poster

Soumrak

 • USA

  Twilight

 • Slovensko

  Súmrak

Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 1998, 91 min

 • movie
  ***

  Víckrát bych to vidět nemusel, ale řekněme že to byla pěkná pocta panu Raymondu Chandlerovi!(19.1.2003)

 • Ainy
  ***

  Velice rozvláčné a komorní drama, které s mysterióznem, podle mě, nemá nic společného. Po první půlhodince jsem si myslela, že to vypnu. Hrozilo mi vážné nebezpečí sebepoškození ukousáním nudou. Začalo to nehty, což jsem vyhodnotila jako varovné znamení a na chvíli jsem si dala pauzu. Pak jsem pokračovala a vydržela až do konce, jelikož mě příběh začal konečně trochu napínat a já si zkoušela tipovat, kdo je vrah. Zahradník to nebyl, žádného jsem neviděla. Paul, jako Harry - soukromé očko, se mi líbil. Obdivovala jsem ten jeho neuvěřitelný klid, se kterým řešil úplně všechno. A Gene to samé. Vlastně všichni tam byli klidní jak želvy přesto, že se tam vraždilo, porušovalo se Desatero, konkrétně bod šest a přesto se tam nezvýšil hlas, nezvýšilo se tempo, nikdo neprchal, všichni se všeho dovtípili v poklidu a tichu. Občas zazněly výstřely. Celkově dobré, takže za tři.(4.2.2016)

 • dobytek
  **

  Je sice hezký, že ve filmu hraje tolik hvězd a Reese Witherspoon tu ukáže kozy, ale takhle nudnou detektivku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář neni zrovna moc originální, chybí tomu amosféra, napětí, prostě skoro všechno, co by člověk u dobrý detektivky očekával. Ke konci už jsem spíš koukal na hodiny a bylo mi úplně jedno, jestli Paul Newman ten případ vůbec vyřeší...(23.6.2015)

 • golfista
  **

  Nechal jsem se nalákat zvučnými jmény hereckých hvězd, ale tohle by nazachránila ani dvojnásobná hvězdná dávka :-( Podprůměrný thriller, který zaujme jen několika světlými záblesky, aby se v zápětí vypařil z paměti.(16.3.2003)

 • Morien
  *

  Zakázala jsem své sestře přepnout televizi s tím, že Soumrak vnímám a sleduji a chci vědět, jak dopadne. Inu, abych byla úplně upřímná, tak vůbec nechápu, proč jsem to řekla.(8.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace