuji. 20%(9.4.2012)