Anděl s ďáblem v těle

Komedie / Erotický / Hudební

Československo, 1983, 98 min

Zdena Studenková, Božidara Turzonovová, Karel Heřmánek, Miloš Kopecký, Radoslav Brzobohatý, Josef Vinklář, Jiří Korn, Hana Buštíková, Suzan Baker, Josef Větrovec, Josef Somr, Jan Hartl, Jana Gýrová, Daniela Vacková, Hana Talpová, Jaroslava Kretschmerová, Evelyna Steimarová, Zdena Sajfertová, Jana Břežková, Zora Ulla Keslerová, Ljuba Krbová, Marta Richterová, Věra Tichánková, Jiří Císler, Jiří Kodet, Bořivoj Navrátil, Renáta Doleželová, Marta Krampolová, Dana Klossová, Jana Viščaková, Milada Vnuková, Ferdinand Krůta, Jiří Hálek, Vladimír Švabík, Dana Bartůňková, Vladimír Pospíšil, Stanislav Šimek, Jaroslav Tomsa, Karel Chromík, Milan Riehs, Pavel Marek, Jaroslav Pešek, Karel Peyr, Pavel Havránek, Dana Vlková, Miloslav Homola, Petr Pospíchal, Taťána Bártová, Hana Brejchová, Jiří Cimický, Eduard Pavlíček, Petr Jákl st., Dagmar Vlčková, Zdena Gabzdylová, Eva Čechová, Jana Lojkásková, Nataša Lukanevičová, Naděžda Izakovičová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Lída Nopová, Luděk Kopřiva, Jana Svobodová-Mařasová, Kateřina Lojdová, Michaela Dolinová, Petr Burian, Pavel Jiras, Ondřej Ernyei

Prijemna hudebni komedie, ktera se vymyka tradicnim ceskym komediim let osmdesatych.(30.7.2002)

• Enšpígl

Když jsem tak koukal na ty kurvy v Riviéře říkal jsem si, že klientela z vyšších kruhů není moc náročná na ženský. Zdena Studénková je samozřejmě vyjímkou, ta už je i pro mě, klienta z hodně nízkých kruhů, značkový zboží. Jen ten příběh mě vůbec nezajímal, v bordelu se přeci odehrávají pro oko daleko krásnější příběhy -- tzv. hodinové příběhy.(26.12.2006)

• Skip

Hrozná nuda a trapnost.(18.9.2007)

Zajímavost z rozhovoru "Ladislav Županič: Pro herce neexistuje tabu", který vyšel 15. května v čísle 22/2000 Týdenníku rozhlas. Všechny operety a muzikály u vás uváděné neslouží pouze k pobavení diváků, v některých se objevují i ožehavá témata a aktuální problémy. Jedná se hlavně o to strefit se inscenací do správné doby. Dvě inscenace, které jsme uvedli, byly takříkajíc zlomové a také nejrizikovější: Klec bláznů a Řek Zorba. Klec bláznů snad vůbec poprvé na české jeviště přináší problém homosexuality. Den před její premiérou shodili poslanci ze stolu zákon o registrovaném partnerství. V tu chvíli jsme se stali nositeli určité myšlenky a najednou ta hra byla aktuální. Ještě se nestalo, aby někdo v hledišti projevoval nelibost - je to totiž úžasně lidský příběh. Řek Zorba je v podstatě novodobou tragédií. Přišel v době, kdy jsou lidé rozčarováni z politického dění i ze samotných politiků, z jejich namyšlenosti a sebestřednosti, začínají pochybovat o smyslu života - a najednou jim Zorba přináší poselství, že život je krásný a přes všechny potíže, starosti a strasti stojí za to žít. Dalším příkladem je Anděl s ďáblem v těle. Tento film byl natočen v roce 1982 a tehdy působil jako nostalgická a legrační vzpomínka na první republiku, kdy poslanci zneužívali poslanecké imunity, měnila se vláda, rozdělovaly se funkce, strany si mezi sebou vyřizovaly účty. Uběhlo několik let, vrátila se demokracie i se svými neduhy, my jsme tuto inscenaci uvedli a jeden kritik napsal, že to je první politická satira.(2.3.2009)

• SOLOM.

Dosti průměrná československá komedie s „erotickým“ podtextem. Ačkoliv Korna zrovna moc nemusím, tak právě jeho vystoupení a krása Zdenky Studénkové jsou asi tím jediným, co se mi na filmu doopravdy líbilo. Ano, byly tu intriky, cudné „děvy“ i pokus o humor, ale nějak mě to tentokrát nebralo. Spíše jsem u toho začal klimbat a málem i usnul. Zvláště pak ke konci filmu, mě to už ani moc nebavilo. Bohužel jsem od toho čekal mnohem víc. Ale tak každý den není posvícení.40%(30.10.2015)