Deník princezny

Denník princeznej

Rodinný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 114 min

• bestlama

Vtip? Parodie? To je celkem jedno ... blbost :)(18.5.2009)

• gouryella

Film pro mala devcatka. Kazdemu pod patnact let musi tento film pripadat hodne smesnej.(27.7.2002)

• Radyo

Proč se snažit vymyslet nějaký opravdu inteligentní nebo napínavý nebo humorný scénář, když se všude kolem povaluje taková spousta stupidních námětů, že? Stačí se jen sehnout, trochu je oprášit od nečistot, malinko přikrášlit nějakým hezkým obalem, zaplatit si reklamu a můžeme se tvářit, že máme v hrsti skvělý film, který nám nasype hafo doláčů do kapsičky. Asi tak by se dalo ve stručnosti popsat, jak vznikl tenhle film. Někdo si sedl, vykradl základní myšlenky z několika filmů, splácal dohromady rádobyscénář, ukecal producenty a mohlo se točit. Pravda, úplná kravina tenhle snímek není, ale už mě fakt unavuje sledovat ty teenagerské "komedie", kdy se z nějaké "škaredky" stane miss, princezna, nebo prezidentka vesmíru jen díky tomu, že si sundá brýle a rozčeše vlasy.(16.11.2003)

• Fingon

Mám mladší sestru, takže se ke mně jednoho dne dostala knižní předloha... upřímně řečeno, i ve svém miniaturním rozsahu (neřekl bych, že to má o moc víc než sto stránek) je takhle četba pro náctileté slečny mladší patnácti let co se myšlenkové bohatosti daleko hodnotnější než tenhle pokus. Je to škoda, protože mám moc rád Anne Hathaway i Hectora Elizonda... nejlépe zde působí Julie Andrews, jejíž ztvárnění Královny matky (vlastně už babičky) jde ale zcela proti duchu knihy. BTW, knižní série se teď pohybuje někde kolem osmého dílu a bohužel i zde jde "kvalita" prudce dolů (na druhé straně - je to docela zábavná parodie na knihy pro tuto věkovou skupinu, což si ovšem asi těžko uvědomí někdo, kdo se do těchto vod nikdy nedostane, tedy ani já:-).(26.12.2008)

• Falcor

Růžový (za)biják. Škoda, že se na to moje šestiletá neteř již se mnou odmítá dívat. Ještě, že moje bárbiny mají dost rozumu, aby neodmlouvaly a nevzdorovaly. Ani neceknou. Sou boží a takový cool. A sou tůůze chytrý. A rozumím si s nima, heč. A, a tady, tohle je vo vopravdový princezně, jenže vona žije dneska a nejdřív vo tom ani neví. To jí musej říct. No, je to boží. To se musí vidět. Již dlouho mě žádný film tak nedostal. Je takovej vopravdovej. A sem rád, že u něho ani nemusím moc přemýšlet, i kdyš já mám rád, když někdy musím u filmu přemýšlet, to pak třeba ještě chvíli o něm přemýšlím. Ale jiš se mi to dlouho nestalo, ale tenhle je fakt takový heský. No nevím... docela je takoví zábavný i poučný. Myslím. A ty hlášky. Sou takový pravdivý. Právě na něj koukám a těším se, jak to dopadne. Snad u toho nebudu brečet. Jiš dlouho jsem si u filmu nepobrečel a já u filmů brečím rát. A nyní vážně a k vlastnímu filmu - není špatný a po druhém shlédnutí jsem i zalitoval, že nejsem desetiletá blondýnka, která by skutečně u toho výskala i plakala radostí. Jako prostý chlapec cením i občasný vtipný okamžik tam, kde má být.(25.11.2005)