Motiv pro vraždu

Krimi / Povídkový

Československo, 1974, 88 min

Petr Hapka

Ilja Prachař, Antonie Hegerlíková, Helga Čočková, Zdena Studenková, Vlado Černý, Jiří Hálek, Blanka Waleská, Bohumil Šmída, Václav Mareš, Gustav Heverle, Petr Čepek, Jana Brejchová, Slávka Budínová, Josef Somr, Josef Abrhám, Vlastimil Hašek, František Hanus, Eva Friedrichová, Václav Postránecký, Jan Teplý st., Ivo Niederle, Jiří Schmitzer, Václav Vydra nejml., Karel Hábl, Miroslav Chochola, Oldřich Vlček, Karel Vítek st., Jaroslav Mareš, Vlastimil Čaněk, Rudolf Jelínek, Karel Fridrich, Josef Velda, Miloš Vávra, Marie Motlová, Nina Divíšková, Jan Faltýnek, Karel Bělohradský, František Rokos, Jiří Wohanka, Milena Svobodová, Mária Nováková, Slávka Krauskopfová, Martin Liška, Miloslav Vajnar, Vladimír Lemon, Naděžda Prchalová-Vicenová, Jaroslav Pavlis, Josef Bárta, Leoš Jirsák, Jiří Bednář, Filip Renč, Josef Langmiler, Oldřich Velen, Viktor Maurer, Eugen Jegorov, Radim Vašinka, Stanislav Litera, Viktor Očásek, Josef Šebek, Zdeněk Srstka, Karel Engel, Jaroslav Tomsa, Ladislav Gzela, Lucie Krátká, Josef Blažek, Jiří Flíček, Otto Ohnesorg, Magda Maděrová, Kateřina Macháčková, Tomáš Töpfer, Jiří Němeček, Tomáš Sedláček

Víkend - 65%, Rukojmí - 55%, Kapsář - 45% - 5. 12. 2009 - 55%(5.12.2009)

• 6thSun

Všechny tři povídky stály za prd. 30%(16.7.2012)

Prostřední Rukojmí s excelentním Jiřím Hájkem je fakt malý klenot, zajímavou atmosféru má i poslední povídka s Petrem Čepkem, jakási variace na western (s pěknou atmosférou lidových putyk), nejméně nápaditá mi přišla povídka úvodní. Celkově však dobrý film.(7.12.2009)

Zajímavý kompilát různých pohledů a typů zločinu!(31.7.2007)

Na svoji dobu slušně napsané a natočené detektivní příběhy, ovšem pomineme-li tváře českých herců a srováme-li s dnešním světovým žánrovým průměrem, pak to žádná sláva není. Film mi utkvěl v paměti především díky hereckým výkonům Prachaře a Hálka. Celkový dojem 50 %.(15.3.2008)

• - Filmovanie prebiehalo v Posázaví, v okolí Zbečna a Nižboru. (dyfur)