Nevěsta na útěku

Runaway Bride

Nevesta na úteku

Komedie / Romantický

USA, 1999, 112 min

Garry Marshall si pravděpodobně chtěl zopáknout úspěch s Pretty Woman a tak to znova zkusil s dvojkou Gere-Roberts, ale nějak se to úplně nepovedlo. Nicméně příjemě pobavit to dokáže dobře(25.11.2007)

• Cival

Už dlouho jsem neviděl tak slabou a skaredou romantickou komedii. Cumi z toho jenom snaha vychrestit nejaky prasule a ne natocit peknej a usmevnej film. Gere je OUT, Julia vypada divne a oba nemaji co hrat. Jednou a dost!(11.5.2003)

• sta

Asi to v moc poměřuji s Pretty woman, ale tenhle film už nefunguje moc dobře.(6.6.2003)

Nejsem škarohlíd a navzdory všem negativním komentářům si myslím, že je to zábavná, milá a romantická komedie, které nechybí nic z toho, co od této kategorie nenáročných filmů v rámci žánru očekávám a chci. Pohodovka co má svižné tempo, humor i nefalšovanou romantiku. Originální zápletka obratně proplétaná obvyklými žánrovými klišé, sympatická dvojka v hlavních rolích, slovní přestřelky, hlášky, všeho je tu hojně. Jedna z těch, které potěší pokaždé, když si jednou za pár let dám repete. A srovnávat ji s Pretty Woman jen proto, že si hlavní role střihli Gere-Robertsová? Já vím, svádí to, ale přesto mi to přijde trochu mimo.(8.2.2013)

• Faidra

Takhle to holt dopadá, když jediným důvodem k natočení filmu je touha zopakovat úspěch jiného snímku s dvojicí Gere-Robertsová.(18.7.2007)

• - Rolu Maggie si mala zahrať Jennifer Love Hewitt, tá však pár týždňov pred začiatkom natáčania z projektu odstúpila. (martin1m2)

• - Julia Roberts, Richard Gere, Hector Elizondo, Kathleen Marshall a Larry Miller si společně zahráli také ve filmu Pretty Woman (1990). (MahYa)