Deník princezny

Denník princeznej

Rodinný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 114 min

• kingik

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, nemotorná a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlích a nemožném oblečení patří spíš někam na okraj mezi outsidery. Přesto žije spokojeně se svou matkou, malířkou Helen, a kamarádkou Lilly. Její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. A celá je to jedna velká sprcha trapnosti, která funguje jen v počátku, kdy absolvujeme jako diváci přerod ošklivého kačátka v pohlednou slečnu důstojnou pro královský trůn. Potud jsem tu trapnost akceptoval, ale pak už se film s ničím pořádným nevytasil. Anne Hathaway nemá nijaký extra komediální talent, ale s tím co má si v téhle naivní slátanině bohatě vystačila. Garry Marshall opět nezklamal a dokázal, že se svými filmy dokáže mimořádně otravovat. Mé hodnocení: 20%(2.4.2013)

• bestlama

Vtip? Parodie? To je celkem jedno ... blbost :)(18.5.2009)

• B!shop

Tak tohle je desne trapnej film. Necekal sem od toho moc, precejen rodinna komedie, ale porad sem doufal, ze precejen parkrat se aspon zasmeju, kdyz uz nic jinyho. Jenze ono hovno. Nezasmal sem se ani jednou, hlavni predstavitelka mi prisla hnusna jak pred tak i po zkrasleni, zapletka stupidni a charaktery postav nacrtnuty tak, aby kazdej od zacatku vedel kdo je kdo. (protivna blondyna, skolni frajirek atd.) Po zhruba hodine a pul sem si rikal, jo pohoda koukat se na to dalo, nastesti to uz konci. Jenze pak jsem zjistil, ze film ma pres dve hodiny a malem to se mnou seklo. Konec sem dokoukal uz jen tak, spis proto abych nekomentoval film, kterej sem nevidel dokonce. Uznavam, ze nejakejm holcickam, ktery chtej bejt princezny se to bude asi libit, jenze ja bych precejen od dobryho rodinnyho filmu cekal vic.(17.4.2005)

• 666teen

Další debilní klon pohádky o Prdelce. Nebo to byla Popelka?(7.12.2009)

Nebýt Anne Hathaway, asi bych šel s hodnocením ještě níže. Tohle je prostě klasický film, který člověk může vidět na TV Nova. Obyčejný brak, který nikoho ničím neobohatí, a jen sežere 2 hodiny času (na TV Nova tak dvojnásobek). Nevzpomenu si, jestli jsme se vůbec u filmu zasmál. Možná jo? Nevím, asi ne.(11.12.2011)

• - Když Mia (Anne Hathaway) na začátku otvírá žaluzie, při pohledu zvenku je sklopí rukama. V dalším záběru při pohledu zevnitř jsou žaluzie zase zatažené a otevírá je tyčkou. (Mr.Hudson)

• - Scéna s pošmyknutím na školskej tribúne bola nehoda. Počas scény, kde sú Mia (Anne Hathaway) a Lilly (Heather Matarazzo) na tribúne, Anne Hathaway náhodou spadla. Režisérovi sa to ale páčilo natoľko, že to nakoniec vo filme nechal. (Raccoon.city)

• - Herec Robert Schwarzmann, ktorý si vo filme zahral pohľadného rockera Michaela, je i v reálnom živote hudobníkom. A dokonca známym. Má pop-rockovú kapelu Rooney. (Raccoon.city)