• kingik
  *

  V hlavních rolích dva herci co k sobě vůbec nepasují a neladí jim to. Do toho jim ještě přizvukuje neherečka Janů. Rozkol mezi komedií a dramatem. Jenže od obojího do naplnění žánrových kritérií chybí notný kus. Navíc si některé žánrové prvky vhozené do jednoho filmu navzájem překážejí a blokují tak zajímavější rozehrání mnoha situací na které jakoby nebyl dostatečný prostor. Neplynulost filmu také odvádí své negativum. Plusem je filmový přístup respektive Matějka se vyhnul televizním postupům, ale z marnosti nevybředl. Z filmu si nelze příliš zapamatovat. Neobsahuje žádné silné dramatické ani komické scény. A ke všemu ještě naprosté dramaturgické selhání. Mé hodnocení: 20%(9.6.2013)

 • sportovec
  ***

  Režisér Matějka vplul do normalizačních filmových vod jako předchůdce dnešních ORDINACÍ, NÁMĚSTÍ, HOSPOD, KŘEHKÝCH VZTAHŮ, tj. jako představitel lehké a ještě lehčí filmové Múzy. Tento film se zdá být pokusem o prolomení série snadných úspěchů krátkodechého trvání. Základní konflikt i atraktivní prostředí přírodovědného akademického ústavu se mohly být nosné a skutečně se ve filmu střídá nesouvislý sled méně i více zdařilých scén, které čas od času obnaží i skutečný problém. Potíž je v jednom: kvalita nepřesahuje zárodečné stadium právě těchto záblesků a násilný závěr filmu budí dojem, že režisér vyčerpal přidělený barevný materiál. Naděje, daná tématem i hereckým obsazením, byla zmarněna i v tomto případě. MUŽ tak neprolomil meze normalizačního průměru své doby.(6.4.2008)

 • rt12
  odpad!

  Měla jsem práci film dokoukat.(21.5.2014)

 • viperblade
  **

  A to jen za Veškrnovou a Jiráskovou..(6.4.2008)

 • Karrfik
  **

  Tento film nemám rád. Tolik známých a dobrých herců a tak neslané, nemastné. Snaha o film ze života osmdesátých let, bohužel totálně bez humoru. Což je škoda, když je to oficiálně presentováno jako komedie...(19.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace