Anděl s ďáblem v těle

Komedie / Erotický / Hudební

Československo, 1983, 98 min

Zdena Studenková, Božidara Turzonovová, Karel Heřmánek, Miloš Kopecký, Radoslav Brzobohatý, Josef Vinklář, Jiří Korn, Hana Buštíková, Suzan Baker, Josef Větrovec, Josef Somr, Jan Hartl, Jana Gýrová, Daniela Vacková, Hana Talpová, Jaroslava Kretschmerová, Evelyna Steimarová, Zdena Sajfertová, Jana Břežková, Zora Ulla Keslerová, Ljuba Krbová, Marta Richterová, Věra Tichánková, Jiří Císler, Jiří Kodet, Bořivoj Navrátil, Renáta Doleželová, Marta Krampolová, Dana Klossová, Jana Viščaková, Milada Vnuková, Ferdinand Krůta, Jiří Hálek, Vladimír Švabík, Dana Bartůňková, Vladimír Pospíšil, Stanislav Šimek, Jaroslav Tomsa, Karel Chromík, Milan Riehs, Pavel Marek, Jaroslav Pešek, Karel Peyr, Pavel Havránek, Dana Vlková, Miloslav Homola, Petr Pospíchal, Taťána Bártová, Hana Brejchová, Jiří Cimický, Eduard Pavlíček, Petr Jákl st., Dagmar Vlčková, Zdena Gabzdylová, Eva Čechová, Jana Lojkásková, Nataša Lukanevičová, Naděžda Izakovičová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Lída Nopová, Luděk Kopřiva, Jana Svobodová-Mařasová, Kateřina Lojdová, Michaela Dolinová, Petr Burian, Pavel Jiras, Ondřej Ernyei

Povídá prostitutka kurva klientovi politikovi - ,,mě se nemusíš bát,ode mě nic nechytíš",- a politik klient nato - ,,já se nebojím,mě se nemůže nic stát,já mám totiž IMUNITU!!".--- V případném remaku by se na tomhle dialogu nemuselo měnit ani slovo.(22.10.2011)

Film s retropohledem, jak se dříve bohatší a vlivnější vrstvy měšťanů bavily. I dnes možná by měl některým zbohatlíkům co říci. Výborně obsazený film, dobrá hudba, revuální pojetí, místama i velmi vtipné dialogy, mě se film líbil.(16.12.2007)

Zajímavost z rozhovoru "Ladislav Županič: Pro herce neexistuje tabu", který vyšel 15. května v čísle 22/2000 Týdenníku rozhlas. Všechny operety a muzikály u vás uváděné neslouží pouze k pobavení diváků, v některých se objevují i ožehavá témata a aktuální problémy. Jedná se hlavně o to strefit se inscenací do správné doby. Dvě inscenace, které jsme uvedli, byly takříkajíc zlomové a také nejrizikovější: Klec bláznů a Řek Zorba. Klec bláznů snad vůbec poprvé na české jeviště přináší problém homosexuality. Den před její premiérou shodili poslanci ze stolu zákon o registrovaném partnerství. V tu chvíli jsme se stali nositeli určité myšlenky a najednou ta hra byla aktuální. Ještě se nestalo, aby někdo v hledišti projevoval nelibost - je to totiž úžasně lidský příběh. Řek Zorba je v podstatě novodobou tragédií. Přišel v době, kdy jsou lidé rozčarováni z politického dění i ze samotných politiků, z jejich namyšlenosti a sebestřednosti, začínají pochybovat o smyslu života - a najednou jim Zorba přináší poselství, že život je krásný a přes všechny potíže, starosti a strasti stojí za to žít. Dalším příkladem je Anděl s ďáblem v těle. Tento film byl natočen v roce 1982 a tehdy působil jako nostalgická a legrační vzpomínka na první republiku, kdy poslanci zneužívali poslanecké imunity, měnila se vláda, rozdělovaly se funkce, strany si mezi sebou vyřizovaly účty. Uběhlo několik let, vrátila se demokracie i se svými neduhy, my jsme tuto inscenaci uvedli a jeden kritik napsal, že to je první politická satira.(2.3.2009)

Prijemna hudebni komedie, ktera se vymyka tradicnim ceskym komediim let osmdesatych.(30.7.2002)

• Oskar

Kdysi velmi populární film o intrikách v prvorepublikovém bordýlku. Diváci bez dechu sledovali české herce a slovenské herečky, jak je do té doby neznali. Samozřejmě v duchu českých tradic, takže kdykoli se děje něco ožehavého, slušně vychovaná česká kamera cudně sklopí zrak k oděvům rozházeným po podlaze nebo se nepřítomně dívá z okna. Ale přece jen - při vší banalitě - je to v českém kontextu dodnes šokující počin. To ale není důvod, proč dávám dvě hvězdičky místo jedné trapně osamělé. Tím důvodem je skvělý Karel Heřmánek v roli strážníka Bulise. Jeho zanícené donkichotské tažení proti nevěstinci připomíná strážníka Cruchota a jeho slavný zátah na nudisty v Četníku ze Saint-Tropez. 40%(19.4.2006)