• rt12
  odpad!

  Měla jsem práci film dokoukat.(21.5.2014)

 • NinadeL
  ***

  Trochu se mi to prolíná se Zlatými rybičkami, ale Matějka je přeci jenom více na úrovni. Jeho přístup ke klasickému problému mateřství nebo kariéra není neotřelý, nicméně poměrně realisticky rekapituluje tuto situaci v rámci šedi poloviny 80. let. Herci jsou na hranici uvěřitelnosti, dokonce Petra Janů působí svěže, vzhledem k tomu, že hraje sama sebe. Ovšem její modely a celková image zcela bez námahy zabíjejí vše, co by jen vzdáleně připomínalo ničím nerušený divácký zážitek.(12.4.2010)

 • Karrfik
  **

  Tento film nemám rád. Tolik známých a dobrých herců a tak neslané, nemastné. Snaha o film ze života osmdesátých let, bohužel totálně bez humoru. Což je škoda, když je to oficiálně presentováno jako komedie...(19.7.2009)

 • dopitak
  ****

  Žádný majstrštyk to není, ale část věnující se vztahu dvou ambiciózních a úspěšných vědců, kteří se nešťastně vzali, je hodně ze života. Hodně potěšil Radovan Lukavský jako ušlápnutý otec, dialogy o mokrém koláči jsou umělé. Šedivý socialismus, nadržená Jana Švandová a miloučký Hartlík laškující s Dášinými odhalenými ňadry.(6.8.2016)

 • troufalka
  ****

  Film, který sám sebe znevýhodňuje svým žánrovým zařazením. Václav Matějka měl tu smůlu, že ho zlatá šedesátá těsně minula. Přitom zaujal (minimálně mě) hned svou prvotinou. Poctivou filmařinu dokázal i v řadě svých dalších kousků. Můj hříšný muž není zajisté komedií k popukání, jde spíš o společenské drama, která má velice pěknou dobovou atmosféru dokreslenou hudební složkou. Ač nejsem fanouškem Petry Janů, právě tento film mi připomenul její nádhernou barvu hlasu, i to, jak se umí opřít do hlasivek. Zde nabízí protiváhu Dagmar Veškernové a jejímu rodinnému životu. Ani jedna "kariéra" obou žen se neobejde bez běžných trablů. Právě zakotvení v životě včetně otevřeného konce vidím jako velkou hodnotu tohoto snímku. Jeho podhodnocení nechápu.(11.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace