poster

Deník princezny

 • USA

  Princess Diaries, The

 • Slovensko

  Denník princeznej

Rodinný / Komedie / Romantický

USA, 2001, 114 min

 • Falko
  ***

  Teenedzerska limonada, ktora ma celkom pobavila. Reziser Garry Marshall ma uz davno za sebou casy, ked este natocil kvalitnu PRETTY WOMAN (1990) a ta zrejme asi navzdy zostane jeho najuspesnejsim filmom. Prekvapila ma aj Whitney Houston, ktora je pod filmom podpisana ako producentka. Anne Hathaway som si oblubil uz v komedii DABEL NOSI PRADU (2006) a odvtedy sa na nu divam stale radsej, takze aj to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu... 19.12.2009______ Anne Hathaway - (Mia Thermopolis) +++ Hector Elizondo - (Joe) +++ Julie Andrews - (Kráľovna Clarisse Renaldi) +++ Mandy Moore - (Lana Thomas) +++ Heather Matarazzo - (Lilly Moscovitz) +++ Caroline Goodall - (Helen Thermopolis) +++ Robert Schwartzman - (Michael Moscovitz) +++ Erik von Detten - (Josh Bryant) +++ Produkcia: Whitney Houston +++ Hudba: John Debney +++(19.12.2009)

 • nash.
  ****

  Jeden z nejpříjemnějších popelkovských filmů. Už jen sympatická Anne Hathaway a úžasná Julie Andrews jsou dva pádné důvody z nichž každý filmu vyslouží jednu hvězdičku. Obě ladně proplouvají všemi tradičními klišoidními žánrovými prefabrikáty a tam, kde jim začne docházet dech, zasáhne výborný Hector Elizondo. Na rozdíl od mnoha podobných filmů jsem bez potíží překousl občasné uklouznutí, nenudil se, ba dokonce se velmi dobře bavil, zejména v první části s ošklivým kačátkem („zase si na mě někdo sedl“) a jeho proměnou v labutí princeznu (lekce správného držení těla). Zkrátka pohodovka určená fandům pohádek klasických i těch moderních.(9.10.2010)

 • kingik
  *

  Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, nemotorná a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlích a nemožném oblečení patří spíš někam na okraj mezi outsidery. Přesto žije spokojeně se svou matkou, malířkou Helen, a kamarádkou Lilly. Její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. A celá je to jedna velká sprcha trapnosti, která funguje jen v počátku, kdy absolvujeme jako diváci přerod ošklivého kačátka v pohlednou slečnu důstojnou pro královský trůn. Potud jsem tu trapnost akceptoval, ale pak už se film s ničím pořádným nevytasil. Anne Hathaway nemá nijaký extra komediální talent, ale s tím co má si v téhle naivní slátanině bohatě vystačila. Garry Marshall opět nezklamal a dokázal, že se svými filmy dokáže mimořádně otravovat. Mé hodnocení: 20%(2.4.2013)

 • salahadin

  "Pane polní maršále, poslušně hlásím, že desátník Marshall se dostavit k exekuci. Co mu mám odříznout, nohu, ruku nebo hlavu?" Odpověď zní: "Desátníku Marsallovi uříznout nohy od režisérských štaflí a objektiv kamery, pokud to nezabere, navrhuji přesídlit se urychleně na planetku 951 Gaspra, než natočí něco podobného." Nehodnotím hvězdičkami kvůli nedostačující stupnici za nulou směrem doleva.(10.1.2010)

 • bouncer
  **

  No já nevím...disneyovsky infantilní, absolutně nepoužitelné pokud nesleduje naivní dušička nějaké holčičky. Jen čekám, kdy ještě přijde tento film v animované verzi...přestože hraná je mi bližší, je to absolutně na jedno brdo se všemi stereotypními animáky z dílen hooodně přestárlé společnosti Disney.(22.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace