Soumrak

Twilight

Súmrak

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 1998, 91 min

Velice rozvláčné a komorní drama, které s mysterióznem, podle mě, nemá nic společného. Po první půlhodince jsem si myslela, že to vypnu. Hrozilo mi vážné nebezpečí sebepoškození ukousáním nudou. Začalo to nehty, což jsem vyhodnotila jako varovné znamení a na chvíli jsem si dala pauzu. Pak jsem pokračovala a vydržela až do konce, jelikož mě příběh začal konečně trochu napínat a já si zkoušela tipovat, kdo je vrah. Zahradník to nebyl, žádného jsem neviděla. Paul, jako Harry - soukromé očko, se mi líbil. Obdivovala jsem ten jeho neuvěřitelný klid, se kterým řešil úplně všechno. A Gene to samé. Vlastně všichni tam byli klidní jak želvy přesto, že se tam vraždilo, porušovalo se Desatero, konkrétně bod šest a přesto se tam nezvýšil hlas, nezvýšilo se tempo, nikdo neprchal, všichni se všeho dovtípili v poklidu a tichu. Občas zazněly výstřely. Celkově dobré, takže za tři.(4.2.2016)

• ripo

Hviezdy ešte nikdy nezaručili, že vytiahli béčko do prvej ligy. Pomalé, zdľlhavé a nudné !(14.1.2006)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $15,055,091Tržby Celosvetovo $-(18.4.2009)

Do jisté míry zklamání. Důkaz toho, že hvězdné obsazení nemusí být notně zárukou kvality. Paul Newman, Susan Sarandonová a Gene Hackman sice hrajou výborně, ale scénář je slabý a slabá je i režie. Film na dvě hvězdičky, třetí dávám za hvězdné obsazení a obnaženou Reese Witherspoon.(24.7.2006)

• dobytek

Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší...(23.6.2015)