• YURAyura

  Ty puncochace jsem si pamatoval jeste jako ditko snad jeste ne skolou povinne - takova skoro eroticka scena. Zbytek jsem zapomnel a tak jsem si tu detektivku uzil i po letech. Spousta falesnych stop, Raz v kabatu a hucce jako prislusnik SS, naprosto nepochopitelne prostredi tezebni masiny - ano, vyjma zavalu o nicem. Skoda ze Pavlata nedostaval vic prileziotsti, asi nebyl stranicky uvedomely...(5.9.2011)

 • dyfur
  ***

  ....priemerná detektivka,nič extra ,ale ani zasa zlá...i po rokoch ,keď som opäť pozrel,mám rovnaký názor...Dá sa pozrieť .(28.1.2014)

 • D.Moore
  ****

  Výtečně napsaná kriminálka odehrávající se v netradičním prostředí. Chodící charizma jménem Vladimír Ráž vyšetřuje vraždu, která se stala v komořanském dole, výborný výkon podává i Michal Pavlata, díky černobílému obrazu a Fišerově hudbě z řady scén až mrazí... A odhalení vraha v závěru je opravdu nečekané a pěkně napínavě podané.__P.S. Nedívejte se do zdejší galerie, která obsahuje spoilerovou fotografii.__P.P.S. A oficiální text distibutora asi raději ignorujte také, protože příslušník VB v přestrojení ve filmu sice opravdu je, ale až do poslední chvíle se neví (čti nemělo by se vědět, ovšem tenhle úmysl tvůrcům tak úplně nevychází), kdo jím je.(5.1.2012)

 • sud
  ****

  Sice se film neubrání chvilkové naivitě (zbytečně polopatické flashbacky), ale děje se tak pouze výjimečně. Jinak děj je dobře napsaný, zápletka je poměrně neotřelá a navzdory době vzniku a prostředí, ve kterém se film odehrává je zde až nepochopitelná a potěšující absence jakýchkoli agitačních hesel a propagandy. Díky přesvědčivým hercům (především málo využívaný Michal Pavlata) jsou postavy skuteční lidé se všemi slabostmi a chybami. Je trochu nespravedlivé, že tahle zapomenutá perla má stejné hodnocení jako přehršel o několik tříd slabších žánrových filmů. 85%.(24.5.2011)

 • LiVentura
  *****

  Drsné krimi z drsného prostřd.se zajímavými zápletkami a vraždami..(28.7.2008)

 • - Natáčení probíhalo v hnědouhelném dole v Komořanech u Mostu. Ostatní scény se točily v Teplicích. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace