Přes palubu

• slovenský

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

Poněkud nezáživný začátek, ale postupně příběh nabývá na tempu, které kupodivu vydrží až do konce. Klasická komedie s troškou romantiky ale hlavně velkou dávkou vtipných scén a hlášek. Málo lidí dokáže posoudit to, jak je obtížné bavit diváky nejen vtipnými slovy, ale i samotným vystupováním a gestukalací. A myslím, že Goldie Hawn je na toto skutečnou odbornicí. Málokterá hollywoodská herečka si dokázala vybudovat svou kariéru téměř výlučně díky svému komediálnímu talentu. A toho má Goldie Hawn na rozdávání. Díky svému střeštěnému projevu spojenému s neobyčejným výrazem a mimikou se zapsala hluboko do podvědomí diváků. Je velká škoda, že se svou kariérou už pomalu skončila. V jejím zatím posledním filmu Rockerky (2002) je totiž vidět, že stále má co nabídnout.(27.12.2007)

V žánru romantické komedie sice nepředstavuje PŘES PALUBU něco vyjímečného nebo dokonce inovativního, ale jde o slušnou funkční záležitost pro nejširší publikum s obvyklým hvězdným obsazením hlavního páru. Jak Hawn tak Russel hrajín spolehlivě a Marshall coby režisér dokazuje, proč o několik let později dokázal stvořit takový komerční hit, jakým se stala Pretty woman. Děj se točí kolem v 80. letech velmi oblíbeného motivu používaného americkými studii - tedy polepšení v zásadě dobrých lidí pod vlivem svého okolí a svých strastiplných zkušeností. Rozmazlené milionářce stačí několik týdnů pobytu v chudé rodině plné temperamentních dětí, aby od základu změnila svůj hodnotový žebříček a za partnera přijala obyčejného tesaře. Sentimentální - zvlášť svým sladkým koncem, typicky hollywoodské, nicméně zabírající. Celkový dojem 70 %. Čekat od tohohle snímku snímku víc než nenáročnou odpočinkovou zábavu by bylo pošetilé, nicméně bavil jsem se dobře.(30.6.2008)

Jo, tak Goldie fakt zazářila:)) A já se skvěle bavil. Dávám **** :))(12.1.2005)

Herecké výkony Goldie Hawn a Kurta Russella skvěle korenspondují se svižným a vtipným scénářem. Herecké podání proměny saně v milující manželku zvládla Goldie Hawn na výbornou. Tato milá oddychová komedie se v mém žebříčku US komedií řadí na vyšší místa.(15.3.2010)

• BoPo

Zámena, výmena, to sú obľúbené filmové námety. Manželia čo nie sú manželia hrajú manželov, čo manželmi nie sú. Goldie a Kurt, keď ešte ich ksichty držali pokope aj bez zásahu plastického chirurga. Obľúbený materiál neustálej recyklácie československých TV staníc.(11.10.2012)