• viperblade

A to jen za Veškrnovou a Jiráskovou..(6.4.2008)

• zette

Sledovani tohoto filmu da stejne zabrat, jako manzelstvi Hradeckych. Par dobrych momentu se ve filmu najde, cele je to tak nezazivne natocene, az divak neveri vlastnim ocim. Jeste, ze tu nudu svymi hudebnimi vsuvkami bourala Petra Janu... Za zminku urcite stoji rada znamych hercu v malych rolich a par zajimavych postav.(12.11.2015)

Režisér Matějka vplul do normalizačních filmových vod jako předchůdce dnešních ORDINACÍ, NÁMĚSTÍ, HOSPOD, KŘEHKÝCH VZTAHŮ, tj. jako představitel lehké a ještě lehčí filmové Múzy. Tento film se zdá být pokusem o prolomení série snadných úspěchů krátkodechého trvání. Základní konflikt i atraktivní prostředí přírodovědného akademického ústavu se mohly být nosné a skutečně se ve filmu střídá nesouvislý sled méně i více zdařilých scén, které čas od času obnaží i skutečný problém. Potíž je v jednom: kvalita nepřesahuje zárodečné stadium právě těchto záblesků a násilný závěr filmu budí dojem, že režisér vyčerpal přidělený barevný materiál. Naděje, daná tématem i hereckým obsazením, byla zmarněna i v tomto případě. MUŽ tak neprolomil meze normalizačního průměru své doby.(6.4.2008)

• WANDRWALL

Šel jsem na film do kina, očekával jsem, že bude zajímavý. A bavil se, takhle nám ukazovali svět dospělích za socialismu. My si žili po svém, a oni - filmaři - viděli realitu po svém. ***Tenhle film jsem si zařadil mezi ty, co jsou svérázné, ale méně praštěné, než filmy z posledního desetiletí.(5.6.2011)

O ženě jež má zaděláno na to ,že jí brzy porostou fousy :-). Netěšte se na komedii ,ale na docela normální příběh ze života ,který i dnes může mít výpovědní hodnotu. Možná ,že pro někoho i větší právě nyní, v naší době individualismu.(6.4.2008)