Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiální text distributora)

golfista

Nechal jsem se nalákat zvučnými jmény hereckých hvězd, ale tohle by nazachránila ani dvojnásobná hvězdná dávka :-( Podprůměrný thriller, který zaujme jen několika světlými záblesky, aby se v zápětí vypařil z paměti. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kdykoli klient řekne, že si nemusíte brát pistoli, tak si vemte dvě." Na Harry Rossovi již jistá sešlost věkem byla znát. Prostata se mu však zatím nezvětšuje, informace o jeho ustřeleném penisu také nejsou zcela ověřené a tak mohl v relativním poklidu šetřit poměrně průhledný případ zakončený soubojem dvou gentlemanů, z nichž jeden toužil znát pravdu a druhý zachránit svou životní úroveň. Na můj vkus to tedy mohlo být svižnější, ale to by taky Harry mohl dostat infarkt, takže to takhle asi bylo správně. ()

dobytek

Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší... ()

Morien

Zakázala jsem své sestře přepnout televizi s tím, že Soumrak vnímám a sleduji a chci vědět, jak dopadne. Inu, abych byla úplně upřímná, tak vůbec nechápu, proč jsem to řekla. ()

Ainy

Velice rozvláčné a komorní drama, které s mysterióznem, podle mě, nemá nic společného. Po první půlhodince jsem si myslela, že to vypnu. Hrozilo mi vážné nebezpečí sebepoškození ukousáním nudou. Začalo to nehty, což jsem vyhodnotila jako varovné znamení a na chvíli jsem si dala pauzu. Pak jsem pokračovala a vydržela až do konce, jelikož mě příběh začal konečně trochu napínat a já si zkoušela tipovat, kdo je vrah. Zahradník to nebyl, žádného jsem neviděla. Paul, jako Harry - soukromé očko, se mi líbil. Obdivovala jsem ten jeho neuvěřitelný klid, se kterým řešil úplně všechno. A Gene to samé. Vlastně všichni tam byli klidní jak želvy přesto, že se tam vraždilo, porušovalo se Desatero, konkrétně bod šest a přesto se tam nezvýšil hlas, nezvýšilo se tempo, nikdo neprchal, všichni se všeho dovtípili v poklidu a tichu. Občas zazněly výstřely. Celkově dobré, takže za tři. ()

sud

Do jisté míry zklamání. Důkaz toho, že hvězdné obsazení nemusí být notně zárukou kvality. Paul Newman, Susan Sarandonová a Gene Hackman sice hrajou výborně, ale scénář je slabý a slabá je i režie. Film na dvě hvězdičky, třetí dávám za hvězdné obsazení a obnaženou Reese Witherspoon. ()

castor

Soumrak předloží několik témat, ale pracuje s nimi poměrně povrchně. Hlavně je pak důkazem, že skvostné obsazení nemusí být zárukou kvality. Z řemeslného hlediska nelze snímku nic moc vytknout, obsahově je ovšem nezajímavý. Chybí tomu atmosféra, nechybí Reese Witherspoon, která kvůli Newmanovi a spol. přerušila studia na Stanfordu, a potěšila mnohé mužské diváky. ()

troufalka

Takové nijaké, ani vtipné, ani napínavé, žádná hlubší myšlenka nebo propracovanost postav, žádné převapení na konec. ()

Snorlax

Mohla vzniknout krásná pomalá neonoirovka, mohl vzniknout moderní thriller, ale nakonec vznikla nejhorší spolupráce Bentona s Newmanem. Film připomíná nepovedenou televizní inscenaci. ()

Goldbeater

Sledovat Paula Newmana, zvlášť v detektivních rolích, nikdy neomrzí, ale tenhle pozdní neo-noir na jeho „harperovky“ ani zdaleka nemá. Po jeho předchozí spolupráci s Robertem Bentonem u výborného Nejsem blázen jsem měl očekávání trochu jinde, Soumrak je bohužel přes hvězdné obsazení celý takový lehce mdlý. ()

Anderton

Newman si myslí, že hrá v lepšom filme, Sarandonovej a Hackmanovi to je jedno. Newmanovi sa s Bentonom bohužiaľ nepodarilo zopakovať kvalitatívny úspech predchádzajúceho filmu, čo je vlastne iba ďalším sklamaním. Na papieri to možno bol super neo-noir, ale jeho vizuálne prevedenie, čiže to, o čo by v subžánri malo ísť predovšetkým, je mdlé. Inak je to celkom príjemné retro, kde je mi úplne jedno, kto za všetkým väzí a nie je ani ťažké na to prísť. Dal by sa napísať ešte dlhší komentár o tom, že Paul si aj na staré kolená dával pozor na ponúkané scenáre, na rozdiel od takého De Nira alebo Pacina. ()

Slarque

Standardní thriller model americká drsná škola. Nebýt skvělého Paula Newmana a nahé Reese Witherspoonové, nebylo by na něm nic zajímavého. ()

SeBig

Ňůmen Hekmen.. to nemůže zklamat, pravil jsem. No nakonec sem se nudil a nebavilo. Co se týče dalších filmů Ňůmena ješte počkám.. s Hekmenem ješte na neco mrknu. ()

Tommassi3

"Na jedno se můžete jako soukromej detektiv naprosto spolehnout.. Když klient říká, že pistole nebude potřeba, vemte si rovnou dvě !! ;) ()

Lacike

Ďalší superhviezdne obsadený ale právom zabudnutý film. Taká pomalá uondaná detektívka so starým detektívom, ktorá pôsobí jak keby vznikla podľa nejakej knihy. Samozrejme nesmie chýbať komentár hlavného hrdinu, ktorý sa poflakuje z miesta na miesto a pomaly, ani nevie ako, vyrieši celý prípad. Niekedy od polovice mi bolo úplne ukradnuté jak sa to skončí a už zajtra si spomeniem maximálne na to, že tu Reese ukáže svoje vnady. Stane sa to hneď v úvode, takže odporúčam potom film rovno vypnúť a stráviť čas niečím zmysluplnejším. Napríklad štrikovaním šálu, aby vám v tomto období nebola zima. 3/10. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh